Справа № 524/3260/25
Провадження 3/524/1374/25
21.04.2025 року суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука Малтиз Андрій Вікторович, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП суду не відомий, паспорт НОМЕР_1 , непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 130, ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
15.03.2025 року приблизно о 15 годині 16 хвилин в м. Кременчуці по вул. Кооперативній, буд. 115/59 ОСОБА_1 керував транспортним засобом ЗАЗ LANOS державний номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме сповільненість мови, неприродна блідість, звужені зіниці очей, які не реагують на світло. Від проходження огляду на визначення стану сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився, чим порушив вимоги пункту 2.5 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч.2 ст.130 КУпАП.
Крім того , 15.03.2025 року приблизно о 15 годині 16 хвилин в м. Кременчуці по вул. Кооперативній, буд. 115/59 ОСОБА_1 керував транспортним засобом ЗАЗ LANOS державний номерний знак НОМЕР_2 будучи позбавленим права керування транспортними засобами на 1 рік постановою Автозаводського районного суду м. Кременчука від 05.11.2024 року, чим повторно протягом року вчинив правопорушення передбачене ч.4 ст. 126 КупАП, чим порушив п.п. 2.1 а ПДР ст. 15 ЗУ « Про дорожній рух» , за що відповідальність передбачена ч. 5 ст.126 КУпАП.
Згідно із ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
За таких обставин, суд вважає, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП, вищезазначені справи необхідно об'єднати в одне провадження і присвоїти справі №524/3260/25, номер провадження 3/524/1374/25, оскільки особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються судом.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Крім того, на офіційному сайті Автозаводського районного суду (https://av.pl.court.gov.ua/sud1601/gromadyanam/csz/), в розділі «Громадянам» у вкладці «Список судових справ, призначених до розгляду» з моменту призначення справи до розгляду були зазначені дата, час та місце розгляду справи.
Зважаючи на викладені обставини, оскільки ОСОБА_1 належно сповіщався про час і місце розгляду справи, був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не подавав письмових заперечень проти протоколу, пояснень та доказів, до суду не з'явився, його поведінка свідчить про свідоме затягування та не бажання брати участь у розгляді справи. Проте, подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Розгляд справи у розумі строки з одного боку забезпечує можливість своєчасного відновлення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у випадку необґрунтованості та безпідставності провадження у справі стосовно неї, а з іншого своєчасне вжиття заходів спрямованих на запобігання іншим правопорушенням, у випадку наявності підстав застосування адміністративного стягнення з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття (ст.23 КУпАП). У будь-якому випадку відповідні дії мають бути вчинені своєчасно, з метою недопущення негативних наслідків, пов'язаних із тривалим розглядом справи та не вирішенням її по суті.
Відтак, відповідно до вимог ч.1 ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.ст.1, 245 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень відповідальність за які встановлено ч. 2 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП з огляду на наступне.
Згідно з п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Частиною 2 ст.130 КУпАП передбачено відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті,
Частиною 5 статті 126 КУпАП передбачена відповідальність в тому числі й за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, вчинені повторно протягом року.
Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень підтверджується відеозаписами з камер «Bodycam» працівників поліції, які містяться на цифрових носіях інформації DVD-R дисках та письмовими матеріалами справи:
- протоколами серії ЕПР № 1 № 272283 від 15.03.2025 року, серії ЕПР 1 № 272264 від 15.03.2025;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 15.03.2025 року ;
- рапортами працівників поліції;
- постановами про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕПР1 № 272264 від 15.03.2025 року;
- постановами про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕНА № 4277392 від 15.03.2025 року;
- постановами про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕПР1 № 272283 від 15.03.2025 року;
- постановами про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕНА № 4017484 від 06.02.2025 року;
- довідкою старшого інспектора ВАП батальйону патрульної поліції в м. Кременчуці УПП в Полтавській області ДПП капітана поліції Чаплянко Світлани від 17.03.2025 року, про те, що по обліковим базам даних Національної поліції гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 посвідчення водія НОМЕР_3 отримав 08.07.2010 року (вилучено, передано на зберігання до ТСЦ 5342).
Протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП, а саме:
10.09.2024 року було складено адміністративний протокол серії ЕПР1 № 126693 за ч. 1 ст.130 КУпАП, а 05.11.2024 року постановою № 524/10560/24 Автозаводського PC м. Кременчука Полтавської області притягнуто гр. ОСОБА_1 до відповідальності у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік, штраф у сумі 17 000 грн.
Відповідно до бази даних МВС України транспортний засіб ЗАЗ LANOS д.н.з. НОМЕР_2 належить гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2
- довідкою старшого інспектора ВАП батальйону патрульної поліції в м. Кременчуці УПП в Полтавській області ДПП капітана поліції Чаплянко Світлани від 17.03.2025 року, про те, що по обліковим базам даних Національної поліції гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 посвідчення водія НОМЕР_3 отримав 08.07.2010 року (вилучено, передано на зберігання до ТСЦ 5342).
10.09.2024 року було складено адміністративний протокол серії ЕПР1 № 126693 за ч. 1 ст.130 КУпАП, а 05.11.2024 року постановою № 524/10560/24 Автозаводського PC м. Кременчука Полтавської області притягнуто гр. ОСОБА_1 до відповідальності у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік, штраф у сумі 17 000 грн.
Протягом року вчиняв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2- 4 ст. 126 КУпАП, а саме:
06.02.2025 року було винесено постанову серії ЕНА № 4017484 за ч.4 ст.126 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 20 400 грн.
Відповідно до бази даних МВС України транспортний засіб ЗАЗ LANOS д.н.з. НОМЕР_2 належить гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому, будь-які дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, відсутні і не встановлені.
Враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При визначенні міри покарання судом обставин, що пом'якшують або обтяжують адміністративну відповідальність, не виявлено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.ст. ч. 2 ст. 130, ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП накласти на правопорушника стягнення у виді адміністративного у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 ( п'ять ) років та без оплатного вилучення транспортного засобу в межах санкції, встановленої за більше серйозне правопорушення з числа вчинених.
Cтаттею 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами) передбачено справляння судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв'язку із чим з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави в розмірі 605,60 грн.
Керуючись статтями 33, 34, 35, 36,40-1, 122, 126, 130, 280, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Об'єднати справу 524/3260/2025, провадження 3/524/1374/25, справу 524/3257/2025, провадження 3/524/1373/25.
Присвоїти справі єдиний унікальний № 524/3260/2025, провадження 3/524/1374/2025.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130, ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що складає 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягувач: Батальйон патрульної поліції в м. Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції, адреса: 39631 Полтавська обл., м. Кременчук, проїзд Захисників Азовсталі, 3.
Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП суду не відомий, паспорт НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн.. 60 (шістдесят) коп. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Стягувач: Територіальне управління державної судової адміністрації України в Полтавській області, код ЄДРПОУ 26304855, адреса: 36000 м. Полтава, вул. Соборності, 17.
Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП суду не відомий, паспорт НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Автозаводського районного суду
м. Кременчука Андрій МАЛТИЗ