Справа № 367/3464/22
Провадження №2-во/367/47/25
Іменем України
23 квітня 2025 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого - судді Третяк Я.М.,
за участю секретаря - Люліної О.С.,
розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Манькова Миколи Володимировича, про виправлення описки в рішенні Ірпінського міського суду Київської області від 28 листопада 2023 року В цивільній справі № 367/3464/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,
28 листопада 2023 року заочним рішенням Ірпінського міського суду Київської області задоволено позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.
07 квітня 2025 року до суду звернувся представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Маньков М.В. із заявою про виправлення описки у вказаному рішенні суду, зазначивши, що в третьому абзаці резолютивної частини рішення не вказано, яку саме частину у порядку поділу спільного сумісного майна подружжя визнано за ОСОБА_1 . Крім того, помилково вказана загальна площа вказаної квартири АДРЕСА_1 «78,2,6 кв.м» замість вірної «78,2 кв.м».
У судове засідання сторони не викликались.
Відповідно до статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участі учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини судового рішення, оскільки в цьому випадку будь-яка описка має істотне значення, тому що може утруднити його виконання. Не є описками помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття.
Відповідно до пункту 19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16 листопада 2016 року «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З матеріалів судової справи встановлено, що 28 листопада 2023 року заочним рішенням Ірпінського міського суду Київської області задоволено позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя. Квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 78,2 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 932899832109 визнано спільною сумісною власністю подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . У порядку поділу спільного сумісного майна подружжя визнано за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РКОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), право власності на квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 78,2 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 932899832109.
Також у рішенні суду від 28.11.2023 зазначено, що спірна квартира придбана під час перебування сторін у шлюбі, відповідно до ч. 1 та 2 ст. 60 СК України, належать їм на праві спільної сумісної власності, тому слід в порядку поділу спільного сумісного майна подружжя визнати за ОСОБА_1 право власності на (одну другу) частину квартири АДРЕСА_1 .
Однак, як вбачається зі змісту резолютивної частини рішення, судом не зазначено, яку саме частку квартири АДРЕСА_1 в порядку поділу спільного сумісного майна подружжя визнано за ОСОБА_1 та не вірно зазначено площу квартири «78,2,6 кв.м», замість вірної «78,2 кв.м».
Допущені описки є технічними та їх виправлення не впливає на зміст рішення суду, а тому зазначені описки підлягає виправленню.
Керуючись ст.ст. 269, 432 ЦПК України, суд
Заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Манькова Миколи Володимировича, про виправлення описки в рішенні Ірпінського міського суду Київської області від 28 листопада 2023 року в цивільній справі № 367/3464/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя - задовольнити.
Внести виправлення в резолютивну частину заочного рішення Ірпінського міського суду Київської області від 28 листопада 2023 року в цивільній справі № 367/3464/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, викласти третій абзац резолютивної частини рішення у наступній редакції:
«У порядку поділу спільного сумісного майна подружжя визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РКОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), право власності на (одну другу) частину квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 78,2 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 932899832109.».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя Я.М.Третяк