Справа № 496/1983/25
Провадження № 3/496/1453/25
25 квітня 2025 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Портна О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
На адресу Біляївського районного суду Одеської області, 04.04.2025 року надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, була повідомлена належним чином про час, дату та місце проведення судового засідання, про причини неявки суд не повідомила.
В судовому засіданні 25.04.2025 року, при досліджені матеріалів справи, судом виявлено підстави необхідності повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення до Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління національної поліції в Одеській області, виходячи з наступного.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, дата, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 617567 від 25.03.2025 року відносно ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки у формулюванні установлених обставин не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення (область, район, населений пункт, вулиця), що позбавляє суд можливості перевірити правильність застосування правил підсудності.
В фабулі протоколу про адміністративне правопорушення, зазначено, що 25.03.2025 року о 14:00 ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння за місцем свого проживання вчинила відносно свого співмешканця ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 домашнє насильство, а саме висловлювалася в його бік нецензурною лайкою, кидалась в бійку, погрожувала фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Тобто згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 617567 від 25.03.2025 року, встановлено, що місцем проживання / реєстрації ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 , отже місцем вчинення правопорушення за місцем проживання ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 , яке, не відноситься до територіальної підсудності Біляївського районного суду Одеської області, та за територіальною підсудністю це відноситься до Овідіопольського районного суду Одеської області.
Відповідно до рапорту зареєстрованого в ЄО за № 4876 від 25.03.2025 року встановлено, що 25.03.2025 року о 14:21 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що за адресою: АДРЕСА_2 конфлікт з колишньою дружиною, заявник з нею не проживає.
Крім того згідно письмових пояснень також вбачається, що місцем вчинення правопорушення є АДРЕСА_2 .
Отже, якщо місцем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є АДРЕСА_2 , то за територіальною підсудністю це відноситься до Біляївського районного суду Одеської області.
Враховуючи вище викладене, суд позбавлений можливості перевірити правильність застосування правил підсудності.
За таких обставин, суд вважає, що матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП необхідно повернути до Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління національної поліції в Одеській області для доопрацювання і належного оформлення та направлення до належного суду з дотриманням вимог територіальної підсудності.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст. ст. 256, 268, 279, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП повернути на доопрацювання та належного оформлення до Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління національної поліції в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Портна