1-кс/130/237/2025
130/1168/25
28.04.2025 р. м. Жмеринка
Слідчий суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Петрик Літинського району Вінницької області, проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючого директором ПАТ «Вінницький асфальтно-бетонний завод», з вищою освітою, одруженого, раніше не судимого, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022022240000067 від 02.09.2022, за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст. 366, ч.5 ст. 191, ч.1 ст.209 КК України,
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , мотивуючи його тим, що досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_5 , будучи директором товариства з обмеженою відповідальністю «Віндор», код із Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України - 33448963, юридична адреса: 21032, місто Вінниця, провулок Грибоєдова, будинок 10, Вінницька область, (далі - ТОВ) та в силу займаної посади та посадових обов'язків, визначених п. 8.12 Статуту вказаного суб'єкта господарювання, виконуючи адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, тобто в силу ч. 3 ст. 18 КК України будучи службовою особою приватного права, діючи із єдиним злочинним умислом на заволодіння бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б.Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області» згідно договору № 315 від 20.09.2021, достовірно розуміючи, що для доведення свого злочинного умислу до кінця йому необхідно вчинити декілька службових підроблень, здійснив дане кримінальне правопорушення за наступних обставин.
Так, 20.09.2021 між Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області в особі начальника управління ОСОБА_7 та ТОВ в особі директора ОСОБА_5 укладено договір № 315, згідно з яким останній зобов'язується виконати роботи по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б.Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області».
У свою чергу ОСОБА_5 діючи з єдиним умислом на заволодіння чужим майном, а саме бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по вищевказаному об'єкту, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що посадові особи Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області не володіють спеціальними знаннями у галузі будівництва та не здійснювали безпосереднього контролю за станом виконання будівельних робіт, в період часу з 21.10.2021 по 28.12.2021 вніс до акту приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн завідомо неправдиві дані щодо вартості та обсягів фактично виконаних будівельних робіт.
У подальшому ОСОБА_5 , у відповідності до п. 4.1 договору № 315 від 20.09.2021 подав до Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн, у якому містились дані про фактично невиконані будівельні роботи, що підтверджується висновком експерта № СЕ-19-22/36359-БТ від 25.11.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Окрім цього, ОСОБА_5 діючи з єдиним умислом на заволодіння чужим майном, а саме бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б. Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області», зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що посадові особи Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області не володіють спеціальними знаннями у галузі будівництва та не здійснювали безпосереднього контролю за станом виконання будівельних робіт, в період часу з 21.10.2021 по 28.12.2021 вніс до акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн завідомо неправдиві дані щодо вартості та обсягів фактично виконаних будівельних робіт.
У подальшому ОСОБА_5 , у відповідності до п. 4.1 договору № 315 від 20.09.2021 подав до Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн, у якому містились дані про фактично невиконані будівельні роботи, що підтверджується висновком експерта № СЕ-19-22/36359-БТ від 25.11.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Також, ОСОБА_5 діючи з єдиним умислом на заволодіння чужим майном, а саме бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б. Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області», зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що посадові особи Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області не володіють спеціальними знаннями у галузі будівництва та не здійснювали безпосереднього контролю за станом виконання будівельних робіт, в період часу з 21.10.2021 по 28.12.2021 вніс до акту приймання виконаних будівельних робіт № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн завідомо неправдиві дані щодо вартості та обсягів фактично виконаних будівельних робіт.
У подальшому ОСОБА_5 , у відповідності до п. 4.1 договору № 315 від 20.09.2021 подав до Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області акт приймання виконаних будівельних робіт № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн, у якому містились дані про фактично невиконані будівельні роботи, що підтверджується висновком експерта № СЕ-19-22/36359-БТ від 25.11.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Крім того, ОСОБА_5 діючи з єдиним умислом на заволодіння чужим майном, а саме бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б.Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області», зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що посадові особи Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області не володіють спеціальними знаннями у галузі будівництва та не здійснювали безпосереднього контролю за станом виконання будівельних робіт, в період часу з 21.10.2021 по 28.12.2021 вніс до акту приймання виконаних будівельних робіт № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн завідомо неправдиві дані щодо вартості та обсягів фактично виконаних будівельних робіт.
У подальшому ОСОБА_5 , у відповідності до п. 4.1 договору № 315 від 20.09.2021 подав до Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області акт приймання виконаних будівельних робіт № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн, у якому містились дані про фактично невиконані будівельні роботи, що підтверджується висновком експерта № СЕ-19-22/36359-БТ від 25.11.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Разом з тим, ОСОБА_5 , будучи директором товариства з обмеженою відповідальністю «Віндор», код із Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України - 33448963, юридична адреса:21032, місто Вінниця, провулок Грибоєдова, будинок 10, Вінницька область (далі - ТОВ) та в силу займаної посади та посадових обов'язків, визначених п. 8.12 Статуту вказаного суб'єкта господарювання, виконуючи адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, тобто в силу ч. 3 ст. 18 КК України будучи службовою особою приватного права, діючи із єдиним злочинним умислом на заволодіння бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б.Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області» згідно договору № 315 від 20.09.2021, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що посадові Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області не володіють спеціальними знаннями у галузі будівництва та не здійснювали безпосереднього контролю за станом виконання будівельних робіт, заволодів бюджетними коштами за наступних обставин.
Так, ОСОБА_5 діючи з єдиним умислом на заволодіння чужим майном, а саме бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по вищевказаному об'єкту, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що посадові особи Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області не володіють спеціальними знаннями у галузі будівництва та не здійснювали безпосереднього контролю за станом виконання будівельних робіт, в період часу з 21.10.2021 по 28.12.2021 вніс у акти приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн., № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн., № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн. та № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн. завідомо неправдиві дані щодо вартості та обсягів фактично виконаних будівельних робіт, зокрема:
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Нарізування швів в покритті дорожнього одягу (при виконанні робіт на одній половині проїзної частини дороги, з рухом транспорту по другій половині з інтенсивністю більше 150 автомобілів за добу)» кількістю 1032 шва безпідставно внесено суму у загальному розмірі 1535,96 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Диск алмазні відрізні, тип TSCEFCAlTurdo, діаметр 400 мм» кількістю 1,75 одиниць безпідставно внесено суму у загальному розмірі 1169,3 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Розбирання бортових каменів (на одній половині проїжджої частин при систематичному русі транспорту на другій)» довжиною 853 м безпідставно внесено суму у загальному розмірі 5114,26 грн.;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди, місткість ковша екскаватора 0,25 м3» кількістю 121,13 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 152,26 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Перевезення сміття до 30 км» кількістю 121,13 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 776,84 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Установлення бортових каменів бетонних і залізобетонних при інших видах покриттів (на одній половині проїжджої частини при систематичному русі транспорту на другій)» довжиною 868 м безпідставно внесено суму у загальному розмірі 23999,28 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Знімання асфальтобетонних покриттів доріг за допомогою машин для холодного фрезерування асфальтобетонних покриттів шириною фрезерування 2100 мм та глибиною фрезерування 50 мм (на одній половині проїжджої частини при систематичному русі транспорту на другій)» площею 6490 м2 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 9436,92 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Перевезення сміття до 30 км» кількістю 778,7 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 4994,64 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Розігрівання бітуму в котлах» кількістю 4,2979 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 606,36 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Розливання в'яжучих матеріалів (на одній половині проїжджої частини при систематичному русі транспорту на другій)» кількістю 4,2979 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 4079,98 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Улаштування покриттів товщиною 10 см із гарячих асфальтобетонних сумішей, щільних, крупнозернистих, тип А, марка 1 (на одній половині проїжджої частини при систематичному русі транспорту на другій)» площею 7445 м2 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 9552,70 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про кількість використаного матеріалу вагою 162,33905 т щодо позиції «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі (асфальтобетон щільний) (дорожні)(аеродромні), що застосовуються у нижніх шарах покриттів, крупнозернисті, тип А, марка 1» кількістю 1805,674052 т внесено суму у загальному розмірі 695964,26 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Знімання асфальтобетонних покриттів доріг за допомогою машин для холодного фрезерування асфальтобетонних покриттів шириною фрезерування 2100 мм та глибиною фрезерування 