Рішення від 24.04.2025 по справі 380/2409/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2025 рокусправа № 380/2409/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить :

визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 13.01.2025 №2365111688;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 , до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років передбачених пунктами “е»-“ж» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», про що прийняти відповідне рішення, наступний період:

- з 01.04.1988 по 01.12.2012 - викладач по классу фортепіано і концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1 (п. “е» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення»); - з 01.12.2012 по 17.09.2019 - викладач та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1 (п. “е» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення»); - з 17.09.2019 по 03.10.2024 - (день призначення пенсії по віку) - викладач мистецької школи та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1 (п. “е» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення»).

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено пунктом 7-1 розділу ХV “Прикінцевих положень» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що з 03.10.2024 перебуває на обліку у відповідача, де й отримує пенсію за віком. 08.01.2025 позивач звернулася до відповідача із заявою про отримання грошової допомоги в розмірі десяти пенсій за віком станом на день призначення пенсії відповідно до п. 7-1 розділу ХV “Прикінцевих положень» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням від 13.01.2025 №2365111688 позивачу відмовлено в призначенні грошової допомоги в розмірі десяти пенсій за віком станом на день призначення пенсії відповідно до п. 7-1 розділу ХV “Прикінцевих положень» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з тим, що Дрогобицька дитяча музична школа не відноситься до установ закладів освіти, а до позашкільних навчальних закладів. Вважаючи таке рішення протиправним, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 11.02.2025 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами та відповідачу запропоновано надати суду відзив на позовну заяву у п'ятнадцятиденний строк, з дня отримання цієї ухвали.

Відповідач позов не визнає, представник відповідача подав відзив на позовну заяву, просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Заперечення відповідача зводяться до того, що позивачка працює викладачем по класу фортепіано та концертмейстера в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1, з 01.04.1988 по даний час. Даний навчальний заклад не відноситься до закладів і установ освіти, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 і тому період роботи в ньому не дає права на призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення передбаченої п.7-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону №1058-IV.

Представник позивача подав відповідь на відзив, на спростування тверджень відповідача зазначив, що відповідно до постанови КМУ №963 від 14.06.2000 “Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» посади директора та викладача позашкільного навчального закладу включена до переліку посад педагогічних працівників, а відповідно до пункту 6 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затв. постановою КМУ №433 від 06.05.2001 початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (шкоди естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та ін.) належать до позашкільних навчальних закладів. Вважає, що позивач має гарантоване право на грошову допомогу у відповідності до пункту п.7-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону №1058-IV.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ОСОБА_1 з 03.10.2024 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 працювала:

- з 01.04.1988 по 01.12.2012 - викладач по классу фортепіано і концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1;

- з 01.12.2012 по 17.09.2019 - викладач та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1;

- з 17.09.2019 по 03.10.2024 - (день призначення пенсії по віку) - викладач мистецької школи та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1.

08.01.2025 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцевих положень» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 13.01.2025 №2365111688 відмовлено ОСОБА_1 у перерахунку пенсії щодо виплати грошової допомоги у розмірі десяти пенсій згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Підставою для відмови пенсійний орган зазначив, що період роботи позивача з 01.04.1988 по даний час на посаді викладача в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1 не може бути зараховано до спеціального стажу, оскільки Дрогобицька дитяча музична школа не відноситься до установ закладів освіти, а до позашкільних навчальних закладів.

Не погодившись з цим рішенням пенсійного органу, позивач оскаржила його до суду.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено обов'язок органів держаної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел регламентовані Законом №1058-IV.

Відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення» і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати (далі Порядок №1191).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», що передбачені, зокрема, переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р №909 “Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» (далі Постанова №909).

Пунктом 5 Порядку №1191 визначено, що грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

За приписами частини п'ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

У постанові від 15 червня 2022 у справі №200/854/19-а Верховний Суд виснував, що норму пункту 7-1 розділу “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV слід тлумачити таким чином, що для отримання грошової допомоги при виході на пенсію за Законом №1058-IV особа має дотриматись таких вимог: 1) станом день досягнення пенсійного віку працювати в установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення»; 2) пенсія має призначатися особі вперше (тобто особи, які отримували пенсію раніше і з будь-яких причин перестали отримувати її, право на зазначену грошову допомогу втратили); 3) станом на день звернення за призначенням пенсії особа повинна мати страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років, у редакції Закону №1058-IV станом на час виникнення спірних правовідносин) на зазначених вище посадах.

У постанові від 22 лютого 2024 року у справі №260/323/20 Верховний Суд також зазначив, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу роботи на визначених законодавством посадах, досягненням пенсійного віку, працюючи на цих роботах, а також неотриманням такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» будь-якого іншого виду пенсії.

