Постанова від 24.04.2025 по справі 192/1664/20

Справа № 192/1664/20

Провадження № 1-в/192/305/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 квітня 2025 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області, у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Солоне Солонянського району Дніпропетровської області подання начальника відділення поліції №1 Дніпровського районного управління поліції № 1 ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду

ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Мопрівське Солонянського району Дніпропетровської області, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України, офіційно не працевлаштований, засудженого вироком Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 24 травня 2021 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі, звільнився 22 листопада 2024 року по відбуттю строку покарання,

за участю учасників провадження:

представника ВП №1 - ОСОБА_4 ,

особи щодо якої встановлюється адміністративний нагляд - ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділення поліції № 1 Дніпровського районного управління поліції № 1 ГУНП в Дніпропетровській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 посилаючись на те, що останній раніше засуджений вироком Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 24 травня 2021 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі.

У зв'язку з вище викладеним ОСОБА_3 являється особою, засудженою до позбавлення волі за тяжкий умисний злочин та судимість не погашена.

Подання мотивовано тим, що 22 листопада 2024 року ОСОБА_3 звільнився з місць позбавлення волі, проте на шлях виправлення не став.

Так, 18 лютого 2025 року ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, за що було накладено стягнення у вигляді попередження та винесено попередження щодо встановлення адміністративного нагляду, а 19 лютого 2025 року вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП, за що було накладено стягнення у вигляді штрафу з винесенням попередження щодо встановлення адміністративного нагляду.

Також 08 квітня 2025 року на ОСОБА_3 було накладено стягнення у вигляді штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 178 КУпАП та повторно винесено попередження щодо встановлення адміністративного нагляду, про припинення антигромадського способу життя.

Крім того 09 квітня 2025 року ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, за що було накладено стягнення у вигляді штрафу та винесено попередження щодо встановлення адміністративного нагляду.

Приймаючи до уваги те, що ОСОБА_3 засуджений до позбавлення волі більше двох раз за умисні злочини, а після відбування покарання не зважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє правопорушення, тому керуючись пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», начальник ВП № 1 просить встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_3 строком на 1 рік, встановивши такі обмеження як: заборона виходу з будинку з 22:00 години до 05:00 годин, заборона відвідувати торгові об'єкти з правом торгівлі спиртними напоями на розлив.

Представник відділення поліції № 1 просив задовольнити подання.

ОСОБА_3 не заперечував проти встановлення йому адміністративного нагляду.

Суд, заслухавши представника відділення поліції №1 та особу, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши подані матеріали вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Суд вважає, що оскільки ОСОБА_3 має непогашені судимості за умисні, тяжкі злочини згідно вироку Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 24 травня 2021 року, а також у зв'язку з тим, що неодноразово в 2025 році притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 175-1 , ч. 1 ст. 178, ч. 2 ст. 178, КУпАП, що не заперечувалося ним в судовому засіданні, попереджався про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, тому є достатні підстави для задоволення подання.

Вирішуючи питання про встановлення адміністративного нагляду, суд посилається на те, що будь-яке втручання може бути виправданим відповідно до пункту 2 ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, лише якщо воно відповідає закону, переслідує одну або декілька законних цілей, наведених у пункті 2 ст. 8 Конвенції та є необхідним у демократичному суспільстві для досягнення будь-якої такої цілі.

Суд вважає, що втручання в право ОСОБА_3 на повагу до приватного життя ґрунтується на положеннях Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та відповідні заходи, які просить встановити відділення поліції, переслідують законну мету запобігання злочинам.

Заборона ОСОБА_3 виходити з будинку в період з 22:00 до 05:00 години та заборона перебувати в місцях продажу спиртних напоїв на розлив є необхідним у демократичному суспільстві, пропорційним законній меті, яка переслідується шляхом встановлення таких заборон. Перебування його вдома в нічний час також буде слугувати запобіжником в частині відвідування ним закладів, де продаються спиртні напої на розлив, як особі, яка має непогашену судимість за крадіжку.

Суд вважає, що в даному випадку є підстави для встановлення адміністративного нагляду на строк 1 рік з огляду на поведінку засудженого після відбуття покарання.

На підставі викладеного та керуючись п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника відділення поліції №1 Дніпровського районного управління поліції № 1 ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 - задовольнити.

Встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.

Заборонити ОСОБА_3 виходити з будинку (квартири) в період з 22:00 до 05:00 години та перебувати у місцях продажу спиртних напоїв на розлив.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Солонянський районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1