40 мм (на одній половині проїжджої частини при систематичному русі транспорту на другій)/за мінусом зворотніх матеріалів/» площею 366 м2 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 436,34 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Перевезення сміття до 30 км» кількістю 35,136 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 225,34 грн.;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про виконані роботи кількістю 0,366 т щодо позиції «Розігрівання бітуму в котлах» кількістю 0,366 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 1107,19 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про виконані роботи кількістю 0,366 т щодо позиції «Розливання в'яжучих матеріалів (на одній половині проїжджої частини при систематичному русі транспорту на другій)» кількістю 0,366 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 7449,47 грн.;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про площу виконаних робіт кількістю 366 м2 щодо позиції «Улаштування покриттів товщиною 10 см із гарячих асфальтобетонних сумішей, щільних, крупнозернистих, тип А, марка 1 (на одній половині проїжджої частини при систематичному русі транспорту на другій)» площею 366 м2 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 9966,59 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про кількість використаного матеріалу вагою 87,8343 т щодо позиції «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі (асфальтобетон щільний) (дорожні)(аеродромні), що застосовуються у нижніх шарах покриттів, крупнозернисті, тип А, марка 1» кількістю 87,8343 т внесено суму у загальному розмірі 255849,13 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Розбирання покриттів та основ ФЕМ» об'ємом 244,66 м3 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 8866,44 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Розбирання асфальтобетонних покриттів механізованим способом» об'ємом 68,16 м3 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 1114,90 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди, місткість ковша екскаватора 0,25 м3» кількістю 499,101 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 627,32 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Перевезення сміття до 30 км» кількістю 499,101 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 3200,86 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ щодо позиції «Улаштування підстильного шару щебеневого» об'ємом 400 м3 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 745,82 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про використання даного матеріалу об'ємом 16,939 м3 щодо позиції «Щебінь із природного каменю для будівельних робіт, фракція 5-20 мм, марка М1000 і більше» об'ємом 56,611 м3внесено суму у загальному розмірі 12958,43 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про використання даного матеріалу об'ємом 162,328 м3 щодо позиції «Щебінь із природного каменю для будівельних робіт, фракція 20-40 мм, марка М1000 і більше» об'ємом 562,218 м3внесено суму у загальному розмірі 124821,15 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ, в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, а також безпідставного внесення відомостей про довжину виконаних робіт протяжністю на 56,69 м щодо позиції «Установлення бетонних поребриків на бетонну основу» довжиною 105 м внесено суму у загальному розмірі 35704,69 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Улаштування покриття з фігурних елементів мощення з приготуванням піщано-цементної суміші тротуарів, шириною до 2 м» площею 2667 м2 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 81419,30 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Улаштування підстильного шару щебеневого» об'ємом 15 м3 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 70,52 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Улаштування покриття з тактильної плитки з приготуванням піщано-цементної суміші тротуарів, шириною до 2 м» площею 10 м2 безпідставно внесено суму у загальному розмірі 644,56 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Заміна цегляних горловин оглядових каналізаційних колодязів на залізобетонні, висота кільця 80 мм» кількістю 4 одиниці безпідставно внесено суму у загальному розмірі 301,70 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Портландцемент загально будівельного призначення бездобавковий, марка 500» кількістю 0,468 т безпідставно внесено суму у загальному розмірі 72,16 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Щебінь із природного каменю для будівельних робіт, фракція 5(3)-10 мм, марка М1000 і більше» об'ємом 0,12 м2 безпідставно внесено суму у загальному розмірі у загальному розмірі 3,02 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Відсів» об'ємом 0,156 м2 безпідставно внесено суму 3,86 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Кільця опорні КО6 залізобетонні серія 3,900 1-14 випуск 1» кількістю 4 одиниці безпідставно внесено суму у загальному розмірі 63,24 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Плити покриття ПП10-1 залізобетонні серія 3.900.1-14 випуск 1» кількістю 1 одиниця безпідставно внесено суму у загальному розмірі 47,42 грн;
- в порушення п.п. 6.2.10, 6.3.6 та 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, у тому числі з ПДВ а також в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, у тому числі з ПДВ, щодо позиції «Люк чавунний каналізаційний важкий, тип «В-Б» з замком С250 (ПР)» кількістю 4 одиниці безпідставно внесено суму у загальному розмірі 770,74 грн.
