Ухвала від 24.04.2025 по справі 317/1530/25

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

Справа № 317/1530/25

Провадження № 2/317/951/2025

24 квітня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Акціонерним товариством «Перший Український Міжнародний Банк», в особі представника Киричук Г.М. за допомогою підсистеми «Електронний суд» на електронну адресу суду надіслано позовну заяву до ОСОБА_1 , в якій заявлено вимогу про стягнення з відповідача заборгованості з загальному розмірі 75 200,23 грн. та стягнення понесених судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 2422,40 грн.

Ухвалою судді від 08.04.2025 року вказана позовна заява була залишена без руху, оскільки не відповідала вимогам ст. 177 ЦПК України, зокрема не надання належних доказів надсилання відповідачу сформованої в Електронному суді 26.03.2025 позовної заяви з додатками. У зв'язку з чим позивачу було надано строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали суду.

Копія ухвали суду від 08.04.2025 р. про залишення позовної заяви без руху була доставлена позивачу - АТ «Перший Український Міжнародний Банк» та представнику позивача - Киричук Г.М. 11.04.2025 р. до їх електронних кабінетів, про що свідчать довідки про доставку електронного документу.

Частиною 1 статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Строк для усунення недоліків даної заяви на даний час сплив, дотепер зазначені недоліки позивачем не усунуті і ніяких спроб їх усунути позивачем не прийнято.

Частиною 3 статті 185 ЦПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

У зв'язку з тим, що позивачем не виконано вимоги ухвали суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом термін, тому позовна заява підлягає поверненню позивачу відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України.

Згідно з ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 185, 260, 353, 354 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - вважати неподаною і повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 15 днів.

Суддя: Д.О. Каряка

Попередній документ
126888714
Наступний документ
126888716
Інформація про рішення:
№ рішення: 126888715
№ справи: 317/1530/25
Дата рішення: 24.04.2025
Дата публікації: 29.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Запорізький районний суд Запорізької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (24.04.2025)
Дата надходження: 28.03.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості