23 квітня 2025 рокуСправа №160/4461/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бондар М.В., розглянувши у спрощеному (письмовому) провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕЛІОН-ТАЙМ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування рішень,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕЛІОН-ТАЙМ» (далі - «ГЕЛІОН- ТАЙМ», позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - ГУ ДПС у Дніпропетровській області, відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12134882/41632396 від 02.12.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» від 31.10.2024 № 31103;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12430481/41632396 від 29.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» від 02.12.2024 № 2122.
Ухвалою суду від 11.02.2025 роз'єднано позовні вимоги у справі №160/4002/25 за позовом ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» до ГУ ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування рішень в самостійні провадження.
В провадження №160/4461/25 виділено позовну вимогу Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕЛІОН-ТАЙМ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування Рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12430481/41632396 від 29.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» від 02.12.2024 №2122.
В обґрунтування позову зазначено, що ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» склало податкову накладну №2122 від 02.12.2024 та направило її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, передбаченому пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України). Згідно з квитанцією №9396653729 від 02.12.2024, реєстрація спірної податкової накладної зупинена. Підставою зупинення реєстрації зазначено: «Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 02.12.2024 № 2122 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 7005 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Також, запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. 16.01.2025 позивач направив до відповідача пояснення вих.№1601 від 16.01.2025 з додатками, надавши податковому органу свої письмові пояснення та документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної від 02.12.2024 № 2122 в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема, документи на придбання товару: видаткову накладну та рахунок-фактуру на поставку товару ТОВ «САН-ГЛАС»; банківську виписку про оплату товару від 28.11.2024, платіжну інструкцію на оплату товару від 28.11.2024; картку-рахунок 281 із бухгалтерського обліку підприємства; документи на реалізацію товару, а саме: договір №1069 від 31.05.2024 із додатками до нього; замовлення на поставку продукції; специфікацію на товар; товарно-транспортну накладну №Р34 від 02.12.2024, видаткові накладні №34 від 02.12.2024. Позивач вказує, що з наданих відповідачу документів вбачається, що 31.05.2024 між ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» (покупець) та ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» (продавець) укладено договір №1069, згідно з умовами якого продавець зобов'язується поставити та передати у власність покупця продукцію за цінами узгодженими у специфікації(ях) до даного договору, в об'ємах та згідно строків, зазначених у замовленнях на поставку, що є невід'ємними частинами даного Договору, а покупець прийняти продукцію та оплатити її на умовах даного Договору. 01.10.2024 між ТОВ «САН-ГЛАС» (продавець) та ТОВ «ГЕЛІОН- ТАЙМ» (покупець) укладено договір купівлі-продажу товару №ПР2024-605. 31.05.2024 між ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» та ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» відповідно до умов пункту 1.1 Договору №1069 узгоджено специфікацію №1, 29.10.2024 узгоджено Специфікацію №2. Між ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» та ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» оформлено замовлення на поставку №4500432473 від 04.06.2024, №4500445536 від 29.10.2024, №4500446246 від 05.11.2024. ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» (вантажовідправником) здійснена поставка на адресу ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» (вантажоодержувача) товару - скла флоат 4 мм, кількістю 402,48 м.2, двома рівними частинами (по 201,24 м.2) з використанням спеціалізованого ватажного транспорту ТОВ «САН-ГЛАС», що документально підтверджується товарно-транспортною накладною №Р34 від 02.12.2024 та товарно-транспортною накладною №Р35 від 02.12.2024, шо вказує на реальність вказаної господарської операції. За фактом отримання ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» товару від ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ», 02.12.2024 оформлено: видаткову накладну №34 від 02.12.2024, видаткову накладну №35 від 02.12.2024. З урахуванням викладеного вище, позивач 28.11.2024 отримав (купив) від ТОВ «САН-ГЛАС» товар - скло флоат 4 мм, кількістю - 450,466 м.2 та скло триплекс кількістю 0,870 м.2, який 02.12.2022 позивач поставив (відвантажив) на адресу ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» в повному обсязі, що, на думку позивача, доводить реальність вказаних господарських операцій. За викладених обставин, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою суду від 17.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
26.02.2025 ГУ ДПС у Дніпропетровській області надано до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог та зазначив, що ТОВ "ГЕЛІОН-ТАЙМ" подано на реєстрацію податкову накладну №2122 від 02.12.2024 на адресу отримувача (покупця) послуги/товару: ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» на суму 238748,78 грн., в т.ч. ПДВ 39791,46 грн., з номенклатурою товару (послуги) - скло флоат 4 мм. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 02.12.2024 №2122 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 7005 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=3.0329%, "Рпоточ"=11211.63. Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також, згідно квитанції про зупинку реєстрації податкової накладної, ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/ або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. ТОВ "ГЕЛІОН-ТАЙМ", подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо вищезазначеної податкової накладної, реєстрацію якої зупинено, до якого було додано 16 додатків. За результатами розгляду Комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області документів, наданих платником з повідомленням ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» направлено повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20.01.2025 №12376406/41632396. У вищевказаному повідомленні до податкових накладних відповідачем зазначено, які саме первинні документи необхідно додати ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» для прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; первинних документів щодо: постачання товарів; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством: паспорти якості, сертифікати відповідності; інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також зазначено додаткову інформацію: «Відсутні документи щодо якості товару (сертифікат/паспорт якості), штатний розпис, ОСВ по рахунках 361, 631, складське приміщення». ТОВ "ГЕЛІОН-ТАЙМ" не подано додаткових пояснень та копій документів щодо вищезазначеної податкової накладної, реєстрацію якої зупинено. За результатами розгляду комісією регіонального рівня документів, винесено рішення №12430481/41632396 від 29.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №2122 від 02.12.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з причини: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».
26.02.2025 до суду від представника відповідача надійшло клопотання, в якому ГУ ДПС у Дніпропетровській області просить визнати такими, що не підлягають розгляду в якості доказу: видаткова накладна ТОВ «Геліон-Тайм» №35 від 02.12.2024 та рахунок на оплату №35 від 02.12.2024; договір купівлі продажу №ПР2024-605 від 01.20.2024; квитанція від 30.12.2024; рахунок-фактура ТОВ «Сан-Глас» №СФ-0000868 від 27.11.2024; ТТН №Р35 від 02.12.2024, оскільки означені документи не надавалися комісії регіонального рівня.
З приводу заявленого клопотання, суд зазначає, що судом при розгляді даної справи беруться до уваги документи, які фактично подавались ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» до контролюючого органу.
03.03.2025 до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивач підтримує аргументи, викладені у позові та зазначає, що у розпорядженні податкового органу вже були докази, які підтверджують факт поставки товару ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» (продавець) на адресу ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» (покупець) та реальність такої господарської операції, а саме: видаткові накладні та товарно-транспортні накладні наведені вище. Тому, позивачу не зрозуміло, які ще (інші) первинні бухгалтерські документи згідно з повідомленням від 20.01.2025 №12376406/41632396 мав надати суб'єкт господарювання контролюючому органу для того, щоб підтвердити постачання товару.
Виходячи з положень статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд адміністративної справи здійснено у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» зареєстровано 04.10.2017 як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків у ГУ ДПС у Дніпропетровській області відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; є платником ПДВ.
Видами діяльності підприємства за КВЕД є основний: 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; інші: 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, 46.46 Оптова торгівля фармацевтичними товарами, 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.
31.05.2024 між ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» (продавець) та ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» (покупець) укладено договір на поставку обладнання, матеріалів та запасних частин по Україні №1069 (далі - Договір).
На підставі пункту 1.1. Договору продавець зобов'язується поставити та передати у власність покупця продукцію за цінами, узгодженими у специфікаціях до даного Договору, в об'ємах та згідно зі строками, зазначеними у замовленнях на поставку, що є невід'ємними частинами даного Договору, а покупець прийняти продукцію та оплатити її на умовах даного Договору.
Згідно з пунктом 2.1. Договору, ціна продукції, що постачається покупцю, договірна і вказується для кожної позиції окремо в специфікації(ях), що є невід'ємною частиною Договору.