З урахуванням вищевикладеного, до актів приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн, № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн, № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн та № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн внесено неправдиві відомості про фактично виконані будівельні роботи на загальну суму 1303852,95 грн, з яких: 862417,63 грн з ПДВ за рахунок обсягів та кількості матеріалів, 220717,66 грн. з ПДВ за рахунок порушення
п. 6.2.10, 6.3.6 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, а також 220717,66 грн. з ПДВ за рахунок порушення п. 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами, що
підтверджується висновком експерта № СЕ-19-22/36359-БТ від 25.11.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи.
У подальшому ОСОБА_5 , у відповідності до п. 4.1 договору № 315 від 20.09.2021 подав до Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області акти приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн, № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн, № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн та № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн, у яких містились дані про фактично невиконані будівельні роботи.
У свою чергу 27.10.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ під
№ UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк», МФО 325365, перераховано кошти в сумі
1898028,92 грн.
Крім того 10.12.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ під
№ UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк»,МФО 325365, перераховано кошти в сумі 3289671,32 грн.
Крім того 15.12.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ під
№ UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк»,МФО 325365,перераховано кошти в сумі 1078198,87 грн.
Крім того 29.12.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн. Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ під
№ UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк»,МФО325365,перераховано кошти в сумі 3095676,72 грн.
Таким чином ОСОБА_5 заволодів бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б.Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області» згідно договору № 315 від 20.09.2021, які фактично безпідставно виплачено на розрахункові рахунки ТОВ у загальній сумі 1 303 852,95 грн., що відповідно до п. 4 Примітки до ст. 185 КК України є особливо великим розміром, оскільки в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тим самим завдавши матеріальної шкоди територіальній громаді в особі Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на вказану суму.
Крім того, ОСОБА_5 , діючи з метою легалізації незаконно отриманих доходів, внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, вчинив ряд фінансових операцій із бюджетними коштами, отриманими злочинним шляхом, виділеними на фінансування робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарного покриття по вул. Б. Хмельницького (від межі між будинками 77-79 до межі між будинками № 113-115, за виключенням будинків № 93, № 95, № 97, № 99) в м. Погребище Вінницького району Вінницької області» згідно договору № 315 від 20.09.2021, за наступних обставин.
ОСОБА_5 діючи з єдиним умислом на заволодіння чужим майном, а саме бюджетними коштами, виділеними на фінансування робіт по вищевказаному об'єкту, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що посадові особи Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області не володіють спеціальними знаннями у галузі будівництва та не здійснювали безпосереднього контролю за станом виконання будівельних робіт, в період часу з 21.10.2021 по 28.12.2021 вніс до актів приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн, № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн, № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн та № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн завідомо неправдиві дані щодо вартості та обсягів фактично виконаних будівельних робіт на загальну суму 1303852,95 грн., з яких: 862417,63 грн. з ПДВ за рахунок обсягів та кількості матеріалів, 220717,66 грн. з ПДВ за рахунок порушення п. 6.2.10, 6.3.6 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині включення коштів на покриття ризиків, а також 220717,66 грн. з ПДВ за рахунок порушення п. 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 в частині не підтвердження додаткових витрат, пов'язаних із інфляційними процесами.
У подальшому ОСОБА_5 , у відповідності до п. 4.1 договору № 315 від 20.09.2021 подав до Управління з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області акти приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн, № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн, № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн та № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн, у яких містились дані про фактично невиконані будівельні роботи, що підтверджується висновком експерта № СЕ-19-22/36359-БТ від 25.11.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи.
У свою чергу 27.10.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень 2021 року на суму 1898028,92 грн Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ під
№ UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк», МФО 325365, перераховано кошти в сумі 1898028,92 грн. Надалі, отримавши 27.10.2021 о 14 год. 04 хв. на розрахунковий рахунок ТОВ під № UA283253650000000260080013986 кошти в сумі 1898028,92 грн, частина з яких за фактично не виконані роботи, ОСОБА_5 27.10.2021 розпорядився частиною незаконно одержаного майна шляхом здійснення 12 фінансових операцій, а саме:
- перерахував о 14 год 25 хв кошти у сумі 310000 грн. на банківський рахунок ТОВ «АСБЕТ» за № НОМЕР_1 згідно договору оренди транспорту № 0401/ДО від 04.01.2021;
- перерахував о 15 год 40 хвкошти у сумі 68202,9 грн. на банківський рахунок ТОВ «Бест Ойл Трейд» за № НОМЕР_2 згідно рахунку №3414 від 27.10.2021;
- перерахував о 15 год 54 хвкошти у сумі 6000 грн. на власний банківський рахунок за № НОМЕР_3 ;
- перерахував о 15 год 58 хвкошти у сумі 427518 грн. на банківський рахунок ТОВ «Термінал-МК» за № НОМЕР_4 згідно рахунку №2637 від 27.09.2021;
- перерахував о 16 год 09 хв кошти у сумі 220644,46 грн. на банківський рахунок НВ КП «ПРОМСЕРВІС» за № НОМЕР_5 згідно рахунку №565 від 15.10.2021;
- перерахував о 16 год 30 хвкошти у сумі 2619 грн. на банківський рахунок ТОВ «Агроаксіал» за № НОМЕР_6 згідно и
- перерахував о 17 год 21 хвкошти у сумі 9530 грн. на банківський рахунок ПП «Трейдсервіс» за № НОМЕР_7 згідно рахунку №239 від 11.10.2021;
- перерахував о 17 год 28 хвкошти у сумі 9000 грн. на банківський рахунок ТОВ «КомпаніяВіп-Ойл» за № НОМЕР_8 згідно рахунку №4369 від 11.10.2021;
- перерахував о 17 год 34 хвкошти у сумі 3600 грн. на банківський рахунок ФОП ОСОБА_8 за № НОМЕР_9 згідно рахунку №89810 від 04.10.2021;
- перерахував о 17 год 39 хвкошти у сумі 500 грн. на банківський рахунок ТОВ «Нова Пошта» за № НОМЕР_10 згідно рахунків №6183729 від 10.10.21 та № 6236591 від 20.10.21.
