про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
22 квітня 2025 рокусправа № 380/7707/25
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк Віталій Ярославович, перевіривши у м. Львові матеріали позову ОСОБА_1 до Львівської міської ради про зобов'язання визнати право постійного користування земельною ділянкою, -
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Львівської міської ради , в якому просить зобов'язати визнати право постійного користування земельною ділянкою АДРЕСА_1 в споживчому кооперативі "Геофізик" з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва з координатами кутів повороту в СК63:
1. 5518882,07 - 1339295,34;
2. 5518856,73 - 1339294,53;
3. 5518865,56 - 1339256,03;
4. 5518871,29 - 1339255,81;
5. 5518878,90 - 1339255,63;
6. 5518889,52 - 1339256,18;
7. 5518891,04 - 1339255,12.
Згідно з п.1 ч.1 ст.170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України).
Відповідно до пунктів 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір, у тому числі, спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Аналіз вищезазначених норм закону свідчить про те, що однією з визначальних ознак спорів, які підлягають розгляду в адміністративних судах, є сфера публічно-правових відносин, у яких позивач оскаржує дії чи бездіяльність а також рішення субєкта владних повноважень.
У даному ж випадку позивач просить зобов'язати відповідача визнати за нею право постійного користування земельною ділянкою. Такий спосіб захисту права передбачений Цивільним кодексом України.
Відтак, на згаданий спір не поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Натомість, такий спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З урахуванням викладеного, у відповідності до ч.1 п.1 ст. 170 КАС України, у відкритті провадження в адміністративній справі належить відмовити, оскільки спір належить розглядати за правилами цивільного судочинства.
Керуючись ст. 19, 170, 171, 248, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради про зобов'язання визнати право постійного користування земельною ділянкою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення через Львівський окружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяМартинюк Віталій Ярославович