Справа №: 343/716/25
Провадження №: 3/343/328/25
24 квітня 2025 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Керніцький І. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від ГУ ДПС в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи:
ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ "Дім-Сервіс", порушила встановлений законом порядок ведення податкового обліку.
Правопорушення вчинено за таких обставин.
ОСОБА_1 несвоєчасно подала податкову декларацію з єдиного податку за 2024 рік, чим порушила пп.49.18.2, п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення:
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, незважаючи на те, що про час та місце розгляду справи судом повідомлялась у встановленому законом порядку.
ІІІ. Досліджені в судовому засіданні письмові докази:
на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, у судове засідання надано такі докази:
- протокол № 691 про адміністративне правопорушення від 07 квітня 2025 року, в якому викладена суть адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, яке вчинила ОСОБА_1 , (а.с. 1);
- акт про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного подання податкової звітності м. Івано-Франківськ № 692/09-19-04-03-16/44632069 від 07 квітня 2025 року, з якого вбачається, що за результатами перевірки встановлено порушення керівницею ТОВ "Дім-Сервіс" вимог пп. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 та пункту 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), тобто несвоєчасне подання податкової декларації з платника єдиного податку третьої групи за 2024 рік по терміну подання 10.02.2025 року, фактично подано 20.02.2025 року за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 163-1 КУпАП (а.с. 3);
ІV. Оцінка суду:
оцінюючи зазначені вище докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд враховує таке.
Згідно із ч. 1 ст. 7 КУпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом 49.18.4 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Пунктом 294.1 ст. 294 ПК України передбачено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи та податкових агентів платників єдиного податку третьої групи - електронних резидентів (е-резидентів) є календарний квартал (крім податкового періоду податкової звітності з податку на додану вартість, визначеного пунктом 202.1 статті 202 цього Кодексу).
Диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Отже, об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, включає відповідальність за порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій, подання яких передбачено законами України.
Дослідивши вищеописані докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки вона, працюючи керівницею ТОВ "Дім-Сервіс", тобто будучи посадовою особою, порушила встановлений законом порядок ведення податкового обліку.
Відповідно до вимог ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У даній справі суд приймає до уваги обставини, за яких було не дотримано встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме те, що граничним терміном подання декларації єдиного податку третьої групи за 2024 року визначено дату 10.02.2025, проте фактично таку декларацію подано 20.02.2025.
Керуючись ст. 22, 23, 40, 124, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень та 60 копійок) судового збору.
Штраф повинен бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляцiйного суду через Долинський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя: