Справа № 686/8968/25
Провадження № 2-н/686/1166/25
22 квітня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Хараджа Н.В., ознайомившись із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об'єднання» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 за надані послуги з управління багатоквартирним будинком,-
встановила :
Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об'єднання» звернулося до суду через систему «Електронний суд» із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 за надані послуги з управління багатоквартирним будинком та витрати по сплаті судового збору.
Дослідивши заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно облікових даних відділу реєстрації місця проживання від 15.04.2025 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знято з реєстрації 17.07.2008 року у зв'язку із смертю.
Відповідно до ст.165 ч. 1 п. 4 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу.
За правилами ст.25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи (здатність мати цивільні права і обов'язки) припиняється у момент її смерті. З огляду на це, пред'явлення заяви до уже померлої особи є неможливим.
Враховуючи те, що сторонами у наказному провадженні є заявник та боржник, пред'явлення заяви до померлої особи виключає можливість видати судовий наказ з підстав, передбачених п.1 ч. 1 ст. 186 ЦПК, тому що заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства з додержанням процесуальної форми, встановленої цивільно-процесуальним Кодексом України.
Враховуючи наведене, слід відмовити у видачі судового наказу в справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об'єднання» про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком, з ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 25, 165ч. 1 п. 4,186 ч.1 п.1ЦПК України,
постановила:
Відмовити у видачі судового наказу в справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об'єднання» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 за надані послуги з управління багатоквартирним будинком.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Хмельницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду Н.В. Хараджа