Справа №521/15247/23
Номер провадження 3-в/521/52/25
24 квітня 2025 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Леонов О.С., розглянувши розглянувши повідомлення державного виконавця Кропивницького відділу ДВС у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ярослава Тикул про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання відповідно до винесеної постанови суду у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
В проваджені Малиновського районного суду міста Одеси перебув адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постановою Малиновського районного суду міста Одеси від 18.12.2023 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік; стягнуто судовий збір у розмірі 536,80 грн.
Дана постанова суду набрало законної сили 18.12.2023 року та було направлено до Кропивницького відділу ДВС у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) для примусового виконання.
До Малиновського районного суду міста Одеси надійшло повідомлення державного виконавця Кропивницького відділу ДВС у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ярослава Тикул про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання. В повідомленні зазначено, що постанова, видана Малиновським районним судом міста Одеси від 18.12.2023 року повертається згідно п.6 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з тим, що виконавчий документ не відповідає вимогам до виконавчого документа, а саме у виконавчому документі відсутній реєстраційних номер облікової картки платника податків боржника. Дана вимога передбачена п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження». Встановлення номера облікової картки платників податків боржника покладається на орган, який видає виконавчий документ. Відсутність номера облікової картки платника податків унеможливлює встановлення особи боржника, здійснення перевірки майнового стану боржника, здійснення заходів примусового виконання рішення (накладення арештів, заборон, направлення запитів).
З'ясувавши всі обставини по справі, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);
5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
7) строк пред'явлення рішення до виконання.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
У разі пред'явлення до примусового виконання рішення міжнародного юрисдикційного органу у випадках, передбачених міжнародним договором України, такий виконавчий документ повинен відповідати вимогам, встановленим міжнародним договором України.
2. У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, чи резолютивною частиною рішення передбачено вчинення кількох дій, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним.
3. Виконавчий документ може бути видано у формі електронного документа, на який накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Вищенаведений перелік підстав для повернення виконавчого документу стягувачу є вичерпним.
У п. 6 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, зокрема якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею,
Разом з тим, згідно з ч. 1, п. 3 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну.
В резолютивній частині постанови суду від 05.12.2023 року зазначено прізвище особи, щодо якої накладено адміністративне стягнення - ОСОБА_1 , відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків в постанові відсутні.
Керуючись приписами ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець може одержати таку інформацію з державної податкової служби України про реєстраційний номер облікової картки платника податків ОСОБА_1 .
Якщо державний виконавець дійде висновку про невідповідність виконавчого документа ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», то вправі відповідно до п. 6 ч. 4 Закону України «Про виконавче провадження» повернути виконавчий документ стягувачу.
Відсутність у постанові в справі про адміністративні правопорушення, як виконавчому документі, у розумінні Закону України "Про виконавче провадження", відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків та його паспортні дані, згідно постанови Верховного Суду від 22 серпня 2018 року у справі № 471/283/17-ц (провадження № 61-331св18), у розрізі ст. 18 указаного Закону, не є підставою для повернення державним виконавцем виконавчих документів без прийняття до виконання (відмови у відкритті виконавчого провадження).
За таких обставин, відсутність у постанові відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не є підставою для повернення державним виконавцем виконавчого документу без прийняття до виконання
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, ЗУ «Про виконавче провадження», Малиновський районний суд міста Одеси
У внесенні змін у постанову Малиновського районного суду міста Одеси від 18.12.2023 року за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП- відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.С. Леонов