Крім того, 10.12.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за грудень 2021 року на суму 3289671,32 грн Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ під
№ UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк», МФО 325365, перераховано кошти в сумі 3289671,32 грн. У подальшому отримавши 10.12.2021 о 13 год 35 хв на розрахунковий рахунок ТОВ під № UA283253650000000260080013986 кошти в сумі 3289671,32 грн, частина з яких за фактично не виконані роботи, ОСОБА_5 10.12.2021 розпорядився частиною незаконно одержаного майна шляхом здійснення 15 фінансових операцій, а саме:
- перерахував о 14 год 02 хв кошти у сумі 20000 грн. на власний банківський рахунок за № НОМЕР_11 ;
- перерахував о 14 год 45 хв кошти у сумі 107000 грн. на інший банківський рахунок ТОВ «Віндор» за № НОМЕР_12 ;
- перерахував о 14 год 54 хв кошти у сумі 89919 грн. на банківський рахунок ФОП ОСОБА_9 за № НОМЕР_13 згідно рахунку №29683 від 10.12.2021;
- перерахував о 15 год 01 хв кошти у сумі 18000 грн. на банківський рахунок ТОВ «Центрспецтранс» за № НОМЕР_14 згідно договору №0109КП від 01.09.2019;
- перерахував о 15 год 05 хв кошти у сумі 22000 грн. на банківський рахунок ТОВ «АСБЕТ» за № НОМЕР_1 згідно договору оренди транспорту № 0401/ДО від 04.01.2021;
- перерахував о 15 год 08 хвкошти у сумі 49000 грн. на банківський рахунок АТ ПрАТ «Вінницький АБЗ» за № НОМЕР_15 згідно договору поставки №15.04/ДП від 15.04.2019;
- перерахував о 15 год 15 хв кошти у сумі 5000 грн. на банківський рахунок Філії «ЄРЦ» АТ «Укрзалізниця» за № НОМЕР_16 по договору № 8261466 згідно рахунку № 11від 10.12.21;
- перерахував о 15 год 29 хв кошти у сумі 7500 грн. на банківський рахунок ОСОБА_10 за № НОМЕР_17 ;
- перерахував о 15 год 31 хв кошти у сумі 20000 грн. на банківський рахунок Регіональної філії ПЗЗ АТ «Укрзалізниця» за № НОМЕР_18 згідно рахунку № 544/463 від 10.12.21;
- перерахував о 15 год 55 хв кошти у сумі 330000 грн. на інший банківський рахунок ТОВ «Віндор» за № НОМЕР_19 ;
- перерахував о 16 год 09 хв кошти у сумі 1725,23 грн. на банківський рахунок ТОВ «Гідрохаус» за № НОМЕР_20 згідно рахунків № 63551 від 25.11.21 та № 65797 від 08.12.21;
- перерахував о 16 год 57 хв кошти у сумі 7020 грн. на банківський рахунок ГУ ДПС у Вінницькій області за № НОМЕР_21 у якості військового збору із заробітної плати за листопад 2021 року;
- перерахував о 16 год 57 хв кошти у сумі 47000 грн. на банківський рахунок ГУ ДПС у м. Вінниці за № НОМЕР_22 у якості ЄСВ із заробітної плати за листопад 2021 року;
- перерахував о 16 год 57 хв кошти у сумі 84000 грн. на банківський рахунок ГУ ДПС у м. Вінниці за № НОМЕР_23 у якості ПДФО із заробітної плати за листопад 2021 року;
- перерахував о 17 год 22 хв кошти у сумі 81900,75 грн. на банківський рахунок за № НОМЕР_24 у якості заробітної плати за листопад 2021 року.
Також, 15.12.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 3 за грудень 2021 року на суму 1078198,87 грн. Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ за № UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк», МФО 325365, перераховано кошти в сумі 1078198,87 грн. У подальшому отримавши 15.12.2021 о 13 год 19 хв на розрахунковий рахунок ТОВ за № UA283253650000000260080013986 кошти в сумі 1078198,87 грн., частина з яких за фактично не виконані роботи, ОСОБА_5 15.12.2021 розпорядився частиною незаконно одержаного майна шляхом здійснення 7 фінансових операцій, а саме:
-перерахував о 14 год 25 хв кошти у сумі 20000 грн. на банківський рахунок Філії «ЄРЦ» АТ «Укрзалізниця» за № НОМЕР_16 по договору № 8261466;
- перерахував о 15 год 11 хв кошти у сумі 5000 грн. на банківський рахунок ТОВ «ОККО-БІЗНЕС Партнер» за № НОМЕР_25 по договору 25ПК-16576/20;
- перерахував о 15 год 12 хвкошти у сумі 467873,9 грн. на банківський рахунок ТОВ «Термінал-МК» за № НОМЕР_26 згідно рахунку №3266 від 01.11.2021;
- перерахував о 15 год 12 хвкошти у сумі 60249,9 грн. на банківський рахунок ТОВ «Бест Ойл Трейд» за № НОМЕР_2 згідно рахунку №4140 від 15.12.21;
- перерахував о 15 год 50 хвкошти у сумі 6000 грн. на власний банківський рахунок за № НОМЕР_3 ;
- перерахував о 15 год 52 хв кошти у сумі 471151,43 грн. на банківський рахунок НВ КП «ПРОМСЕРВІС» за № НОМЕР_5 згідно рахунку №711 від 01.12.2021;
- перерахував о 16 год 03 хв кошти у сумі 55000 грн. на банківський рахунок АТ ПрАТ «Вінницький АБЗ» за № НОМЕР_27 згідно договору поставки № 15.04/ДП від 15.04.2019.
