Справа № 953/3513/25
н/п 2-а/953/221/25
"25" квітня 2025 р. м.Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Кіндера В.А., при секретарі судового засідання Сергієнко К.В., в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ) про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
Позивач подав до суду позовну заяву, в якій просить скасувати постанову №7044 від 03.04.2025, винесену начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а провадження у справі закрити, а також стягнути понесені судові витрати.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 15.04.2025 року провадження по справі відкрито в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін, витребувано у відповідача копії матеріалів адміністративної справи, за результатом розгляду якої винесено постанову № 7044 від 03.04.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210-1 КУПАП.
Позивач в судове засідання не з'явився, про дату та час повідомлявся належним чином. Через канцелярію суду подав клопотання в якому просив залучити до розгляду у справі в якості співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 , розгляд вказаного клопотання просив проводити у його відсутність.
Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином, про причини неявки суд не повідомив, ухвалу суду від 15.04.2025 в частині надання витребуваних матеріалів не виконав.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
За визначеннями, наведеними у п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154 (далі Положення) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Згідно з п. 3 Положення районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.
Пунктом 7 Положення передбачає, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 КУпАП, від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Тобто, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, керівник відповідного органу діє не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені територіальному центру комплектування та соціальної підтримки області.
Приймаючи до уваги, що оскаржуване рішення було прийнято посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 , а юридичною особою у даному випадку є ІНФОРМАЦІЯ_3 , з урахуванням вимог ч. 3, 4 ст. 48 КАС України, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та залучити до участі у справі в якості співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На підставі наведеного та керуючись ст. 12,80, 168,171, 257, 268, 271, 286 КАС України, суд,
Клопотання позивача ОСОБА_1 - задовольнити.
Залучити до участі в справі в якості співвідповідача - ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 , код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ).
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 , в підпорядкуванні якого перебуває ІНФОРМАЦІЯ_5 , забезпечити виконання ухвали Київського районного суду м. Харкова від 15.04.2025 в частині надання до суду копій матеріалів адміністративної справи, за результатом розгляду якої винесено постанову № 7044 від 03.04.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210-1 КУпАП.
Відкласти наступне судове засідання на 12 травня 2025 року о 12 год. 00 хв.
Залучений співвідповідач вправі в строк до наступного судового засідання надіслати (надати) суду складений з дотриманням вимог ч. 2 ст. 162 КАС України відзив на позовну заяву та додані на його обґрунтування докази.
Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є правом учасників справи. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Зобов'язати позивача направити ІНФОРМАЦІЯ_6 копію позовної заяви та додатків до неї та надти до суду докази направлення.
У разі надання суду відзиву на позов, співвідповідач також повинен надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду та надати суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Роз'яснити відповідачам, що обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України), а неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (частина четверта статті 159 КАС України).
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://ki.hr.court.gov.ua/sud.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя