Єдиний унікальний номер 727/308/25
Номер провадження 2/725/389/25
24.04.2025 Першотравневий районний суд м.Чернівців в складі:
головуючого судді Стоцька Л. А.
за участі секретаря Соболевської А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці цивільну справу за позовом Виконавчого комітету Чернівецької міської ради як органу опіки та піклування в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , заінтересовані особи: патронатний вихователь малолітніх дітей ОСОБА_4 , Чернівецький міський центр соціальних служб Чернівецької міської ради) про стягнення аліментів та про відібрання дітей від матері без позбавлення батьківських прав,-
Орган опіки та піклування виконавчого комітету Чернівецької міської ради звернувся в суд в інтересах малолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з позовом до ОСОБА_3 про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на їхнє утримання.
У позові вказували, що робота з родиною ОСОБА_3 розпочалась з повідомлення про те, що 05.06.2024 р. ОСОБА_5 перебувала в стані сильного алкогольного сп'яніння в присутності своїх дітей. Після того, як на місце події виїхали працівники поліції спільно з працівниками служби у справах дітей Чернівецької міської ради, ОСОБА_5 почала вести себе агресивно, кидатися на працівників поліції, крім цього, в будинку було брудно, неприємний запах, розкидані речі.
Як наслідок, прийнято рішення про госпіталізацію ОСОБА_3 до обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецький обласний наркологічний диспансер». Відносно матері дітей, працівниками поліції складено протокол за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення -«Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей».
Враховуючи зазначене вище та з метою соціального та правового захисту дітей, 05.06.2024 р. о 20:30 год малолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у супроводі працівників служби у справах дітей Чернівецької міської ради та працівників поліції доставлено до комунального некомерційного підприємства «Міська дитяча клінічна лікарня» з метою повного та всебічного обстеження дітей, на підставі актів проведення оцінки рівня безпеки дітей від 05.06.2024 р.
В подальшому, до служби у справах дітей Чернівецької міської ради звернулась ОСОБА_3 із письмовим поясненням від 07.06.2024 р., відповідно до якого підтвердила факт вживання алкогольних напоїв та зобов'язалась зібрати і надати до служби у справах дітей пакет документів, необхідний для повернення дітей на виховання. Крім цього, зобов'язалась надалі належним чином виконувати свої батьківські обов'язки.
На виконання вимог чинного законодавства України, працівниками служби у справах дітей Чернівецької міської ради було попереджено громадянку ОСОБА_3 , що в разі невиконання батьківських обов'язків щодо виховання дитини вона може бути притягнута до адміністративної та/або кримінальної відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 166 Кримінального кодексу України. Також працівниками було надано консультацію громадянці ОСОБА_3 щодо необхідності збору відповідного пакету документів для подальшого повернення дітей на виховання.
Враховуючи факт неналежного виконання матір'ю своїх батьківських обов'язків, наказом начальника служби у справах дітей Чернівецької міської ради від 13.06.2024 р. № 2/65, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 взято на облік, як таких, що опинились в складних життєвих обставинах.
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 170 Сімейного кодексу України, під час ухвалення рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них без позбавлення їх батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім'ї (особи) у разі здійснення такого супроводу. Водночас, за інформацією Чернівецького міського центру соціальних служб Чернівецької міської ради від 18.06.2024 р., родина ОСОБА_3 перебуває під соціальним супроводом центру з квітня 2024 р., проте за час роботи з сім'єю мати дітей часто уникала зустрічей та не виконала жодної рекомендації фахівців. Крім цього встановлено, що під час здійснення працівниками центру оцінки потреб сім'ї, ОСОБА_5 запевняла, що займається збором необхідних документів для повернення синів на виховання та приводить до ладу і облаштовує помешкання, де вони зможуть проживати. Під час виїзду працівників центру за адресою АДРЕСА_1 , був присутній власник помешкання, який хоче допомогти жінці і тому безкоштовно впустив її до будинку та допомагає з облаштуванням житла, однак в помешканні, де планують проживати ОСОБА_3 з дітьми, не дотримано санітарно-гігієнічних норм, відсутні належні місця для сну, харчування, зберігання одягу, брудно, присутній неприємний запах. Також встановлено, що мати дітей не працевлаштована, доходу та заощаджень не має.
