Ухвала від 25.04.2025 по справі 153/608/25

УХВАЛА

Іменем України

"25" квітня 2025 р. Справа153/608/25

Провадження2-а/153/33/25-а

Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

23.04.2025 за вх.№2533 позивач ОСОБА_1 звернувся до Ямпільського районного суду Вінницької області із позовною заявою Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до положень п.4 ч.1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано заяву з дотриманням правил підсудності.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суддею встановлено, що позов подано з порушенням правил територіальної підсудності, зважаючи на наступне.

Так, згідно ч.1 ст.25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Як зазначено у позові, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №1320299 від 25.04.2025, місце проживання позивача ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 , що не належить до територіальної юрисдикції Ямпільського районного суду Вінницької області.

Згідно відповіді начальника управління «Центр надання адміністративних послуг» Ямпільської міської ради вх..№2663 від 25.04.2025 (вих..№13-02/4-346 від 24.04.2025) слідує, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не зареєстрований на території Ямпільської територіальної громади.

Відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Вища рада правосуддя рішенням від 24.09.2024 2797/0/15-24 змінила територіальну підсудність судових справ Добропільського міськрайонного суду Донецької області на Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська.

Місцезнаходженням відповідача Департаменту патрульної поліції зазначено адресу: вулиця Федора Енрнеста, 3 місто Київ, яка також не належить до територіальної юрисдикції Ямпільського районного суду Вінницької області, оскільки відноситься до підсудності Солом'янського районного суду міста Києва.

У відповідності до п. 2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Зважаючи на те, що адреси місця реєстрації позивача та місцезнаходження відповідача розташовані поза межами територіальної юрисдикції (підсудності) Ямпільського районного суду Вінницької області, справа за загальним правилом підсудності підлягає направленню за місцем розташування відповідача, тобто до Солом'янського районного суду міста Києва.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 25, 29, 30, 171, 241, 248, 293, 294, 295 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, передати на розгляд за підсудністю до Солом'янського районного суду міста Києва (вул. Полковника Шутова, 1 м. Київ, 03113).

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.

Роз'яснити позивачеві, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складено 25.04.2025.

Суддя Р.В. Швець

Попередній документ
126871695
Наступний документ
126871697
Інформація про рішення:
№ рішення: 126871696
№ справи: 153/608/25
Дата рішення: 25.04.2025
Дата публікації: 28.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (02.06.2025)
Дата надходження: 26.05.2025
Предмет позову: про скасування постанови серії ЕНА №4509174 від 15.04.2025