Постанова від 23.04.2025 по справі 451/540/25

Справа № 451/540/25

Провадження № 3/451/279/25

ПОСТАНОВА

іменем України

23 квітня 2025 року місто Радехів

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ГУ ДПС у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , працюючого головою ліквідаційної комісії ТОВ «ЗБАРАЖ ФУДЗ», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

встановив:

Обставини справи, які встановив суд.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді голови ліквідаційної комісії ТОВ «ЗБАРАЖ ФУДЗ» в с. Павлів, пр. Юності, буд. 39, Шептицького району Львівської області порушив п. 184.7 ст. 184, п. 198.5 ст. 198, п. 200.1 ст. 200 ПК України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами і доповненнями), чим занижено податкове зобов'язання з податку на додану вартість та завищено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду за липень 2023 року у сумі 16 515,00 гривень та п. 201.1 ст. 201 ПК України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами і доповненнями), не складено податкову накладну і не зареєстровано у Єдиному реєстрі податкових накладних за липень 2024 року на загальну суму 16 515,00 гривень. Дане правопорушення було встановлено актом від 10.03.2025 № 11053/13-01-07-13/43660378 згідно проведеної документальної позапланової виїзної перевірки ГУ ДПС у Львівській області з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 12.06.2020 по 25.02.2025 та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 12.06.2020 по 25.02.2025.

Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. 23.04.2025 до суду подана заява про розгляд справи за його відсутності, вину у вчиненому визнає повністю, просить суд суворо не карати притягнувши до відповідальності у вигляді накладення штрафу у розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Складу суду та секретарю довіряє, відводів немає.

Частиною 3 статті 268 КУпАП передбачений виключний перелік статтей при розгляді справ, за якими присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Категорія справ за ст. 163-1 КУпАП до вказаного переліку не входить, а тому присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за даними статтями у судовому засіданні не є обов'язковою.

Докази, подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення:

- протокол №010973 про адміністративне правопорушення, серії ГУ ЛВ №196/13-01-07-13 від 31.03.2025 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, з якого суд встановив, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді голови ліквідаційної комісії ТОВ «ЗБАРАЖ ФУДЗ» порушив п. 184.7 ст. 184, п. 198.5 ст. 198, п. 200.1 ст. 200 ПК України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами і доповненнями), чим занижено податкове зобов'язання з податку на додану вартість та завищено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду за липень 2023 року у сумі 16 515,00 гривень та п. 201.1 ст. 201 ПК України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами і доповненнями), не складено податкову накладну і не зареєстровано у Єдиному реєстрі податкових накладних за липень 2024 року на загальну суму 16 515,00 гривень. Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП;

- копія акту №11053/13-01-07-13/43660378 від 10.03.2025, з якого видно результати документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗБАРАЖ ФУДЗ» (ЄДРПОУ 43660378).

Оцінка суду доказів та норми права, які суд застосував.

Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, тобто органи Національної поліції.

На підставі положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі змісту ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП наступає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

В зв'язку з тим, що в діях правопорушника наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріли адміністративної справи, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі статті 4 Закону України «Про судовий збір», статей 9, 40-1, 124 КУпАП та, керуючись статтями 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 85 (вісімдесят п'ять) гривень.

Штраф необхідно сплатити за реквізитами: одержувач: УКуРадех.р/Радехівський р-н/21081100, код отримувача: (ЄДРПОУ): 38008294, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA888999980313030106000013847, КПН: 21081100, МФО: 899998, призначення платежу: Штраф про адміністративне правопорушення в Радехівській ОТГ.

Стягнути зі ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок, який необхідно сплатити за реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доході бюджету - 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст.300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим.

СуддяО. Патинок