На підставі пункту 2.2. Договору, загальна вартість продукції за відповідною специфікацією, яка буде поставлена покупцю відповідно до всіх наданих ним замовлень на поставку в рамках даної специфікації, не повинна перевищувати граничу суму, зазначену у цій специфікації.
Відповідно до пункту 2.3. Договору, загальна вартість продукції за Договором розраховується як сума вартості продукції, зазначеної у замовленнях на поставку да даного Договору.
Згідно з пунктом 11.1. Договору, Договір набирає чинності з 20.05.2024 і діє до 31.12.2026, а в частині: 1) порядку врегулювання спору, встановленого даним Договором; 2) порядку застосування штрафних санкцій; 3) гарантійних зобов'язань;4) виконання грошових зобов'язань за даним Договором; 5) зберігання продукції з недоліками - до повного виконання вказаних зобов'язань.
Матеріали справи містять:
замовлення на поставку від 29.10.2024 №4500445536/2 продавцем (ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ») на адресу покупця (ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ») товару - «стекло листовое 4 мм», об'єм замовлення - 625,000 м2, дата поставки: 28.11.2024; ціна без ПДВ - 441,67 грн, вартість - 276 043,75 грн. Всього: 331 252,51 грн, у т.ч. ПДВ - 55 208,76 грн.
замовлення на поставку від 05.11.2024 №4500446246/3 продавцем (ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ») на адресу покупця (ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ») товару - «стекло триплекс 3.3.1 215*135 мм», об'єм замовлення - 30,000 шт., дата поставки: 05.12.2024; ціна без ПДВ - 72,55 грн, вартість - 2 176,50 грн. Всього: 2 611,80 грн, у т.ч. ПДВ - 435,30 грн.
02.12.2024 позивачем складено рахунок на оплату №34 щодо поставки на адресу ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» товару: «скло листове флоат 4мм» у кількості 201.24 м2, ціна без ПДВ - 441,67 грн; всього із ПДВ: 108 658,00 грн, у т.ч. ПДВ - 17 776,33 грн.
02.12.2024 ТОВ «ГЕЛІОН ТАЙМ» та ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» підписано видаткову накладну №34 на поставку на адресу ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» товару: «скло листове флоат 4мм» у кількості 450,466 м2, ціна без ПДВ - 441,67 грн; всього із ПДВ: 238 748,78 грн, у т.ч. ПДВ - 39 791,46 грн.
Крім того, матеріали справи містять копію товарно-транспортної накладної від 02.12.2024 №Р34, де замовником та вантажоодержувачем значиться ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ», автомобільним перевізником - ТОВ «САН-ГЛАС», вантажовідправником - ТОВ «ГЕЛІОН ТАЙМ».
На виконання приписів пункту 201.10 статті 201 ПК України, позивачем складено податкову накладну №2122 від 02.12.2024 на суму 238 748,78 грн. в т. ч. ПДВ 20% - 39 791,46 грн, та направлено її на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних.
30.12.2024 від автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України надійшла квитанція №9396653729, з якої вбачається, що документ прийнято, реєстрація зупинена.
Підставою зупинення реєстрації податкової накладної №3011 від 31.01.2024 вказано наступне: «Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної №2122 від 02.12.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 7005, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=3.0329%, "Рпотч"=11211.63. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».
16.01.2025 ТОВ «ГЕЛІОН ТАЙМ» надало до контролюючого органу повідомлення №2 з копіями пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, що підтверджується наданими до суду копіями документів довільного формату: Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 9-18); видаткова накладна №РН-0003027 від 28.11.2024; штатний розпис №1 від 01.11.2024; Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 19-28); договір оренди об'єктів нерухомого майна від 10.01.2024 №1001/19; лист ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» від 16.01.2024 №1601; видаткова накладна №34 від 02.12.2024; Договір найму (оренди) нежитлових приміщень від 01.01.2024 №24/2004; замовлення на поставку від 29.10.2024 №4500445536/2; акти виконаних робіт з оренди складських приміщень від 30.11.2024 №4; специфікація від 29.10.2024 №2; Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 1-8); товарно-транспортна накладна №Р34 від 02.12.2024; Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 29-36); заключна банківська виписка №2811 від 28.11.2024; картка-рахунку 281 за 28.11.2024 по 28.12.2024.
