Справа № 675/615/25
Провадження № 3/675/243/2025
23 квітня 2025 року м. Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Пашкевич Р. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Білогірським РС УДМС України в Хмельницькій області 21.08.2013 року, голова ліквідаційної комісії ТОВ «Камчатка»,
за ч. 1 ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Керівник Ізяславської районної організації профспілки працівників охорони здоров'я України ОСОБА_1 несвоєчасно подав податковий розрахунок сум доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за І квартал 2024 року (р№ 9421756014), граничний термін подання 10.05.2024 року, фактично подана 29.01.2025 року, за ІІ квартал 2024 року (р№ 9421786269), граничний термін подання 09.08.2024 року, фактично подана 29.01.2025 року, за ІІІ квартал 2024 року (р№ 9421786577), граничний термін подання 11.11.2024 року, фактично подана 29.01.2025 року, чим порушено вимоги п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1634 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, подав до суду заяву про слухання справи без його участі. Щодо виявлених порушень зазначив, що вони усунуті, просив суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вина ОСОБА_1 повністю і об'єктивно доведена зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №1034/10/22-01-24-11 від 08.04.2025 року.
Таким чином, перевіривши письмові матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1634 КУпАП.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так, адміністративні стягнення має на меті покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.
Обставиною, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності адміністративного правопорушення суд може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи, що ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав, характеризується як дисциплінований виконавець, до адміністративної відповідальності притягається вперше, зазначеним порушенням значної шкоди правам, інтересам та майну інших осіб не заподіяно, вчинене правопорушення необхідно вважати малозначним, внаслідок чого, відповідно до вимог ст. 22 КУпАП, ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності, а справа відносно нього закриттю, з оголошенням усного зауваження.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 22, 33, ч. 1 ст. 1634, 276-285 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1634 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Ізяславський районний суд.
Суддя Р. В. Пашкевич