Справа № 201/4497/25
Провадження № 1-кс/201/1698/2025
Іменем України
23 квітня 2025 року м. Дніпро
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі головуючого слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника-адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська у м. Дніпрі в режимі відеоконференції клопотання прокурора Старобільської окружної прокуратури Луганської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, заявленого в межах кримінального провадження, внесеного 16.07.2024р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024132580000089 відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Новоолександрівка, Біловодського району, Луганської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, яка не є депутатом, за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України,
Прокурор звернулася до суду із вищевказаним клопотанням.
Досудовим розслідуванням встановлено, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях проводиться досудове розслідування у кримінальному проваджені № 42024132580000089, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.110, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання:
ЕПІЗОД 1.
20 вересня 2022 року, так званою «народною радою луганської народної республіки» прийнято закон «Про референдум луганської народної республіки з питання входження до складу російської федерації на правах суб'єкта російської федерації». З метою організації незаконного референдуму, утворено територіальні виборчі комісії на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району.
Громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи умисно, протиправно, приблизно в другій половині вересня 2022 року погодилась взяти участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, а саме організувати роботу «дільничної комісії № 126 Біловодського району луганської народної республіки», розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, будинок 12А, яка діяла у складі окупаційної адміністрації російської федерації.
Так, приблизно в другій половині вересня 2022 року, більш точний час з об'єктивних причин встановити не виявилось можливим, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер вчинюваних дій, а також негативні наслідки, що можуть настати внаслідок їх реалізації, маючи умисел на участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, а саме на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, зі своїх особистих мотивів погодилась на призначення її на посаду «члена дільничної комісії № 126 Біловодського району луганської народної республіки», розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, будинок 12А, для проведення в період з 23 по 27 вересня 2022 року у приміщенні Комунальної установи «Біловодська дитячо-юнацька спортивна школа» Біловодської селищної ради, так званого «референдуму луганської народної республіки з питання входження до складу російської федерації на правах суб'єкта російської федерації», та зайняла вказану посаду знаходячись на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області.
У період часу з 23 по 27 вересня 2022 року ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, перебуваючи на виборчій дільниці у приміщенні Комунальної установи «Біловодська дитячо-юнацька спортивна школа» Біловодської селищної ради, розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, будинок 12А, та у складі мобільної виборчої комісії, виконуючи відведену їй роль «члена дільничної комісії № 126 Біловодського району луганської народної республіки», спільно з іншими особами (стосовно яких проводиться досудове розслідування в інших кримінальних провадженнях), шляхом складання списків виборців, ідентифікації осіб, що прийшли на виборчу дільницю, надання вказівок з організаційних питань іншим членам комісії, видачі бюлетенів для голосування в яких було запитання «Ви за входження луганської народної республіки до складу російської федерації?» (мовою оргиніналу: «Вы за вхождение луганской народной республики в состав российской федерации?»), підрахунку бюлетенів, складання протоколу голосування тощо, тобто вказаними діями ОСОБА_5 посягла на територіальну цілісність і недоторканність України, оскільки її дії спрямовані на зміну меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені за попередньою змовою групою осіб, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.
ЕПІЗОД 2.
20 вересня 2022 року, так званою «народною радою луганської народної республіки» прийнято закон «Про референдум луганської народної республіки з питання входження до складу російської федерації на правах суб'єкта російської федерації». З метою організації незаконного референдуму, утворено територіальні виборчі комісії на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району.
Громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи умисно, протиправно, приблизно в другій половині вересня 2022 року погодилась взяти участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, а саме організувати роботу «дільничної комісії № 126 Біловодського району луганської народної республіки», розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, будинок 12А, яка діяла у складі окупаційної адміністрації російської федерації.
Так, приблизно в другій половині вересня 2022 року, більш точний час з об'єктивних причин встановити не виявилось можливим, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер вчинюваних дій, а також негативні наслідки, що можуть настати внаслідок їх реалізації, маючи умисел на участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, а саме на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, зі своїх особистих мотивів погодилась на призначення її на посаду «члена дільничної комісії № 126 Біловодського району луганської народної республіки», розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, будинок 12А, для проведення в період з 23 по 27 вересня 2022 року у приміщенні Комунальної установи «Біловодська дитячо-юнацька спортивна школа» Біловодської селищної ради, так званого «референдуму луганської народної республіки з питання входження до складу російської федерації на правах суб'єкта російської федерації», та зайняла вказану посаду знаходячись на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області.
У період часу з 23 по 27 вересня 2022 року ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, перебуваючи на виборчій дільниці у приміщенні Комунальної установи «Біловодська дитячо-юнацька спортивна школа» Біловодської селищної ради, розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, будинок 12А, та у складі мобільної виборчої комісії, виконуючи відведену їй роль «члена дільничної комісії № 126 Біловодського району луганської народної республіки», спільно з іншими особами (стосовно яких проводиться досудове розслідування в інших кримінальних провадженнях), шляхом складання списків виборців, ідентифікації осіб, що прийшли на виборчу дільницю, надання вказівок з організаційних питань іншим членам комісії, видачі бюлетенів для голосування в яких було запитання «Ви за входження луганської народної республіки до складу російської федерації?» (мовою оргиніналу: «Вы за вхождение луганской народной республики в состав российской федерации?»), підрахунку бюлетенів, складання протоколу голосування тощо, взяла участь в організації та забезпеченні проведення незаконного референдуму на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області.
Таким чином, громадянка України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у участі в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
ЕПІЗОД 3.
На окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області незаконними збройними формуваннями так званої «луганської народної республіки», підконтрольними державі-агресору російській федерації, організовано та розпочато діяльність незаконних органів влади, зокрема «наказом голови так званої «луганської народної республіки» від 03.03.2022 № УГ-125/22», створено «адміністрацію Біловодського району луганської народної республіки», а також призначено «виконувача обов'язків голови адміністрації».
У подальшому, «указом голови луганської народної республіки» від 15.08.2023 №УГ-382/23 «Про ліквідацію адміністрацій міст та /або районів луганської народної республіки», затверджено перелік адміністрацій міст та/або районів луганської народної республіки, які підлягають ліквідації відповідно до вказаного наказу, до якого включено «адміністрацію Біловодського району луганської народної республіки».
Також на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Луганської області представниками так званої «лнр», підконтрольними державі-агресору, організовано та забезпечено діяльність незаконних органів влади, зокрема 14.03.2023 прийнято так званий закон "про утворення на території луганської народної республіки міських округів та муніципальних округів, встановлення їх кордонів", з реєстраційним номером 428-ІІІ, згідно з яким Біловодський район включено до переліку муніципальних округів, утворених на території «луганської народної республіки» - «Муніципальне утворення Біловодський муніципальний округ луганської народної республіки».
07 грудня 2023 року, «радою федерації федерального зібрання російської федерації» прийнято постанову «про призначення виборів президента російської федерації» на 17 березня 2024 року.
11 грудня 2023 року, центральною виборчою комісією російської федерації прийнято постанову № № 141/1084-8 «про проведення виборів президента російської федерації на частині території російської федерації, на якій введено військовий стан», відповідно до якої призначено так звані «вибори президента» на тимчасово окупованій території Луганської області на 17 березня 2024 року.
З метою організації незаконних виборів, утворено територіальні та дільничі виборчі комісії на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району.
Громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи умисно, протиправно, приблизно наприкінці 2023 року погодилась взяти участь в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, а саме організувати роботу «дільничної виборчої комісії № 126 муніципального утворення Біловодський муніципальний округ луганської народної республіки», розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, буд. 12А, яка діяла у складі окупаційної адміністрації російської федерації.
