Ухвала від 22.04.2025 по справі 580/3825/25

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

22 квітня 2025 року справа № 580/3825/25

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

09.04.2025 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі позивач) в особі представника адвоката Бабенка Руслана Володимировича з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі відповідач), в якій, з урахуванням поданої 17.04.2024 заяви в порядку усунення недоліків, просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо внесення ОСОБА_2 до військового обліку та реєстру " ІНФОРМАЦІЯ_3 ";

- зобов'язати відповідача виключити персональні дані ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів "Оберіг";

- зобов'язати відповідача внести відомості про виключення ОСОБА_2 з військового обліку до таких облікових систем і реєстрів: Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних, призовників та резервістів «Оберіг»; військово-облікові документи позивача; всі інші облікові системи та реєстри, які містять інформацію про військовий облік позивача, у тому числі відновити визнаний у 2017 році статус виключення;

- зобов'язати відповідача повідомити ОСОБА_2 про виконання рішення суду та надати копію відповідного акта.

Ухвалою від 14.04.2025 суддя позовну заяву залишив без руху та надав позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви

17.04.2025 представник позивача подав до суду заяву про усунення недоліків та усунув зазначені в ухвалі недоліки.

Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Згідно із частинами першою та другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Заявлений позов є справою незначної складності, тому підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін.

Згідно ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 1 ст. 261 КАС України відзив подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 261 КАС України позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Щодо залучення третьої особи ІНФОРМАЦІЯ_4 суддя зазначає таке.

У заяві про усунення недоліків представник позивача зазначив, що рішення у справі може вплинути на права та обов'язки ІНФОРМАЦІЯ_5 , оскільки ІНФОРМАЦІЯ_6 є його відокремленим підрозділом. ІНФОРМАЦІЯ_7 є відповідальним за організацію та ведення військового обліку на території Черкаської області, включаючи діяльність відокремлених підрозділів. Тому, залучення ІНФОРМАЦІЯ_5 до участі у справі є необхідним для повного та всебічного розгляду справи.

Суддя не погоджується з таким твердженням представника позивача з огляду на таке.

Частина друга статті 49 КАС України визначає, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Суддя зазначає, що відповідач не обгрунтував належним чином, чому саме ІНФОРМАЦІЯ_7 необхідно залучити у цій справі як третю особу. Посилання представника на те, що ІНФОРМАЦІЯ_7 є відповідальним за організацію та ведення військового обліку на території Черкаської області, включаючи діяльність ІНФОРМАЦІЯ_6 , суддя бере до уваги, однак вважає, що зазначене не є підставою вважати, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для залучення ІНФОРМАЦІЯ_5 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Керуючись статтями 12, 243, 248, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження.

Розпочати розгляд справи по суті з 23.05.2025 без виклику учасників справи.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Запропонувати відповідачу надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі: до суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини та докази надіслання їх копій позивачу.

Позивачу - встановити строк п'ять календарних днів від дати отримання відзиву для надання відповіді на відзив до суду та відповідачу.

Відповідачу - встановити строк до початку судового засідання для розгляду справи по суті для надання заперечень на відповідь на відзив до суду та позивачу.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Алла РУДЕНКО