Окрім цього, 29.12.2021 на підставі акту приймання виконаних будівельних робіт № 4 за грудень 2021 року на суму 3095676,72 грн. Управлінням з питань житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, управління комунальною власністю, містобудування та архітектури Погребищенської міської ради Вінницької області на розрахунковий рахунок ТОВ за № UA283253650000000260080013986, який відкрито у Акціонерному товаристві «Кредобанк», МФО 325365, перераховано кошти в сумі 3095676,72 грн. У подальшому отримавши 29.12.2021 о 11 год 28 хв на розрахунковий рахунок ТОВ за № UA283253650000000260080013986 кошти в сумі 3095676,72 грн., частина з яких за фактично не виконані роботи, ОСОБА_5 29.12.2021 розпорядився частиною незаконно одержаного майна шляхом здійснення 5 фінансових операцій, а саме:
- перерахував о 11 год 41 хв кошти у сумі 11060,28 грн. на банківський рахунок ФОП ОСОБА_11 за № НОМЕР_28 згідно рахунку № 32 від 17.12.2021;
- перерахував о 11 год 50 хв кошти у сумі 47600 грн. на банківський рахунок ТОВ «Шляхбуд-5» за № НОМЕР_29 згідно рахунку № 290 від 20.12.2021;
- перерахував о 12 год 00 хв кошти у сумі 7800 грн. на банківський рахунок ФОП ОСОБА_12 за № НОМЕР_30 згідно рахунку № 35 від 21.12.2021;
- перерахував о 12 год 11 хв кошти у сумі 3000 грн. на банківський рахунок ФОП ОСОБА_13 за № НОМЕР_31 згідно рахунку № 20213 від 17.12.2021;
- перерахував о 12 год 37 хв кошти у сумі 105955,56 грн. на банківський рахунок ТОВ «ПоділляКомунКомплект» за № НОМЕР_32 згідно актів № 5733, № 5734, № 5735 від 21.12.2021.
Таким чином, внаслідок вчинення вищевказаних 39 (тридцяти дев'яти) фінансових операцій ОСОБА_5 розпорядився бюджетними коштами, отриманими злочинним шляхом, за оплату робіт відповідно до умов договору № 315 від 20.09.2021, які фактично виконані не були, у загальній сумі 1303852,95 грн.
Органом досудового розслідування ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочинів за чотирма епізодами, передбаченими ч. 1 ст. 366 КК України - видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів; ч.5 ст. 191 КК України - заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі; ч.1 ст. 209 КК України - розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції з майном, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала, що таке майно одержано злочинним шляхом.
Слідчий зазначає, що є всі підстави застосувати відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді тримання під вартою у з в'язку з обґрунтованою підозрою його у вчиненні злочинів за чотирма епізодами за ч. 1 ст. 366, ч.5 ст.191, ч.1 ст. 209 КК України, наявності ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, недостатності застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризикам зазначеним у клопотанні. Також просив визначити альтернативою заставу у розмірі чотириста тридцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Позиція учасників.
В судовому засіданні прокурор та слідчий просили суд задовольнити клопотання.
Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник просили застосувати більш м'який запобіжний захід у виді особистого зобов'язання, або ж застави у меншому розмірі. ОСОБА_5 заперечив обставини, в яких йому пред'явлено підозру.
Мотиви сулу.
23.04.2025 в м. Жмеринка ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366, ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 209 КК України.
Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366, ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 209 КК України, що підтверджується доказами: витягом з ЄРДР №42022022240000067; копією договору №315 від 20.09.2021; копіями атів приймання виконаних будівельних робіт на загальну суму 9361575,83 грн; копіями платіжних доручень; копією протоколу огляду місця події; висновком експерта № СЕ-19-22/36359-БТ, протоколами допиту свідків: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_7 , висновком експерта №428/25-21 від 19.02.2025,
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно з ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п'ятою статті 176 цього Кодексу.
Слідчий суддя (суд) при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу враховує обставини, що викладені у ст. 178 та керується вимогами ст. 194 КПК України.
Суд, вирішуючи питання про обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу переконався у наявності обґрунтованої підозри відносно ОСОБА_5 у вчиненні ним злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366, ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 209 КК України, бере до уваги обставини, характер кримінального правопорушення, а також тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 у разі визнання його винуватим у їх вчиненні, за які законом передбачено покарання серед іншого у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, також враховує його вік та стан здоров'я, інвалідності він не має, не судимий, а також ризик продовження чи повторення протиправної поведінки.
Указані обставини у їх взаємозв'язку з можливими ризиками, на які вказано прокурором та які не спростовані стороною захисту, а саме, що обвинувачений ОСОБА_5 досить вірогідно, з урахуванням наведеного, може, з метою уникнення притягнення його до кримінальної відповідальності, переховуватись від органів досудового розслідування та суду (п.1. ч. 1 ст. 177 КПК України), оскільки усвідомлює тяжкість покарання, що йому загрожує, а тому суд вважає за доцільне на начальному етапі досудового розслідування, враховуючи тяжкість злочинів, які йому інримінуються і позицію підозрюваного щодо оголошеної підозри, застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів з встановленням застави достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків передбачених КПК України.
За цих же обставин суд не вбачає достовірних підстав для можливості застосування щодо підозрюваного ОСОБА_5 інших запобіжних заходів, альтернативних триманню під вартою, як таких, що недостатні для запобіганню ризикам та виконанню останнім процесуальних обов'язків.
Обираючи підозрюваному запобіжний захід у виді тримання під вартою, суд вважає, що такий винятковий захід у цьому випадку є виправданим, оскільки в наявності більш вагомий суспільний інтерес у виді права на справедливий судовий розгляд, який незважаючи на презумпцію невинуватості, превалює над принципом поваги до свободи особистості.
Відповідно до ч.3 ст.183 КПК України, слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов'язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Керуючись ст. ст. 178, 193, 194, 196, 197,202, 205, 395 КПК України, Суд
Клопотання задовольнити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Строк дії даної ухвали визначити в межах 60 днів з 28.04.2025 до 26.06.2025 включно. Точний час відраховувати з моменту затримання.
Виконання ухвали в частині взяття під варту покласти на Жмеринський РВП ГУНП у Вінницькій області.
Визначити розмір застави у межах чотириста тридцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1302040 (один мільйон триста дві тисячі сорок ) грн, яка може бути внесена як самим підозрюваним так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на рахунок UA688201720355219002000000401, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26286152, банк отримувача ДКСУ м. Київ, код банку отримувача (МФО) 820172.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 у разі внесення застави наступні обов'язки: не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з представником потерпілої сторони; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Роз'яснити підозрюваному, що у разі внесення застави, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення застави має бути наданий уповноваженій службовій особі місця ув'язнення.
Після отримання та перевірки документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа місця ув'язнення має негайно здійснити розпорядження про звільнення з-під варти та повідомити усно і письмово слідчого, прокурора та суддю Жмеринського міськрайонного суду.
У разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не з'явився за викликом слідчого, прокурора або суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави.
З моменту звільнення з-під варти у зв'язку з внесенням застави підозрюваний вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
Термін дії обов'язків, покладених судом, у разі внесення застави визначити на час дії ухвали суду.
Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Копію ухвали вручити підозрюваному ОСОБА_5 негайно після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_16