Ухвала від 25.04.2025 по справі 953/3956/25

Справа № 953/3956/25

н/п 1-в/953/148/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" квітня 2025 р. м.Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

засудженого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові подання начальника Харківського районного управління поліції № 1 ГУ НП в Харківській області полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, не працевлаштованого, з середньою освітою, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком апеляційного суду Харківської області від 16.02.2016 року до 5 років позбавлення волі,

ВСТАНОВИВ:

25.04.2025 до Київського районного суду м. Харкова надійшло подання начальника Харківського РУП № 1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 .

В обґрунтування подання посилався на те, що після звільнення з місць позбавлення волі гр. ОСОБА_3 був взятий на облік до ХРУП №1 ГУНП в Харківській області. ОСОБА_3 продовжує вести негативний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, вчиняє адміністративні правопорушення, за що відносно нього були складені відповідні адміністративні протоколи та він був притягнутий до адміністративної відповідальності. При цьому він попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але незважаючи на попередження він продовжував вчиняти адміністративні правопорушення та на профілактичні заходи не реагував. Враховуючи, що гр-н ОСОБА_3 , своєю поведінкою і образом життя не бажає становитися на шлях виправлення, продовжує вести антигромадський спосіб життя, а також схильний до здійснення правопорушень і злочинів, з метою посилення контролю за його способом життя, згідно з п. В ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» вважає за необхідне встановити адміністративний нагляд відносно гр-на ОСОБА_3 , 1960 р.н., терміном на шість місяців, встановивши відносно нього наступні обмеження:

- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до територіального органу внутрішніх справ 1 раз на місяць в дні встановлені працівниками поліції.

- заборонити відвідування розважальних закладів де дозволена торгівля спиртними напоями (кафе, бари, ресторани та інше).

- заборонити виїжджати за межі м. Харкова з особистих питань у будь-який час доби без дозволу Харківського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області.

ОСОБА_3 у судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував, обіцяв виконувати покладені на нього обов'язки.

Суд, дослідивши матеріали подання вважає, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Суд встановив, що ОСОБА_3 раніше засуджений 25.11.2015 Київським районним судом міста Харкова за ч. З ст. 309 КК України до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України іспитовий термін 3 роки. Вироком апеляційного суду Харківської області від 16.02.2016 року в частині призначеного покарання скасовано та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Зі змісту довідки про звільнення серії ХАР №02934, вбачається, що ОСОБА_3 відбував покарання в «Диканівська виправна колонія № 12» з 16.02.2016 року та був звільнений умовно-достроково 26.03.2020 року на не відбутий строк 10 місяців 29 днів.

Як вбачається з матеріалів справи, 28.03.2024 та 12.04.2025, 23.04.2025 працівниками поліції винесені постанови у відношенні ОСОБА_3 серії ЕГА № 1727739, серії ЕГА №1741099, ЕГА №1751214, по справам про адміністративні правопорушення, відповідно до яких ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 177, ч. 1 ст. 178, ч. 2 ст. 178 КУпАП з винесенням покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 грн., та 51 грн. відповідно.

Згідно зі ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому ст. 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на них.

Положеннями п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до положень ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

З урахуванням даних про особу ОСОБА_3 , який є схильним до вчинення адміністративних правопорушень, на підставі положень п. «в» ст. 3 та п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя та запобігання скоєння ОСОБА_3 кримінальних та адміністративних правопорушень, суд вважає за доцільне встановити йому адміністративний нагляд.

Ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Разом з тим, суд враховує положення ст. 13 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якими встановлено, що вільний вибір місця проживання обмежується, у тому числі щодо осіб, які згідно із законодавством перебувають під адміністративним наглядом.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення подання начальника Харківського РУП № 1 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_3 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 158 КВК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд

УХВАЛИВ:

Подання начальника Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_3 , 1960 р.н., задовольнити.

Встановити стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд терміном на шість місяців з покладенням на нього наступних обмежень:

- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до територіального органу внутрішніх справ 1 раз на місяць в дні встановлені працівниками поліції.

- заборонити відвідування розважальних закладів де дозволена торгівля спиртними напоями (кафе, бари, ресторани та інше).

- заборонити виїжджати за межі м. Харкова з особистих питань у будь-який час доби без дозволу Харківського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Попередити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що у випадку порушення правил адміністративного нагляду, він буде притягнутий до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Постанова суду може бути оскаржена протягом семи днів з моменту її проголошення до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова.

Суддя- ОСОБА_1