Ухвала від 24.04.2025 по справі 380/18149/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до апеляційного розгляду

24 квітня 2025 року ЛьвівСправа № 380/18149/24 пров. № СК-А/857/1488/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Сеника Р. П.

суддів -Онишкевича Т. В.

Судової-Хомюк Н. М.

перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2024 року у справі № 380/18149/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Верховного Суду від 03.04.2025 у справі №380/18149/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, ухвалу Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2025 - скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до суду апеляційної інстанції.

Згідно з вимогами апеляційної скарги, сформованої у системі "Електронний суд" від 31.12.2024, апелянт просив поновити строк на апеляційне оскарження рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.11.2024; відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до винесення рішення у цій справі; здійснювати розгляд апеляційної скарги із викликом сторін; скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.11.2024 та постановити нове, яким задовольнити вимоги позову повністю.

Вирішуючи питання про відкриття апеляційної скарги, слід зазначити таке.

Оскільки повний текст судового рішення від 25.11.2024 у цій справі складено та підписано 02.12.2024 та доставлено представнку позивача до його електронного кабінету 06.12.2024, тридцятиденний строк звернення до апеляційного суду з апеляційною скаргою не пропущено.

Щодо клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги слід зазначити таке.

Відповідно до ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, за таких умов, зокрема, розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Згідно з відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору за 2023 рік, дохід позивача становить 50250,00 грн.

Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ціна позову у цій справі 480817,50 грн.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору. Перевіривши матеріали апеляційної скарги суддя встановив, що її подано в електронній формі через підсистему «Електронний суд», а тому при обрахунку суми судового збору застосовується коефіцієнт 0,8.

Отже, при звернені до суду першої інстанції позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 3846,54 грн, відповідно при зверненні до апелчяційного суду розмір судового збору - 5769,81 грн.

Оскільки 5% річного доходу апелянта (2512,5 грн) є меншим від розміру судового збору належного до сплати при зверненні до апеляційного суду, колегія суддів вважає, що клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання такої скарги до ухвалення судового рішення у цій справі сдом апеляційної інстанції слід задовольнити.

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку і строків апеляційного оскарження, а також відсутні підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження.

З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття апеляційного провадження відсутні.

Суддею-доповідачем проведено необхідні підготовчі дії, визначені Кодексом адміністративного судочинства України, а тому справу слід призначити до апеляційного розгляду.

Керуючись статтями 296, 300, 306, 307, 310 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору - задовольнити.

Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору у розмірі 5769,18 грн. до закінчення розгляду апеляційної скарги на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2025 року у справі №380/18149/24 Восьмим апеляційним адміністративним судом.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2024 року у справі № 380/18149/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Призначити справу №380/18149/24 до апеляційного розгляду у судовому засіданні на 22 травня 2025 року о 09:00 у залі судових засідань № 3 Восьмого апеляційного адміністративного суду (вул. Саксаганського, 13, м. Львів).

Про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомити учасників справи.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п'ятиденного строку з моменту вручення копій цієї ухвали та апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Р. П. Сеник

судді Т. В. Онишкевич

Н. М. Судова-Хомюк