20.01.2025 ГУ ДПС у Дніпропетровській області направлено позивачу повідомлення №12376406/41632396 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «ГЕЛІОН ТАЙМ» запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування: первинних документів щодо постачання товарів; документів щодо підтвердження відповідності продукції (паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних. У розділі «Додаткова інформація» зазначено: «Відсутні документи щодо якості товару (сертифікат/паспорт якості), ОСВ по рахунках 361, 631».
Доказів надання до контролюючого органу запитуваних документів до суду не надано.
Комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №12430481/41632396 від 29.01.2025 про відмову у реєстрації податкової накладної №2122 від 02.12.2024 з причини: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної податковій накладній і розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку. В розділі «Додаткова інформація» будь-які відомості відсутні.
Вважаючи рішення відповідача про відмову у реєстрації податкової накладної №2122 від 02.12.2024 протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246) (в редакції, чинній на момент подання на реєстрацію спірної податкової накладної), Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Згідно з пунктом 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі - Порядок №1165) (в редакції, чинній на момент зупинення реєстрації податкової накладної) у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пунктах 3 або 3-1 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з абзацом 1 пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів “б» і “в» підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення» Кодексу).
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність») встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. (пункт 7 Порядку №1165).
Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пункт 10 Порядку №1165).
Відповідно до пункту 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520) (в редакції, чинній на момент винесення оскаржуваного рішення).
У пункті 4 Порядку №520 зазначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 Порядку №520, платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Пунктами 6, 7 Порядку №520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Пунктами 9-10 Порядку №520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Пунктом 12 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Як встановлено під час розгляду справи, реєстрацію податкової накладної позивача зупинено з підстав відповідності вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. У квитанції запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Відповідно до пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в ЄРПН, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 у ЄРПН.
Оцінюючи наведені в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної мотиви контролюючого органу, суд з урахуванням положень норм чинного законодавства зауважує, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі підпунктів пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях. Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості актів індивідуальної дії призводить до їх протиправності.
Підставою для відмови в реєстрації податкової накладної №2122 від 02.12.2024 в оскаржуваному рішенні комісією відповідача вказано: ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної податковій накладній і розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку. В розділі «Додаткова інформація» будь-які відомості відсутні.
При розгляді цієї справи суд враховує висновки Верховного Суду, підтримані у постанові колегії суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 02.07.2024 у справі №440/5004/23, відповідно до яких предметом доказування при вирішенні вимог про зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну мають бути встановленими обставини достатності документів для її реєстрації.
Судом встановлено, що ТОВ «ГЕЛІОН ТАЙМ» надало до контролюючого органу повідомлення №2 з копіями пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, що підтверджується наданими до суду копіями документів довільного формату: Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 9-18); видаткова накладна №РН-0003027 від 28.11.2024; штатний розпис №1 від 01.11.2024; Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 19-28); договір оренди об'єктів нерухомого майна від 10.01.2024 №1001/19; лист ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» від 16.01.2024 №1601; видаткова накладна №34 від 02.12.2024; Договір найму (оренди) нежитлових приміщень від 01.01.2024 №24/2004; замовлення на поставку від 29.10.2024 №4500445536/2; акти виконаних робіт з оренди складських приміщень від 30.11.2024 №4; специфікація від 29.10.2024 №2; Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 1-8); товарно-транспортна накладна №Р34 від 02.12.2024; Договір №1069 від 31.05.2024 (сторінки 29-36); заключна банківська виписка №2811 від 28.11.2024; картка-рахунку 281 за 28.11.2024 по 28.12.2024.
Дослідивши подані документи, суд зазначає, що надані документи спростовують сумніви відповідача у фактичному проведенні господарської операції з поставки товару на загальну суму 238 748,78 грн, у т.ч. ПДВ - 39 791,46 грн.
Суд зазначає, що у повідомленні ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 20.01.2025 №12376406/41632396 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено, що відсутні документи щодо якості товару (сертифікат/паспорт якості), ОСВ по рахунках 361, 631.