Зазначеного підходу до застосування пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV дотримано у постановах Верховного Суду від постановах Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі №234/13835/17, від 20 лютого 2019 року у справі №462/5636/16-а, від 19 березня 2019 року у справі №466/5637/17, від 24 квітня 2019 року у справі №450/3061/16-а, від 15 червня 2022 року у справі № 200/854/19-а, від 21 березня 2024 року у справі №580/2737/23 та ін.

Отримання вказаної грошової допомоги визначене законодавцем як заохочувальний захід щодо осіб, які, отримавши право на призначення пенсії за вислугу років, виявили бажання працювати та одержувати пенсію з більш пізнього віку, тобто фактично відтермінували реалізацію права виходу на пенсію.

За приписами пунктів 6, 7 Порядку №1191 для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення. Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.

Перевіряючи доводи сторін стосовно наявності/відсутності у позивача права на отримання грошової допомоги, передбаченої пунктом 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV, суд встановив, що згідно із записами трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 працювала:

- з 01.04.1988 по 01.12.2012 - викладач по классу фортепіано і концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1;

- з 01.12.2012 по 17.09.2019 - викладач та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1;

- з 17.09.2019 по 03.10.2024 - (день призначення пенсії по віку) - викладач мистецької школи та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1.

Рішення ГУ ПФУ у Львівській області від 13 січня 2025 року №2365111688 відмовлено у призначенні грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV, оскільки Дрогобицька дитяча музична школа №1 не відноситься до установ закладів освіти, а до позашкільних навчальних закладів.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постанова правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №566/11846; далі Порядок №22-1, в редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року №13-1, зі змінами).

Відповідно до підпункту 8 пункту 2.1 Порядку №22-1 документами, що підтверджують право на виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону є трудова книжка, копія наказу (розпорядження) про звільнення або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб. У тих випадках, коли в трудовій книжці або відомостях про трудову діяльність у реєстрі застрахованих осіб відсутня інформація, що підтверджує роботу на посадах і в закладах, установах державної та комунальної форми власності, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року №583 “Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення», від 04 листопада 1993 року №909 “Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», додаються уточнюючі довідки закладів, установ або їх правонаступників, інші документи, що підтверджують такі відомості.

Отже, наведене дає підстави для висновку, що основними документами, які підтверджують право на виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV, є трудова книжка, копія наказу (розпорядження) про звільнення або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб. Необхідність подання уточнюючих довідок закладів, установ або їх правонаступників, та інших документів виникає у разі відсутності у трудовій книжці або у реєстрі застрахованих осіб інформації, що підтверджує роботу на посадах і в закладах, установах державної та комунальної форми власності.

Позивач надавав органу Пенсійного фонду трудову книжку при призначенні пенсії; довідку про роботу позивача в Дрогобицькій дитячій музичній школі.

Суд також зазначає, що відповідно до частини першої статті 10 Закону України від 05 вересня 2017 року №2145-VIII “Про освіту» невід'ємними складниками системи освіти є: дошкільна освіта; повна загальна середня освіта; позашкільна освіта; спеціалізована освіта; професійна (професійно-технічна) освіта; фахова передвища освіта; вища освіта; освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта.

Статтею 1 Закону України від 22 червня 2000 року №1841-ІІІ “Про позашкільну освіту» (далі Закон №1841-ІІІ) визначено, що заклад позашкільної освіти - складова системи позашкільної освіти, яка надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров'я вихованців, учнів і слухачів.

Згідно зі статтею 5 Закону №1841-ІІІ структуру позашкільної освіти становлять: заклади позашкільної освіти; інші заклади освіти як центри позашкільної освіти, до числа яких належать: заклади загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, в тому числі школи соціальної реабілітації, міжшкільні навчально-виробничі комбінати, заклади професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої; гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі закладів загальної середньої освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої; клуби та об'єднання за місцем проживання незалежно від підпорядкування, типів і форм власності; культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, спортивні та інші заклади освіти, установи; фонди, асоціації, діяльність яких пов'язана із функціонуванням позашкільної освіти.

Відповідно до частини третьої статті 12 Закону №1841-ІІІ заклади позашкільної освіти можуть функціонувати у формі центрів, комплексів, палаців, будинків, клубів, станцій, кімнат, студій, шкіл мистецтв, малих академій мистецтв (народних ремесел), малих академій наук, мистецьких шкіл, спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, фізкультурно-спортивних клубів за місцем проживання, фізкультурно-оздоровчих клубів осіб з інвалідністю, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, дитячих стадіонів, дитячих бібліотек, дитячих флотилій, галерей, бюро, оздоровчих закладів, що здійснюють позашкільну освіту.

