ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"23" квітня 2025 р. справа № 300/1124/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання до складання та видачі довідки про грошове забезпечення, -
ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання до складання та видачі довідки про грошове забезпечення.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 , як особі, яка отримує пенсію в разі втрати годувальника ОСОБА_2 у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у супереч приписам ст. ст. 43, 63 вказаного Закону, постанові КМУ №704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» у довідці про грошове забезпечення станом на 01.01.2023, складеній на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.07.2024 в адміністративній справі №300/3233/24, додаткові види грошового забезпечення (надбавка за особливості проходження служби) та премія розраховані з застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 01.01.2018 (1762 грн.). Для відновлення порушеного права внаслідок таких дій на належний розмір пенсії, слід зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних, додаткових видів грошового забезпечення (65% надбавки за особливості проходження служби та 140% премії), обчислених із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 01.01.2023 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву. У відзиві відповідач виклав свої аргументи на заперечення позовних вимог і на обґрунтування правильності обчислення ним додаткових видів грошового забезпечення та премії, які зводяться до того, що розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії із прив'язкою до певної календарної дати, окрім прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 01.01.2023, на момент розгляду судової справи не були спірними. Розрахунок складових грошового забезпечення, розмір яких визначено судом здійснюється за судовими рішеннями, а додаткових видів грошового забезпечення, розміри яких судом не встановлені - у фіксованих розмірах відповідно до чинних нормативних актів.
Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи, дослідивши письмові докази, встановив наступне.
ОСОБА_1 отримує пенсію в разі втрати годувальника ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (зі змінами) (а.с.8).
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.07.2024 в справі №300/3233/24, яке набрало законної сили 28.08.2024, зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення годувальника ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09 04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08 2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із визначенням посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 у зв'язку із втратою годувальника.
На виконання зазначеного судового рішення, ІНФОРМАЦІЯ_2 складено довідку від 04.09.2024 №10/1/6027 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою, яку ОСОБА_2 займав станом на день звільнення зі служби.
Згідно з вказаною довідкою грошове забезпечення станом на 01.01.2023 складалося з посадового окладу - 7730 грн., окладу за військове звання - 2040 грн., надбавки за вислугу років 50% - 4885 грн., надбавки за таємність 20% - 1014 грн., надбавки за особливості проходження служби 65% - 6107,40 грн., премії 140% - 7041, 60 грн. При цьому, за базу нарахування надбавки за особливості проходження військової служби, надбавки за таємність та премії взято розмір 1762 грн. (а.с.9).
Позивач, вважаючи неправильним розрахунок додаткових видів грошового забезпечення у виданій відповідачем довідці, звернулася до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з наступного.
З фактичних обставин справи вбачається, що правовідносини у сфері пенсійного забезпечення позивача регулюються, зокрема Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (зі змінами) (надалі Закон №2262-ХІІ).
У статті 29 цього Закону вказано, що пенсії в разі втрати годувальника сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати.
Розміри пенсії в разі втрати годувальника зазначені в статті 36 Закону №2262-ХІІ визначаються у відсотковому вираженні від розміру грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника.
Згідно зі ст. 50 Закону №2262-ХІІ пенсії відповідно до цього Закону призначаються членам сімей осіб з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, та пенсіонерів з їх числа, які набули право на пенсію після смерті годувальника, - з дня виникнення права на пенсію, а батькам або дружині (чоловікові), які набули право на пенсію у разі втрати годувальника, - з дня звернення за пенсією.
Суд зазначає, що правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII.
Частиною 3 статті 43 Закону №2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (ч. 18 ст. 43 Закону №2262-XII).
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для здійснення такого перерахунку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Порядок КМУ №45), відповідно до пункту 1 якого, пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України 30.08.2017 прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова КМУ №704), яка набрала чинності з 01.03.2018, пунктом 2 якої встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Додатком 1 до Постанови КМУ №704 встановлена тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
В пункті 4 Постанови КМУ №704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
На момент набрання чинності Постановою КМУ №704 (01.03.2018) пункт 4 викладено в редакції змін, викладених згідно з пунктом 6 Постанови КМУ №103, за якими розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Верховний Суд у постанові від 02.08.2022 (справа №440/6017/21) зазначив, що положення пункту 4 Постанови КМУ №704 у частині визначення розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів, розрахованих згідно з постановою №704, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, до 01.01.2020 - набрання чинності Законом України від 14.11.2019 №294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік», не входили в суперечність із актом вищої юридичної сили (в Законі України від 23.11.2018 №2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» було передбачене застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня 2018 року для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів). З 01.01.2020 положення щодо застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року як розрахункової величини для визначення посадових окладів не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений законодавцем на відповідний рік. Таким чином, що для визначення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням підлягає використанню розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).
Такі обставини встановлені судовим рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.07.2024 у справі №300/3233/24, яке набрало законної сили.
Вказаним судовим рішенням зобов'язано відповідача під час підготовки позивачу довідки визначити розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14, а саме прожиткового мінімуму станом на 01.01.2023 та видати відповідну довідку з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії.
На виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.07.2024 у справі №300/3233/24, як уже встановлено судом, відповідач 04.09.2024 видав довідку №10/1/6027 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, за посадою, яку ОСОБА_2 займав на день звільнення зі служби.
Аналізуючи довідку №10/1/6027 суд встановив, що посадовий оклад та оклад за військове звання розраховані в ній шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.
Однак, такі додаткові види грошового забезпечення, як надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за таємність та премія обчислені у відсотках від посадового окладу та окладу за військове звання, що розраховані шляхом множення розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом на 01.01.2018 (1762 грн.) на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14, а не на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року.
З цього приводу суд зазначає, що надбавка за особливості проходження служби, надбавка за таємність та премія, як це передбачено в пункті 2 Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260 (далі - Порядок МОУ №260), належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 1 розділу VI Порядку МОУ №260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків.
У довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за №10/1/6027 зазначено, що надбавка за особливості проходження служби встановлена в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років.
Водночас, суд встановив, що відповідач надбавку за особливості проходження служби протиправно розрахував виходячи із посадового окладу, окладу за військове звання, що визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу XI Порядку МОУ №260 військовослужбовцям, яким надано доступ до державної таємниці та які виконують службові обов'язки в умовах режимних обмежень у зв'язку з роботою, що передбачає доступ до державної таємниці відповідно до функціональних обов'язків, займаються розробкою, виготовленням, обліком, зберіганням і використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці, виплачується надбавка до посадових окладів. Розмір надбавки військовослужбовцям (крім військовослужбовців режимно-секретних органів), які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації, зокрема відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «особливої важливості» - 20 відсотків.
У довідці за №10/1/6027 від 04.09.2024 така надбавка помилково відповідачем розрахована у відсотках до посадового окладу, що визначений шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018.
Згідно з пунктом 2 розділу XVI Порядку МОУ №260 розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.
У згаданій вже довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 №10/1/6027 зазначено, що премія за посадою, яку займав ОСОБА_2 на день звільнення зі служби, встановлена у розмірі 140% посадового окладу.
Однак, суд встановив, що відповідач премію в довідці протиправно розрахував виходячи із посадового окладу, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до пункту 5 Порядку КМУ №45 (у редакції, чинній до внесення змін Постановою КМУ №103) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Аналізуючи вказаний пункт Порядку КМУ №45, Велика Палата Верховного Суду в постанові від 23.05.2024 у зразковій справі №380/19324/23 дійшла висновку, що в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії належить вказувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Отже, надбавка за особливості проходження служби та премія відповідно до положень абзацу 5 пункту 5 Порядку КМУ №45 у редакції, чинній до внесення змін Постановою КМУ №103, у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 вказуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої особу звільнено на пенсію.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок ПФУ №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку ПФУ №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком КМУ №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача, у пенсійного органу не виникає обов'язку з проведення перерахунку пенсії позивача.
За приписами частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач жодними належними та допустимими доказами не довів правомірності своїх дій щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, за посадою яку на день звільнення займав ОСОБА_2 , із зазначенням у ній відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії, які обчислені виходячи із окладів визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.
Аргументи відповідача про правомірність таких дій, наведені у відзиві на позов, суд вважає безпідставними, оскільки вони спростовуються наведеними вище нормами чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
В підсумку, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою, з якої ОСОБА_2 звільнений з військової служби, із зазначенням у ній відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби, обчислений виходячи із посадового окладу та окладу за військове звання, надбавки за таємність та премії, обчислені виходячи із посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14, не відповідають визначеним частиною другою статті 2 КАС України критеріям поведінки відповідача у спірних правовідносинах і порушують право позивача на отримання пенсії у визначеному чинним пенсійним законодавством розмірі, а тому такі дії слід визнати протиправними.
Як наслідок, слід зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою, з якої ОСОБА_2 звільнений з військової служби, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, із обов'язковим зазначенням відомостей про розмір надбавки за особливості проходження служби, який обчислений виходячи із посадового окладу та окладу за військове звання, про розмір надбавки за таємність та премії, які обчислені виходячи із посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, для проведення з 01.02.2023 перерахунку пенсії позивача.
За таких обставин суд дійшов висновку про часткове задоволення позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання до складання та видачі довідки про грошове забезпечення.
Судові витрати по справі відсутні.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення станом 01.01.2023 за посадою, з якої ОСОБА_2 звільнений з військової служби, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії, які обчислені із застосуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 (1762 грн.).
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою (аналогічною посадою), з якої ОСОБА_2 звільнений з військової служби, із обов'язковим зазначенням відомостей про: розмір надбавки за особливості проходження служби, який обчислений виходячи із посадового окладу та окладу за військове звання; розмір надбавки за таємність та премії, які обчислені виходячи із посадового окладу, - визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, для проведення з 01.02.2023 перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
В задоволенні решти позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.