Також, згідно з інформацією комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Садгора»» Чернівецької міської ради від 18.06.2024 р., ОСОБА_3 уклала декларації про вибір лікаря для кожної дитини з сімейним, лікарем ОСОБА_6 . Однак встановлено, що мати дітей не вчасно звертається до медиків в разі необхідності, не виконує рекомендації лікарів щодо лікування та профілактики захворювань дітей та не виконує батьківські обов'язки щодо піклування про стан здоров'я дітей.
В подальшому, до служби у справах дітей Чернівецької міської ради повторно звернулась ОСОБА_3 із заявою від 10.07.2024 р. відповідно до якої, ОСОБА_5 зобов'язалась до 22.07.2024 р. зібрати та надати до служби документи щодо спроможності належним чином виконувати свої батьківські обов'язки. Крім цього, зобов'язалась працевлаштуватись, зареєструвати місце проживання дітей та влаштувати їх до навчальних закладів.
Як наслідок, працівниками служби у справах дітей Чернівецької міської ради повторно було попереджено громадянку ОСОБА_3 , що в разі невиконання батьківських обов'язків щодо виховання дитини вона може бути притягнута до адміністративної та/або кримінальної відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 166 Кримінального кодексу України.
Таким чином, аналізуючи зазначене вище, можна зробити висновок, що громадянці ОСОБА_7 було надано достатньо часу для збору всіх документів, необхідних для повернення синів на виховання, громадянку неодноразово було попереджено про наслідки неналежного виконання своїх батьківських обов'язків, а також попереджено про негативний вплив систематичного вживання алкоголю на здоров'я, розвиток і виховання її дітей.
Як наслідок, згідно з довідкою обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецький обласний наркологічний диспансер» від 11.07.2024 р. № 1633 ОСОБА_3 зареєстрована в диспансері в 2013 р. з діагнозом: гостра алкогольна інтоксикація; в період з 05.06.2024 р. по 06.06.2024 р. перебувала на стаціонарному лікуванні в диспансері з діагнозом: розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю, гостра алкогольна інтоксикація.
На виконання пункту 11 Порядку провадження органами опіки і піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866, питання щодо доцільності/недоцільності повернення дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до матері на виховання, внесено на розгляд засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради 26.07.2024 р., на якому прийнято рішення про недоцільність повернення дітей до матері ОСОБА_3 на виховання.
У зв'язку із неможливістю подальшого перебування дітей в лікарні, рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 27.08.2024 р. № 554/17 малолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 влаштовано до сім'ї патронатного вихователя ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 .
На виконання абзацу 7 пункту 8 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини» (далі - постанова КМУ № 866), служба у справах дітей за участю інших структурних підрозділів районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради, у тому числі об'єднаної територіальної громади здійснює підготовку документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або відібрання дитини у матері, батька без позбавлення їх батьківських прав, питання щодо доцільності/недоцільності відібрання дітей від матері розглянуто на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради 25.10.2024 р., на якому прийнято рішення щодо надання до суду висновку про доцільність відібрання малолітніх ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від матері ОСОБА_3 без позбавлення її батьківських прав.
Підсумовуючи та аналізуючи зазначене вище, доцільність відібрання малолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від матері без позбавлення її батьківських прав підтверджується та регламентується рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради та відповідним висновком органу опіки та піклування виконавчого комітету міської ради.
Просили стягнути аліменти на утримання дітей та відібрати їх від відповідача без позбавлення батьківських прав.
Ухвалою суду від 24.02.2025 року відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 10.04.2025 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
У судове засідання представник позивача не з'явилася, належно повідомлена про дату, час та місце судового розгляду справи по суті, про що є відомості в матеріалах справи. До початку судового засідання надала до канцелярії суду заяву, просила справу розглядати за її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю, щодо винесення заочного рішення не заперечує.
У судове засідання відповідачка ОСОБА_3 повторно не з'явилася, належно повідомлена про дату, час та місце судового розгляду справи по суті, про що є відомості в матеріалах справи.
Інші сторони також подали заяви про розгляд справи за їх відстуності.
Відповідно до ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
З урахуванням викладеного, а також наявністю згоди позивача на проведення заочного розгляду даної справи, суд вважає за можливе на підставі ст. 280 ЦПК України розглянути вказану справу у відсутності відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Згідно положень ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, дійшов до наступного висновку.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано такі докази:
- копію свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 05.09.2024 року Першим відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, згідно якого ІНФОРМАЦІЯ_4 народився ОСОБА_1 , батьками якої зазначені ОСОБА_8 та ОСОБА_3 (а. с. 4);
- копію свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 05.09.2024 року Першим відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, згідно якого ІНФОРМАЦІЯ_5 народився ОСОБА_2 , батьками якої зазначені ОСОБА_8 та ОСОБА_3 (а. с. 5);
Відомості про батька у свідоцтвах про народження дітей записані на підставі ч. 1 ст. 135 СК України (а.с.8-9).
- копію паспорта громадянина України № НОМЕР_3 від 08.12.2015 року, згідно якого ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 в м. Мелітополь, Запорізької області (а.с.6-8);
- копію повідомлення від 06.06.2024 року №376/01.21 КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» ЧМР, відповідно до якої 05.06.2024 р. о 20.30 год. швидкою медичною допомогою у супроводі працівників поліції та служби у справах дітей доставлені діти: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 з Актами зведення оцінки рівня безпеки дитини від 05.06.2024 р. Діти перебувають в гастроетерологічному відділенні на обстеженні та лікуванні (а.с.11).
-копію письмових пояснень ОСОБА_3 , яка пояснила ситуацію та зобов'язалась зібати необхідні документи для повернення дітей (а.с.12).
- наказ служби у справах дітей Чернівецької міської ради від 13.06.2024 року №2-65 про взяття на облік дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , як таких, що перебувають в складних життєвих обставинах у звязку із неналежним виконанням матерів своїх батьківських обов'язків (а.с.14).
- - копію листа комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Садгора»» Чернівецької міської ради від 18.06.2024 р., ОСОБА_3 уклала декларації про вибір лікаря для кожної дитини з сімейним, лікарем ОСОБА_6 . Однак встановлено, що мати дітей не вчасно звертається до медиків в разі необхідності, не виконує рекомендації лікарів щодо лікування та профілактики захворювань дітей та не виконує батьківські обов'язки щодо піклування про стан здоров'я дітей (а.с.16).
-копії довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , ОСОБА_2 перебувають у АДРЕСА_3 (а.с.19-21).
-копію довідкою обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецький обласний наркологічний диспансер» від 11.07.2024 р. № 1633 ОСОБА_3 зареєстрована в диспансері в 2013 р. з діагнозом: гостра алкогольна інтоксикація; в період з 05.06.2024 р. по 06.06.2024 р. перебувала на стаціонарному лікуванні в диспансері з діагнозом: розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю, гостра алкогольна інтоксикація (а.с.22).
- копію Висновку про недоцільність повернення дітей в сім'ю на виховання від 26.07.2024 року №1/1772 (а.с.23).
- копію Витягу із Рішення про влаштування малолітніх дітей на виховання до сімей патронатних вихователів (делеговані повноваження) від 27.08.2024 року, малолітніх дітей влаштовано до сім'ї патронатного вихователя ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який зареєстрований та фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 (24).
- Витяг із рішення щодо надання до суду висновку про доцільність відібрання малолітніх ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від матері ОСОБА_3 без позбавлення її батьківських прав (а.с.26)
- Висновок органу опіки та піклування про доцільність відібрання дітей від матері ОСОБА_3 без позбавлення її батьківських прав від 12.11.2024 року №783/25 (а.с.27-28).
Вирішуючи позовну вимогу про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав суд застосовує такі норми права.
Згідно ст.18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини.
Відповідно до ст.12 ЗУ «Про охорону дитинства» виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх цих прав не звільняє батьків від обов'язку утримувати дітей. Батьки несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.
