Рішення від 28.04.2025 по справі 682/648/25

Справа № 682/648/25

Провадження № 2/682/542/2025

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2025 року

Славутський міськрайонний суд

Хмельницької області у складі:

головуючого судді Мотонок Т. Я.,

за участю секретаря судових засідань Мелашенко О.В.,

представника позивача Сукової Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Славута цивільну справу № 682/3271/24 за позовом Славутської міської ради до ОСОБА_1 , про витребування безпідставно отриманих активів (грошових коштів),

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов позов Славутської міської ради до ОСОБА_1 , про витребування безпідставно отриманих активів (грошових коштів).

В обґрунтування поданого позову вказано, що 20.01.2007 року між Славутською міською радою та ОСОБА_1 був укладений Договір оренди землі. Згідно вказаного Договору, Славутська міська рада передала, а ОСОБА_1 прийняв в строкове платне користування земельну ділянку з кадастровим номером 6810600000:01:001:0025, яка знаходиться по АДРЕСА_1 площею 894 кв.м, за цільовим призначенням: для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства. На вищевказаній земельній ділянці знаходиться об'єкт нерухомого майна, що належить відповідачу на праві власності. Однак, 26.03.2023 року строк дії Договору оренди землі від 20.11.2007 року із внесеними змінами та доповненнями припинився. Відповідно до умов договору, після припинення його дії Орендар мав би повернути Орендодавцеві земельну ділянку у стані не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Разом з тим, станом на дату підготовки цієї позовної заяви на даній земельній ділянці знаходиться об'єкт нерухомого майна, який належить відповідачу на праві власності, а отже вказана земельна ділянка використовується відповідачем без достатньої правової підстави. Крім того, слід зазначити, що відповідач не скористався своїм правом на продовження строку дії Договору оренди землі та, окрім цього, не набув права власності чи іншого речового права на дану земельну ділянку в порядку встановленому чинним законодавством, проте продовжує до цього часу фактично використовувати земельну ділянку з кадастровим номером 6810600000:01:001:0025 комунальної власності без правовстановлюючих документів та без здійснення плати за таке використання.

Внаслідок такого безоплатного користування земельною ділянкою під належним Відповідачу об'єктом нерухомого майна, він зберіг у себе кошти у вигляді орендної плати, які він зобов'язаний повернути до місцевого бюджету.

Славутська міська рада намагалась в досудовому порядку врегулювати дане питання, про що на адресу відповідача була направлена претензія, однак з моменту отримання претензії жодної відповіді від відповідача на адресу Славутської міської ради не надходило, як і безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати до бюджету громади.

Враховуючи вищевикладене Славутська міська рада звернулась до суду із позовом, в якому просила: стягнути з відповідача безпідставно збережені кошти у вигляді орендної плати у сумі 8041,84 грн. на користь Славутської міської ради, а також 2422,40 грн. сплаченого судового збору.

Ухвалою суду від 27.03.2025 у даній справі відкрито провадження та призначено судове засідання на 28.04.2025.

28.04.2025 в призначений час учасники справи до суду не з'явились.

В судовому засіданні представник позивача Сукова Т.В. позовні вимоги Славутської міської ради підтримала в повному обсязі з підстав, викладених у позові.

Відповідач ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив, відзив на позов не надав.

Враховуючи наведені обставини протокольною ухвалою суду від 28.04.2025 було постановлено здійснювати заочний розгляд даної справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Суд, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, приймаючи до уваги думку представника позивача, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 20.01.2007 року між Славутською міською радою та ОСОБА_1 був укладений Договір оренди землі № 117.

Згідно п. 1 Договору, Славутська міська рада передала, а ОСОБА_1 прийняв в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва та обслуговування індивідуального гаража, яка знаходиться в АДРЕСА_1 .

В оренду передається земельна ділянка загальною площею 894 кв.м., кадастровий номер земельної ділянки 6810600000:01:001:0025 (п. 2 Договору).

Договір укладено на три роки. Після закінчення строк договору Орендар має переважене право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 60 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію (п. 3 Договору).

Згідно п. 9 Договору, орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: річна плата за земельну ділянку державної власності становить 1 % від нормативної грошової оцінки землі 341,24 грн. Грошова плата вноситься щомісячно в рівних частках до місцевого бюджету м. Славута у розмірі 28,44 грн.

Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної власності здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, та затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору оренди чи продовженням його дії (п.п. 9-10 Договору).

Передача земельної ділянки в оренду здійснюється з розробленням проекту її відведення. Підставою розроблення проекту відведення земельної ділянки є: заява гр. ОСОБА_1 , дозвіл Славутської міської ради (п. 18 Договору).

Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної

ділянки, пов?язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв?язується у судовому порядку (п. 21 Договору).

Відповідно до п. 34 Договору, після закінчення строку, на який укладено договір, за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які передбачені договором.

Згідно п. 35 Договору, дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи-орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п. 36 Договору, дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов?язків, передбачених пошкодження орендованої договором, та внаслідок випадкового знищення. земельної ділянки, яке істотно перешкоджає використанню, а також з інших підстав, визначених законом (а.с. 9-11).

25.05.2007 Рішенням Славутської міської ради № 8-2-10/2007 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального гаража площею 0,0894 га по АДРЕСА_2 , та надано земельну ділянку на умовах оренди на 3 роки (а.с. 18).

20.11.2007, згідно Акту приймання-передачі об'єкта оренди, ОСОБА_1 . Славутською міською радою передано земельну ділянку площею 894 кв.м. в АДРЕСА_1 , для будівництва та обслуговування індивідуального гаража на умовах оренди на три роки (а.с. 12).

На підставі рішення Славуської міської ради від 28.01.2011 № 16.3-3/2011, 07.04.2011 Угодою до договору оренди земельної ділянки № 040776000117 від 20.11.2007 сторонами (Славутською міською радою та ОСОБА_1 ) було продовжено строк дії зазначеного вище договору оренди землі на 1 рік. Зазначеною угодою також внесено зміни до п. 9 Договору оренди та визначено суму річної орендної плати в розмірі 1054,29 грн. (а.с. 20, 22).

На підставі рішення Славуської міської ради від 27.03.2012 № 4.3-17/2012, 06.04.2012 Угодою до договору оренди земельної ділянки № 040776000117 від 20.11.2007 сторонами (Славутською міською радою та ОСОБА_1 ) було продовжено строк дії зазначеного вище договору оренди землі на 1 рік. Зазначеною угодою також внесено зміни до п. 9 Договору оренди та визначено суму річної орендної плати в розмірі 5321,63 грн. (а.с. 23, 25).

Згідно рішення Славуської міської ради від 01.03.2012 № 10.2-27/2013, ОСОБА_1 поновлено договір оренди землі від 20.11.2007 № 040776000117 строком на 5 років. Зазначеним рішенням орендну плату встановлено в розмірі 6 % від нормативної грошової оцінки землі (а.с. 28).

Угодою від 26.03.2013 між сторонами поновлено строк дії Договору оренди землі № 040776000117 від 20.11.2007. Річну оренду плату встановлено в розмірі 5321,63 грн. (а.с. 26).

За рішенням Славутської міської ради від 02.02.2018 № 19.4-26/2018 поновлено договір оренди землі (кадастровий номер земельної ділянки 6810600000:01:001:0025 по АДРЕСА_1 ) між ОСОБА_1 та Славутською міською радою на той самий строк 5 років на тих самих умовах, враховуючи, що на земельній ділянці розташований об'єкт нерухомого майна (а.с. 32, 33).

26.03.2018 між ОСОБА_1 та Славутською міською радою укладено Додаткову угоду № 116 до договору оренди землі від 20.11.2007, якою поновлено строк дії Договору оренди землі від 20.11.2007 року зі змінами та доповненнями на земельну ділянку площею 894 кв.м. по АДРЕСА_1 для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства строком на 5 (п?ять) років із моменту закінчення строку його дії. Кадастровий номер земельної ділянки: 6810600000:01:001:0025. Окрім того, внесено зміни до п. 5 Договору у наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 176476,45 грн». 3.2. Викладено п. 9 Договору у наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: Річна орендна плата становить 6% від нормативної грошової оцінки (а.с. 29).

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна станом на 17.03.2025 року земельна ділянка з кадастровим номером 6810600000:01:001:0025, яка знаходиться по АДРЕСА_1 площею 894 кв.м є власністю територіальної громади в особі Славутської міської ради (а.с. 35).

Згідно запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, строк дії договору оренди вищезазначеної земельної ділянки припинено 26.03.2023 (а.с. 36).

23.01.2025 за № 04-31/77 ОСОБА_1 . Славутською міською радою надіслано Претензію про стягнення безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою комунальної власності, в якій зазначено про необхідність сплати ОСОБА_1 8041,84 грн. безпідставно збережений коштів у вигляді орендної плати за період з 27.03.2025 по 10.01.2025 (а.с. 45-47, 48).

Вказана вище претензія була отримана ОСОБА_1 особисто 24.01.2025, про що свідчить поштова розписка (а.с. 49).

Надаючи правову оцінку зазначеним обставинам, судом враховується наступне.

Відповідно до с. 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

Згідно з ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 3 ЦК України, загальними засадами цивільного законодавства є, крім іншого, свобода договору.

Згідно ч. 1 ст. 62 ЦК України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно ч. 4 ст. 373 ЦК України, власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.

Згідно із ч. 1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.

Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 ЦК України).

За змістом ч. 2 ст. 792 ЦК України, майнові відносини, що виникають з договору найму (оренди) земельної ділянки, є цивільно-правовими, ґрунтуються на засадах рівності, вільного волевиявлення та майнової самостійності сторін договору та, крім загальних норм цивільного законодавства, щодо договору, договору найму регулюються актами земельного законодавства Земельним кодексом України, Законом України «Про оренду землі».

Відповідно до ст. 206 ЗК України, використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Пунктом 14.1.147. ст. 14 Податкового Кодексу України, закріплено, що плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Податковим Кодексом України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є обов'язковим платежем, а його розмір визначається на підставі законодавчих актів, тобто є регульованою ціною (стаття 14.1.125, 14.1.136, 288.5 Податкового Кодексу України).

Так, згідно ст. 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до положень ст.ст. 3-5 Закону, об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності. Орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи. Орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою.

Згідно ст.ст. 13-17 Закону, договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до ст. 21 Закону, орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). У разі визнання у судовому порядку договору оренди землі недійсним отримана орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі не повертається.

Земельне законодавство базується, серед інших, на принципах забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави; забезпечення гарантій прав на землю (п.п. «б», «ґ» ч. 1 ст. 5 ЗК України).До загальних засад цивільного законодавства відноситься справедливість, добросовісність та розумність. (п. 6 ч. 1 ст. 3 ЦК України).

Згідно ст. 83 ЗК України, землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування.

Відповідно до статті 80 Земельного кодексу України суб'єктами права на землі комунальної власності є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.

Частина перша статті 93 Земельного кодексу України встановлює, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Землекористувачі також зобов'язані своєчасно сплачувати орендну плату (пункт «в» частини першої статті 96 Земельного кодексу України).

За змістом статей 122, 123, 124 ЗК України, міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

У постанові Верховного Суду у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду від 10 квітня 2019 року у справі №390/34/17 (провадження № 61-22315сво18) зазначено, що: «добросовісність (пункт 6 статті 3 ЦК України) - це певний стандарт поведінки, що характеризується чесністю, відкритістю і повагою інтересів іншої сторони договору або відповідного правовідношення. Доктрина venire contra factum proprium (заборони суперечливої поведінки), базується ще на римській максимі- «non concedit venire contra factum proprium» (ніхто не може діяти всупереч своїй попередній поведінці). В основі доктрини venire contra factum proprium знаходиться принцип добросовісності. Поведінкою, яка суперечить добросовісності та чесній діловій практиці, є, зокрема, поведінка, що не відповідає попереднім заявам або поведінці сторони, за умови, що інша сторона, яка діє собі на шкоду, розумно покладається на них».

Особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала (частина перша статті 1212 ЦК України).

Передбачений статтею 1212 ЦК України вид позадоговірних зобов'язань виникає за таких умов: набуття особою майна або його збереження за рахунок іншої особи; відсутність для цього правових підстав. Отже, предметом регулювання глави 83ЦК України є відносини, що виникають у зв'язку з безпідставним отриманням чи збереженням майна і неврегульовані спеціальними інститутами цивільного права.

Сутність зобов'язання із набуття, збереження майна без достатньої правової підстави (яке іменується також зобов'язанням із безпідставного збагачення) полягає у вилученні в особи-набувача (зберігача) її майна, яке вона набула (зберегла) поза межами правової підстави у випадку, якщо така підстава для переходу майна (його збереження) відпала згодом, або взагалі без неї, якщо цей перехід (збереження) не ґрунтувався на правовій підставі, та у переданні відповідного майна тій особі-потерпілому, яка має належний правовий титул на нього.

У п. 65 постанови від 20.11.2018 у справі № 922/3412/17 Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про те, що до моменту оформлення власником об'єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об'єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 ЦК України.

Аналогічну правову позицію наведено у постановах Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі № 320/5877/17, від 04.12.2019 у справі №917/1739/17.

Згідно з пунктом «д» частини першої статті 156 ЗК України, власникам землі відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки.

Щодо суми, яку мав би отримати власник земельної ділянки за звичайних умов, яка безпосередньо залежить від вартості цієї ділянки (її нормативно-грошової оцінки), зазначаємо наступне.

Відповідно до п.п. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 ПК України, базою оподаткування для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку (далі - Оцінка) яких проведено, є їх оцінка з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до положень ПК України.

Згідно витягу про нормативну грошову оцінку цієї земельної ділянки № НВ-9902040082025 від 16.01.2025 року, у 2025 році її розмір становив 170924,48 грн. Цільове призначення земельної ділянки по АДРЕСА_1 з кадастровим номером 6810600000:01:001:0025 - для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (а.с. 38).

Відповідно до Додатку 1 до рішення Славутської міської ради від 25.06.2021 року № 2-7/2021 «Про встановлення ставок плати за оренду земельних ділянок на території Славутської міської територіальної громади з 2022 року», за оренду земельних ділянок з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (код 12.04) встановлено ставку на рівні 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки для юридичних осіб за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) (а.с. 39-44).

Фінансовим управлінням виконавчого комітету Славутської міської ради було здійснено розрахунки безпідставно збережених коштів для відповідача за період з 27.03.2023 року по 10.01.2025 року включно. Так, згідно Розрахунку № 25.03-67/15 від 16.01.2025 року сума безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за фактичне користування ОСОБА_1 земельною ділянкою комунальної власності становить 8041,84 грн. за період з 27.03.2023 року по 10.01.2025 року включно (а.с. 37).

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).

Суд враховує, що принцип змагальності, згідно ст. 12 ЦПК України, забезпечує повноту дослідження обставин справи. Цей принцип передбачає покладання тягаря доказування на сторони.

Під час розгляду справ у порядку цивільного судочинства обов'язок доказування покладається як на позивача, так і на відповідача.

Судом встановлено, що дія укладеного між сторонами договору оренди припинена. На земельній ділянці, яка перебуває у комунальній власності, знаходиться об'єкт нерухомого майна, який належить відповідачу. Після закінчення строку дії договору оренди землі (з 26.03.2023) відповідач продовжує користуватись земельною ділянкою кадастровий номер 6810600000:01:001:0025, однак плати за користування землею не здійснює.

Відомостей про те, що ОСОБА_1 вніс на відповідні рахунки Славутської міської ради кошти згідно виставленого йому рахунку безпідставно збережених коштів, матеріали справи не містять. Відповідач таких доказів суду не надав та доводи позивача не спростував.

Таким чином, на підставі всебічно з'ясованих обставин справи, підтверджених належними та допустимими доказами, перевіреними в судовому засіданні, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Славутської міської ради обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Також, відповідно до положень ст. 141 ЦПК України, з відповідача слід стягнути на користь позивача судовий збір у сумі 2422,40 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 525, 1048, 1054 ЦК України, ст. 4, 7, 10, 13, 81, 130, 141, 263-265, 274, 280, 280-289 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 безпідставно збережені кошти у вигляді орендної плати у сумі 8041,84 грн (вісім тисяч сорок одна гривня 84 копійок) на користь Славутської міської ради.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Славутської міської ради 2422,40 грн. судового збору.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повне найменування (ім'я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):

Позивач: Славутська міська рада (Код ЄДРПОУ 34270865, адреса: адреса Україна, 30000, Хмельницька обл., Шепетівський р-н, місто Славута, вул.Соборності, будинок 7, розрахунковий рахунок р/р UA418999980314030544000022745, Одержувач коштів: ГУК у Хмел.обл/Славутська мтг/24060300, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП) Код ЄДРПОУ:37971775, Код класифікації доходів бюджету 24060300, Найменування: Інші надходження).

Відповідач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 ).

Повний текст рішення складено: 28.04.2025.

Суддя Мотонок Т. Я.