Справа № 523/3701/25
Номер провадження 3/523/1554/25
"16" квітня 2025 р. Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Бузовський В.В., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі №523/775/25, щодо притягнення його до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-
Згідно з протоколом серії ЕПР1 №254238 ОСОБА_1 , 23.02.2025 року близько 00 год 20 хв, керував транспортним засобом автомобілем марки «Audi A6» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вул. Ак. Сахарова, буд.126, у с. Крижанівка, Одеського району, Одеської області. Огляд на стан сп'яніння проводився зі згоди водія на місці за допомогою приладу Drager 0414, тест №1537, результат позитивний - 1.04‰, чим порушив п.2.9а Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306, за що відповідальність передбачена за ч.1 ст.130 КУпАП.
14.04.2025 року від ОСОБА_1 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення, яке обґрунтовано тим, що він не погоджується з протоколом та бажає приймати участь у розгляді справи, однак на теперішній час ОСОБА_1 проходить військову службу у зв'язку з мобілізацією. На підтвердження зазначених у клопотанні обставин надано копію довідки від 14.04.2025 року №08/843, згідно якої ОСОБА_1 знаходиться на військовій службі по мобілізації у військовій частині з 02.12.2023 року по теперішній час.
Відповідно до ст.268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП не є обов'язковою, а тому суддя вважає, що з метою розгляду справи у розумні строки, справу необхідно розглянути за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів.
Суд зазначає, що положення КУпАП не регулюють порядок зупинення провадження у справі, за виключенням справ про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та вирішення питань, пов'язаних з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов'язку в запасі, врегульовано Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 (у редакції, чинній на час розгляду клопотання) (далі - Положення).
Відповідно до пункту 12 Положення встановлення, зміна або припинення правових відносин військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та за призовом осіб офіцерського складу (зокрема, присвоєння та позбавлення військового звання, пониження та поновлення у військовому званні, призначення на посади та звільнення з посад, переміщення по службі, звільнення з військової служби, залишення на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, направлення за кордон, укладення та припинення (розірвання) контракту, продовження його строку, призупинення контракту та військової служби тощо) оформлюється письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких встановлюються Міністерством оборони України.
Результат аналізу пункту 12 Положення дає підстави зробити висновок про те, що встановлення відносин військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом оформлюється письмовими наказами по особовому складу.
Відповідно до правової позиції викладеної в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 759/3462/20 від 29.03.2023 року, скасовуючи ухвалу Київського апеляційного суду, якою було зупинено провадження у справі, Верховний Суд виходив з того, що довідка видана військовим комісаром не може вважатись достовірним доказом на підтвердження того, що відповідач перебував у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, оскільки він не надав наказ по особовому складу. Наказ по особовому складу відповідачем до суду не було надано.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи що ОСОБА_1 не було надано суду наказ по особовому складу, а тільки довідка про те, що він перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_2 з 02.12.2023 року, суддя приходить висновку про те, що відсутні підстави для зупинення провадження.
Керуючись ст.ст.130,247,251 КУпАП, суд -
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про зупинення провадження у справі №523/3701/25, щодо притягнення до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130КУпАП відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: