Справа № 183/2931/25
№ 3/183/1801/25
24 квітня 2025 року Дніпропетровська обл.,
м. Самар
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігнатьєв Д.П., за участі секретаря Мурчич Т.С., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 47-01/3/25 від 20.03.2025 р., складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно з ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У вказаному вище протоколі місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено «… АДРЕСА_2 …». За вказаною адресою розташована Новомосковська районна державна адміністрація Дніпропетровської області де на посаді начальника відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи апарату Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області у 2022 р. працював ОСОБА_1 .
Разом з цим наказом № Н-63 від 26.04.2022 р. Новомосковської районної військової адміністрації ОСОБА_1 26.04.2022 р. був звільнений з посади начальника відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи апарату Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області.
Таким чином в протоколі місце вчинення адміністративного правопорушення визначене не вірно, оскільки на час подання декларації (28.03.2024 р.) ОСОБА_1 не працював на посаді начальника відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи апарату Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області за адресою вул. Шевченка, 7, м. Самар (Новомосковськ, Дніпропетровської області.
З копії паспорту ОСОБА_1 вбачається, що його місце реєстрації є АДРЕСА_1 .
На цю ж адресу ОСОБА_1 . Національним агентством з питань корупції направлялися листи та цю адресу ОСОБА_1 зазначав у своїх листах на адресу Національного агентства з питань корупції.
Таким чином місце вчинення інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є місце його проживання - АДРЕСА_1 .
Таким чином суддею встановлено, що місце вчинення адміністративного правопорушення ( АДРЕСА_1 ) у цій справі знаходиться поза межами територіальної підсудності Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Вказане унеможливлює розгляд справи в Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.
У зв'язку з цим вищезазначений протокол про адміністративне правопорушення, у зв'язку із порушеннями вимог ст.256 КУпАП, разом із доданими матеріалами підлягає поверненню до Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для належного оформлення та направлення до належного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП України, суд
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повернути до Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України - для дооформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Д.П. Ігнатьєв