Ухвала від 24.04.2025 по справі 905/1142/24

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

24 квітня 2025 року м. Харків Справа № 905/1142/24

Східний апеляційний господарський суд у складі судді:

суддя Склярук О.І.,

розглянувши апеляційну скаргу позивача , за вх. №486 д/1 на рішення господарського суду Донецької області від 28.01.25 (повний текст складено 10.02.25,суддя Кротінова О .В.) у справі №905/1142 /24

за позовною заявою Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», м.Київ,

до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «Еталон-Плюс», м.Костянтинівка Донецької області,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі Електромережі», м.Покровськ, Донецька обл.,

про стягнення 5764225,07 грн,

ВСТАНОВИВ:

У апеляційному провадженні Східного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга позивача , за вх. №486 д/1 на рішення господарського суду Донецької області від 28.01.25 у справі №905/1142 /24 .

До канцелярії Східного апеляційного господарського суду надходили заяви про участь представників позивача , в судовому засіданні, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

За приписами ч. 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду подається учасником справи не пізніше як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Частиною 3 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

У відповідності до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).

Пунктом 2 розділу ІІ зазначеного Порядку визначено, що системою відеоконференцзв'язку є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення "EаsyCon".

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ вказаного Порядку, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного ЕЦП в Системі на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.

Враховуючи вищезазначене, судова колегія дійшла висновку про задоволення означених заяв , щодо призначення наступних судових засідань в режимі відеоконференції, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представникам.

Керуючись статтею 197, ч. 2 статті 232, статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

1.Задовольнити заяви про участь представників позивача , у судовому засіданні Східного апеляційного господарського суду з розгляду справи , розгляд справи призначено на 28.04.25.

2.Наступні судові засідання у справі провести за участі означених представників , в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon", з використанням власних технічних засобів вказаного представника.

3.Повідомити представників сторін , що Інструкція щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням: ://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf, та роз'яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення; за 10 хвилин до початку судового засідання адвокат зобов'язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Суддя О.І. Склярук

Попередній документ
126831676
Наступний документ
126831678
Інформація про рішення:
№ рішення: 126831677
№ справи: 905/1142/24
Дата рішення: 24.04.2025
Дата публікації: 25.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Східний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них; енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (22.05.2025)
Дата надходження: 03.03.2025
Предмет позову: стягнення заборгованості
Розклад засідань:
01.10.2024 13:00 Господарський суд Донецької області
30.10.2024 15:00 Господарський суд Донецької області
27.11.2024 15:00 Господарський суд Донецької області
17.12.2024 13:00 Господарський суд Донецької області
15.01.2025 13:45 Господарський суд Донецької області
28.01.2025 13:30 Господарський суд Донецької області
28.04.2025 12:30 Східний апеляційний господарський суд
22.05.2025 12:15 Східний апеляційний господарський суд
26.06.2025 11:00 Східний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
СКЛЯРУК ОЛЬГА ІГОРІВНА
суддя-доповідач:
КРОТІНОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
КРОТІНОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
СКЛЯРУК ОЛЬГА ІГОРІВНА
3-я особа:
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ"
3-я особа без самостійних вимог на стороні позивача:
Акціонерне товариство "ДТЕК Донецькі електромережі" м.Покровськ
відповідач (боржник):
ТОВ "Еталон-Плюс"
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕТАЛОН-ПЛЮС" м.Костянтинівка
Відповідач (Боржник):
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕТАЛОН-ПЛЮС" м.Костянтинівка
заявник:
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" м.Київ
Заявник:
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" м.Київ
заявник апеляційної інстанції:
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго"
позивач (заявник):
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго"
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" м.Київ
Позивач (Заявник):
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" м.Київ
представник позивача:
АНДРІЙЧУК СВІТЛАНА ЯКІВНА
суддя-учасник колегії:
ГЕТЬМАН РУСЛАН АНАТОЛІЙОВИЧ
ХАЧАТРЯН ВІКТОРІЯ СЕРГІЇВНА