Відповідно до так званого «закону луганської народної республіки» № 424-ІІІ від 19.01.2023 «про систему виборчих комісій, комісій з референдуму луганської народної республіки» «на території луганської народної республіки формуються наступні виборчі комісії: 1.виборча комісія луганської народної республіки; 2. окружні виборчі комісії; 3. територіальні (районні, міські та інші) виборчі комісії; 4. дільничні комісії.». Відповідно до статті 4 зазначеного «закону» - «комісії забезпечують реалізацію та захист виборчих прав та права на участь в референдумі громадян російської федерації, здійснюють підготовку і проведення виборів і референдумів на території луганської народної республіки». Статтею 19 так званого «закону луганської народної республіки» передбачено, що «дільничні комісії формуються для забезпечення процеса голосування виборців, учасників референдума і підрахунку голосів виборців, учасників референдуму на виборчих дільницях, дільницях референдуму в порядку, передбаченому федеральним законодавством. Дільничні комісії формуються територіальними комісіями.
До функцій дільничної комісії зокрема, належить «інформування населення про адресу і номер телефону дільничної комісії, часу її роботи, а також про день, час та місце голосування; уточнення списку виборців, ознайомлення виборців з цим списком, складання списку виборців; забезпечення підготовки приміщення для голосування та іншого обладнання; організовує на виборчій дільниці голосування в день голосування, а також дострокове голосування у випадках, передбачених законодавством; проводить підрахунок голосів, встановлює результати голосування на виборчій дільниці, складає протокол про результати голосування і передає його до комісії вищого рівня».
Так, приблизно в березні 2024 року, більш точний час з об'єктивних причин встановити не виявилось можливим, громадянка України, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер вчинюваних дій, а також негативні наслідки, що можуть настати внаслідок їх реалізації, маючи умисел на участь в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, а саме на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, зі своїх особистих мотивів погодилась на призначення її на посаду «члена дільничної виборчої комісії № 126 муніципального утворення Біловодський муніципальний округ луганської народної республіки», розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського, буд. 12А, для проведення у приміщенні комунальної установи «Біловодська дитячо-юнацька спортивна школа» Біловодської селищної ради так званих «виборів президента російської федерації», та зайняла вказану посаду знаходячись на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області.
Протягом березня 2024 року ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, перебуваючи на виборчій дільниці у приміщенні комунальної установи «Біловодська дитячо-юнацька спортивна школа» Біловодської селищної ради, розташованої за адресою: Луганська область, Старобільський район, селище Біловодськ, вул. ім. Козюменського,буд. 12А, та у складі мобільної виборчої комісії, виконуючи відведену їй роль «члена дільничної виборчої комісії № 126 муніципального утворення Біловодський муніципальний округ луганської народної республіки», спільно з іншими особами (стосовно яких проводиться досудове розслідування в інших кримінальних провадженнях), шляхом проходження навчання на виборчій дільниці № 126, складання списків виборців, ідентифікації осіб, що прийшли на виборчу дільницю, надання вказівок з організаційних питань іншим членам комісії, видачі бюлетенів для голосування, підрахунку бюлетенів, складання протоколу голосування тощо, взяла участь в організації та забезпеченні проведення незаконних виборів на тимчасово окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області.
Таким чином, громадянка України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється в участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці с. Новоолександрівка, Біловодського району, Луганської області, громадянці України, зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимій, не є депутатом, особа якої посвідчується паспортом громадянина України НОМЕР_1 , який видано 13.03.2020, орган, що видав 4444 -
повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України, тобто в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб та в участі в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, а також в участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території.