Статтею 150 СК України визначені обов'язки батьків, зокрема, по вихованню своєї дитини, піклуванню про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, освіту. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
Відповідно до ч.4 ст.155 СК України ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до ч.1 ст.170 СК України суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пп.2-5 ч.1 ст.164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання. У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам - за їх бажанням або органові опіки та піклування.
Відповідно до пп.2 ч.1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Частиною 3 ст.12 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
А згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У п.3 ч.2 ст.129 Конституції України закріплено основні засади судочинства, однією з яких є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до вимог ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
У частині 1 ст.89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З наданих позивачем та безпосередньо досліджених у судовому засіданні належних, достатніх та допустимих доказів судом установлено, що:
відповідачка ОСОБА_3 є матір'ю малолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_9
відповідачка ОСОБА_3 ухиляється від виконання батьківських обов'язків щодо своїх малолітніх дітей, не піклується про їхній фізичний розвиток, байдуже ставиться до їхнього життя та існування.
Тому суд вважає, що залишення дітей у відповідачки є небезпечним для їхнього життя, здоров'я і морального виховання, у зв'язку з чим, в інтересах дітей їх необхідно відібрати у матері без позбавлення її батьківських прав, передавши Органу опіки та піклування виконавчого комітету Чернівецької міської ради.
Водночас суд роз'яснює, що у відповідності до ч.3 ст.170 СК України, якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини.
За таких обставин Суд дійшов висновку, що позовна вимога про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав обґрунтована та підлягає до задоволення і буде відповідати інтересам дітей.
Вирішуючи позовну вимогу про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, суд застосовує такі норми права.
Частиною 4 ст.170 СК України передбачено, що при задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину.
Відповідно до чч.1, 2 ст.27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України №789ХІІ від 27.02.1991 року та набула чинності для України 27.09.1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
У ч.1 ст.51 Конституції України та ст.180 СК України закріплено обов'язок батьків утримувати дітей до їх повноліття.
Частиною 3 ст.181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
У статті 182 СК України встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч.1, 2 ст.184 СК України, суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Судом установлено, що ОСОБА_3 допомоги на утримання своїх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не надає, хоча зобов'язана утримувати їх до досягнення ними повноліття і відібрання у неї дітей без позбавлення її батьківських прав, не звільняє її від цього обов'язку.
При визначенні розміру аліментів, який необхідно стягувати з відповідачки, Суд враховує, що відповідно до положень ч.2 ст.182 СК України розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років.
Враховуючи встановлені обставини та викладені вимоги закону суд дійшов висновку, що з відповідачки необхідно стягувати на користь малітніх дітей аліменти на їх утримання у розмірі по 1/4 частці всіх видів її заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред'явлення позову і до досягнення дітьми повноліття, що буде відповідати положенням ст.182 СК України.
Таким чином, наведені доводи, аналіз доказів та їх належна оцінка переконують суд в тому, що позовні вимоги є обґрунтованими, знайшли своє повне підтвердження, а тому підлягають задоволенню із стягненням з відповідачки в дохід держави витрат по сплаті судового збору відповідно до ст.141 ЦПК України.
На підставі ст.18, чч.1, 2 ст.27 Конвенції про права дитини, ст.51 Конституції України, ст.ст.150, 155, 164, 170, 180-184, 191 СК України, ст.12 ЗУ «Про охорону дитинства»,
ст.ст.4, 12, 13, 76-81, 258-259, 263-265, 268, 272, 273, 354 ЦПК України, Суд,
Позов Виконавчого комітету Чернівецької міської ради як органу опіки та піклування в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , заінтересовані особи: патронатний вихователь малолітніх дітей ОСОБА_4 , Чернівецький міський центр соціальних служб Чернівецької міської ради) про стягнення аліментів та про відібрання дітей від матері без позбавлення батьківських прав - задовольнити повністю.
Відібрати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від матері ОСОБА_3 без позбавлення її батьківських прав.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь тих осіб або установ, яким будуть передані діти, аліменти на утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі по 1/4 частки всіх видів їх заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання позову до суду і до повноліття малолітніх ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , враховуючи інфляційні показники.
Стягнути з ОСОБА_3 у дохід держави судовий збір в розмірі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 коп.).
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці Л. А. Стоцька