Щодо посилання відповідача на відсутність сертифікату/паспорту якості, суд звертає увагу, що наявність або відсутність у позивача документу про відповідність, жодним чином не підтверджує та не спростовує факт поставки товару, оскільки вказаний документ не відноситься до первинних бухгалтерських документів в розумінні Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Щодо вимоги відповідача про надання ОСВ по рахунках 361, 631, складське приміщення, суд звертає увагу, що разом з поясненнями до контролюючого органу надано інформацію по субрахунку 281 "Товари на складі", за яким ведеться облік руху та наявності товарних запасів, що знаходяться на оптових та розподільчих базах, складах, овочесховищах, морозильниках тощо.
Згідно з умовами Договору №1069 від 31.05.2024 поставка товару на адресу покупця здійснювалась на умовах відстрочки платежу (у часі після поставки товару), тому податкова накладна від 02.12.2024 № 2122 на суму 238 748,78 грн, складена за фактом відвантаження товару згідно з видатковою накладною №34 від 02.12.2024, що є першою подією, а не за фактом отримання коштів від покупця.
Позивач надав на адресу відповідача платіжну інструкцію №788 від 28.11.2024, з якої вбачається що позивач перерахував на розрахунковий рахунок ТОВ «САН-ГЛАС» кошти на загальну суму 113 925,98 грн, у т.ч. ПДВ - 18 897,66 грн., з призначенням платежу: «За рахунок №СФ-0000868 від 27.11.2024 за скло флоат та триплекс сумі 94938,32 грн., ПДВ - 18987,66 грн., всього з ПДВ - 113925,98 грн., а також відповідну виписку по рахунку позивача по рахунку № НОМЕР_1 за 28.11.2024, які є належними первинними бухгалтерськими документами на підтвердження факту здійснення розрахунків з постачальником - ТОВ «САН-ГЛАС» товару.
Отже, суд констатує, що разом з повідомленням №2 від 16.01.2025 позивачем надано до відповідача достатню кількість первинних бухгалтерських документів, які документально підтверджують факт передачі/відвантаження товару, а також засвідчували настання першої події, як підставу подання позивачем для реєстрації в ЄРПН податкової накладної від 02.12.2024 №2122.
Матеріли справи не містять жодних доказів на підтвердження правомірності відхилення тих документів, що були надані позивачем та підтверджують правомірність складання спірної податкової накладної.
Таким чином, посилання на вказані підстави в обґрунтування прийняття рішень про відмову, за умови не наведення комісією доказів того, що документи, подані є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.
На підставі частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У пункті 110 рішення від 23.07.2002 у справі «Компанія «Вестберґа таксі Актіеболаґ» та Вуліч проти Швеції» Суд визначив, що «…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління».
Як зазначив Верховний Суд у постанові від 23.10.2018 у справі №822/1817/18 загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Отже, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не надано суду доказів, які спростовували б твердження позивача, та не наведено обґрунтованих мотивів прийняття оскаржуваного рішення, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, неупереджено, добросовісно та розсудливо.
Відповідно до частини 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, оскаржуване рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області №12430481/41632396 від 29.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної від 02.12.2024 №2122 є протиправним та підлягає скасуванню.
Отже, позовні вимоги ТОВ «ГЕЛІОН-ТАЙМ» підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в загальному розмірі 6 056,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №807 від 05.02.2025 на суму 3 028,00 грн та платіжною інструкцією №808 від 05.02.2025 на суму 3 028,00 грн.
З Положення про Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України випливає, що відповідач має окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, є розпорядником бюджетних коштів.
Враховуючи задоволення та роз'єднання позовних вимог, судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Дніпропетровській області, комісією якої порушені права позивача, у сумі 3 028,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕЛІОН-ТАЙМ» (адреса: вул. Січеславський шлях, 71, м. Кам'янське, Дніпропетровська обл., 51900; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 41632396) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (адреса: вул. Сімферопольська, 17А, м. Дніпро, 49005; ідентифікаційний код ВП в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 44118658) про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №12430481/41632396 від 29.01.2025 про відмову у реєстрації податкової накладної від 02.12.2024 №2122, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «ГЕЛІОН-ТАЙМ».
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕЛІОН-ТАЙМ» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області судові витрати на сплату судового збору розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.В. Бондар