Виклад обставин, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінального правопорушення, і посилання на обставини:
Підозра ОСОБА_5 у даному кримінальному провадженні обґрунтовується зібраними доказами:
- протоколом огляду від 07.01.2025;
- протоколом огляду від 07.01.2025;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_6 та протоколом пред'явлення особи до впізнання за фотознімком;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_7 та протоколом пред'явлення особи до впізнання за фотознімком;
Відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України:
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, що підтверджується протоколами допитів свідків, протоколом огляду інтернет-сторінки.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон) тимчасово окупована російською федерацією територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 13.09.2022 № 206 внесені зміни до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25 квітня 2022 року № 75 та викладено нову редакцію переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Згідно зазначеного переліку Біловодська селищна територіальна громада Старобільського району Луганській області, перебуває під тимчасовою окупацією та оточенні (блокуванні) з боку російської федерації (далі - рф) та незаконного збройного формування, так званої «луганської народної республіки» (далі - «лнр»).
Також наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, до яких також віднесено Біловодську територіальну громаду Старобільського району Луганської області.
Новим наказом Міністерства розвитку громад та територій України 28.02.2025 № 376 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією до яких також віднесено Біловодську селищну територіальну громаду Старобільського району Луганської області. На окупованій території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області незаконними збройними формуваннями так званої «луганської народної республіки», підконтрольними державі-агресору російської федерації, організовано та розпочато діяльність незаконних органів влади.
Таким чином, зібраними в ході досудового розслідування доказами доведено, що ОСОБА_5 перебуває на території Біловодської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області, яке відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону вважається тимчасово окупованою територією України.
Виклад обставин про те, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності:
9 січня 2025 року в газеті «Урядовий кур'єр» № 8 (7933) яка являється засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення із повісткою про виклик ОСОБА_5 до СВ 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях (фактична адреса на період військового стану зазначена у повістці) на 13.01.2025, 14.01.2025, 15.01.2025 для вручення їй письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допиту як підозрюваної, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
Разом з тим на вказані дати та час ОСОБА_5 не прибула, будь-які документи, які підтверджують поважність причин не прибуття не надала.
16.01.2025, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, повідомлено ОСОБА_5 про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений діючим кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 16.01.2025 та в газеті «Урядовий кур'єр» № 13 (7938) від 16.01.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Таким чином, 16.01.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме за фактом в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб та в участі в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, а також в участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території.
Після повідомлення ОСОБА_5 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, в офіційному виданні «Урядовий кур'єр» № 13 (7938) від 16.01.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення із повісткою про виклик ОСОБА_5 до СВ 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях (фактична адреса на період військового стану зазначена у повістці) на 20.01.2025, 21.01.2025, 22.05.2025, для вручення їй письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
Разом з тим на вказані дати та час ОСОБА_5 знову не прибула, будь-які документи, які підтверджують поважність причин не прибуття не надала.
23.01.2025 прокурором Старобільської окружної прокуратури, підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - оголошено у розшук, здійснення якого доручено оперативному підрозділу третього управління ГУ СБУ (з дислокацією в м. Сєвєродонецьк Луганської області) в Донецькій та Луганській областях.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримала, на його задоволенні наполягала.
Захисник у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання за безпідставністю.
Згідно із ч. 5 ст. 139 КПК України, ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII передбачено, що ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває на тимчасово окупованій території України, та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, з особливостями, встановленими цим Законом.
Згідно з ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями в тому числі ст. 111-1 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
Крім того, ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року № 1207-VII встановлено, що порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.
Таким чином, наявні достатні підстави для проведення у даному кримінальному провадженні № 42024132580000089, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.07.2024р. за підозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.110, ч.5 ст.111-1 КК України, спеціального досудового розслідування.
Вислухавши думку учасників судового провадження, а також дослідивши матеріали клопотання, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки за сукупністю обставин та наявних в матеріалах кримінального провадження доказів, є всі підстави для здійснення спеціального досудового розслідування.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 297-1, 297-2,297-3, 297-4, 297-5 КПК України, -
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024132580000089, відомості про яке 16.07.2024р. внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.110, ч.5 ст.111-1 КК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Повний текст виготовлено 23 квітня 2025 року.
Суддя ОСОБА_1