Згідно з абзацом третім частини четвертої статті 21 Закону №1841-ІІІ педагогічні працівники закладів позашкільної освіти мають право на пенсію за вислугою років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

До Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №963, віднесено посаду викладача.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2001 року №433 “Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад» затверджено типи позашкільних навчальних закладів, до яких належать, зокрема, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання, музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші) та центри, палаци будинки, клуби художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, художньо-естетичної творчості учнівської молоді, дитячої та юнацької творчості естетичного виховання.

Постановою №909 затверджено Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (далі - Перелік №909). Відповідно до розділу 1 Переліку №909 до таких закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту віднесено як загальноосвітні навчальні заклади, військові загальноосвітні навчальні заклади, музичні і художні школи та посади у них, зокрема, викладачі, так і позашкільні навчальні заклади та посади у них: директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

Пунктом 2 примітки до Переліку №909 встановлено, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30 січня 2019 року у справі №442/456/17 у правовідносинах щодо захисту пенсійних прав педагогічних працівників позашкільного навчального закладу відступила від правової позиції, сформульованої Верховним Судом України у постанові від 25 травня 2016 року у справі №419/794/15-а, і виснувала, що викладачі позашкільних навчальних закладів, які входять до структури освіти України, мають право отримання пенсії за вислугу років; викладач музичної школи є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу, тобто працівником освіти. Стаж роботи викладачем та концертмейстером в дитячій музичній школі має зараховуватись до пільгового стажу осіб у розумінні пункту “е» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення» при розгляді територіальними органами Пенсійного фонду України відповідних заяв про призначення пенсії навіть попри те, що зазначена посада прямо не передбачена затвердженим Переліком №909.

У постанові від 23 січня 2020 року у справі №756/9879/16-а Верховний Суд деталізував такий висновок і вказав про те, що викладач позашкільного навчального закладу за наявності стажу (позивач працювала викладачем у Дитячій школі мистецтв та має педагогічний стаж понад 30 років), крім права на отримання пенсії за вислугу років на підставі пункту “е» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», має право на виплату грошової допомоги при виході на пенсію, яка передбачена пунктом 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-ІV.

Застосовуючи наведені висновки Верховного Суду до спірних правовідносин, суд зазначає, що робота позивача на посаді викладача позашкільного навчального закладу, яким є Дрогобицька дитяча музична школа №1, дає право на призначенні пенсії за вислугу років відповідно до пункту “е» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення».

Відтак період роботи з 01.04.1988 по 01.12.2012 - викладач по классу фортепіано і концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1; з 01.12.2012 по 17.09.2019 - викладач та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1; з 17.09.2019 по 03.10.2024 - (день призначення пенсії по віку) - викладач мистецької школи та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1, підлягає зарахуванню позивачу до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років при наявності відповідного педагогічного стажу роботи, а також на отримання грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій.

За таких обставин суд доходить висновку, що спеціальний педагогічний стаж позивача на день досягнення пенсійного віку становив понад 35 років.

До призначення пенсії за віком позивач не отримувала будь-яку пенсію.

Зважаючи на те, що у позивача наявний спеціальний педагогічний стаж, її посади відносяться до посад педагогічних працівників, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, до призначення пенсії за віком не отримувала будь-яку пенсію, тому вона має право на нарахування та виплату грошової допомоги, яка передбачена пунктом 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону № 1058.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що відмова відповідача щодо виплати грошової допомоги в розмірі 10 місячних пенсій позивачу є протиправною, а порушені права позивача підлягають захисту шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», про що прийняти відповідне рішення, наступні періоди роботи: з 01.04.1988 по 01.12.2012 - викладач по классу фортепіано і концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1; з 01.12.2012 по 17.09.2019 - викладач та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1; з 17.09.2019 по 03.10.2024 - (день призначення пенсії по віку) - викладач мистецької школи та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно із ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень не обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Позивачем під час розгляду справи було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не було спростовано відповідачем.

Оскільки судом встановлений факт наявності порушеного права позивача з боку відповідача, то поданий позов необхідно задовольнити повністю.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст.139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

ухвалив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 13.01.2025 №2365111688.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 період роботи з 01.04.1988 по 01.12.2012 - викладач по классу фортепіано і концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1; з 01.12.2012 по 17.09.2019 - викладач та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1; з 17.09.2019 по 03.10.2024 - (день призначення пенсії по віку) - викладач мистецької школи та концертмейстр в Дрогобицькій дитячій музичній школі №1, що дає право на пенсію за вислугу років передбачених п. “е» - “ж» ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань, судовий збір в сумі 1937,92 грн.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяГулкевич Ірена Зіновіївна