22 квітня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/5613/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" до Головного управління ДПС у Полтавській області , Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
І. ІСТОРІЯ СПРАВИ
1. Стислий зміст позовних вимог
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області , Державної податкової служби України, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Полтавській області про відмову в прийнятті повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим по ПН/РК від 26.07.2021 № 59 (Реєстраційний номер документа: 9007686195 від 24.01.2024);
- визнати протиправним та скасувати рішення, яке здійснено за результатами автоматизованого моніторингу Державної податкової служби, про зупинення реєстрації податкової накладної №59 від 26.07.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних (Реєстраційний номер документа: 9435263746 від 22.01.2024);
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, подану Товариством з обмеженою відповідальністю “Юрай ЛТД» № 59 від 26.09.2021 датою надходження - 22.01.2024.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» подано податкову накладну №59 від 26.07.2021 року для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак реєстрацію податкової накладної зупинено з тих підстав, що обсяг постачання товару/послуги 42.11 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послугу та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризикованості здійснення операції (додаток 3 Порядку), запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач на виконання зазначених вимог подав відповідні пояснення та додав первинні документи, які підтверджують реальність взаємовідносин, однак ДПС України повідомлення від 24.01.2024 №1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинена, не прийнято до розгляду з огляду на те, що по ПН/РК від 26.07.2021р. №59 порушено терміни, визначені пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520.
Позивач зазначав, що податкова накладна №59 від 26.07.2021 року була виписана на підставі Акта №1 «Прийняття виконаних будівельних робіт за липень 2021р.», укладеного між позивачем та ТОВ «Ростдорстрой», оплата по якому була проведена в складі загальних оплат. Господарська операція за ПН №59 від 26.07.2021р. носить цілком реальний характер і жодних ознак ризиковості не містить.
Також позивач звертав увагу на те, що Податковий кодекс передбачає можливість реєстрації податкової накладної в термін 366 днів і більше, а в Порядку № 520 встановлено граничний термін подачі письмових пояснень та копій документів, на протязі 365 календарних днів. Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкової накладної, яка подана на реєстрацію після спливу 365 днів (як в даному випадку), платник податку фактично позбавлений права зареєструвати таку накладну, адже не може подати відповідні пояснення та первинну документацію. За таких обставин, контролюючий орган, констатуючи недостатність поданих документів для встановлення необхідної інформації, не надає платнику податків можливість подати своє пояснення і документи, та фактично позивач позбавляється права на формування податкового кредиту.
2. Стислий зміст заперечень відповідача
Головне управління ДПС у Полтавській області у відзиві на позовну заяву заперечувало проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платник відповідно до пункту 6 Порядку № 520 має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/ розрахунку коригування. Законом України від 15.03.2022 № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI з змінами та доповненнями, зокрема, ст. 102 ПКУ було доповнено новим п. 102.9. Так, згідно з п. 102.9 ст. 102 ПКУ на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупинявся перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених ПКУ. Водночас, Законом України від 30.06.2023 № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01.08.2023, виключено норму п. 102.9 ст. 102 ПКУ, тобто починаючи з 01.08.2023 поновлено перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно Архіву електронної звітності ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» направлено 24.01.2024 Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено до податкової накладної від 26.07.2021 № 59, реєстраційний номер № 9007686195, яке не прийнято до розгляду, про що свідчить квитанція № 2: «Повідомлення від 24.01.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено: по ПН/PK від 26.07.2021 № 59 порушено терміни, визначені пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520. З огляду на зазначене, достовірність посвідчуваної податковою накладною операції продажу вказаних у них видів та кількості товарів/послуг не доведено.
Відтак представник відповідача стверджував, що ГУ ДПС у Полтавській області діяло з дотриманням вимог чинних нормативно-правових актів і прийняло обґрунтовано спірні рішення, що є правомірними згідно з п. 44 Порядку №1165 та пп. 10-11 Порядку № 520.
ДПС України правом на подання відзиву на позовну заяву не скористалась.
3. Процесуальні дії по справі
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.05.2024 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.05.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/5613/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" до Головного управління ДПС у Полтавській області , Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою суду від 31.07.2024 клопотання представника Головного управління ДПС у Полтавській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження залишено без задоволення.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.04.2025 клопотання Головного управління ДПС у Полтавській області про поновлення строку на подання відзиву на позовну заяву задоволено, продовжено Головному управлінню ДПС у Полтавській області строк для подання відзиву на позовну заяву до 03 липня 2024 року, прийнято до розгляду відзив на позовну заяву Головного управління ДПС у Полтавській області, у задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" про повернення Головному управлінню ДПС у Полтавській області відзиву на позовну заяву, як такого, що поданий поза межами строку, встановленого судом, в адміністративній справі за позовом за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
ІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини справи та відповідні правовідносини.
ТОВ "ЮРАЙ ЛТД" (ідентифікаційний код 42322645) зареєстроване як юридична особа, основний вид економічної діяльності - 42.11 Будівництво доріг і автострад, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /а.с. 37/.
19.05.2021 між ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» (Субпідрядник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «РОСТДОРСТРОЙ» (Підрядник) укладено договір субпідряду № 19-П-СМР, за умовами якого субпідрядник зобов'язується на свій ризик наявними силами і засобами, використовуючи якісні матеріали, виконати роботи/надати послуги по об'єкту «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-17-16 Хорол - Семенівка-Кременчук (через с. Бочки) (окремими ділянками), Полтавська область», а підрядник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи відповідно до умов цього Договору, Замовник - Служба автомобільних доріг у Полтавській області (пункти 1.1., 1.3. Договору).
Згідно з пунктом 5.1. Договору виконання робіт оформляється актами форми КБ-2в, КБ-3, підписаними обома сторонами.
В ході виконання вказаного Договору ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» та ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» підписано Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2021 року від 26.07.2021 на суму 643341,20 грн, ПДВ - 128668,24 грн /а.с. 25, зворот - 28/.
За правилом першої події - оформлення акту виконаних будівельних робіт ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» складено податкову накладну від 26.07.2021 № 59 щодо поточного (середнього) ремонту автомобільної дороги державного значення Т-17-16 Хорол-Семенівка-Кременчук (окремими ділянками), Полтавська область, на загальну суму 772009,44 грн, в тому числі ПДВ -128668,24 грн, обсяг постачання без урахування ПДВ - 643341,20 грн /а.с. 14/.
Зазначену податкову накладну позивачем подано на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних 22.01.2024.
Згідно з квитанцією, сформованою Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» ДПС України, від 22.01.2024, реєстрацію податкової накладної № 59 від 26.07.2021 зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Зазначено, що обсяг постачання товару/послуги 42.11. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник "D"=1,8019%, "Pпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (реєстраційний номер 9435263746) /а.с. 13/.
24.01.2024 ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» складено та направлено контролюючому органу Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено № 1 щодо податкової накладної № 59 від 26.07.2021 /а.с. 83/.
Із змісту квитанції № 1 від 24.01.2024 слідує, що Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, доставлено до Державної податкової служби України, 24.01.2024 документ збережено на центральному рівні /а.с. 85/. У квитанції № 1 також зазначено, що документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів та про необхідність через певний час подбати про прийом квитанції № 2 щодо результатів перевірки та прийняття/неприйняття електронного документа.
Згідно з квитанцією № 2 від 24.01.2024 Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, доставлено до Головного управління ДПС у Полтавській області, ДПІ у м. Полтаві, документ не прийнято, виявлені помилки: Повідомлення від 24.01.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, не прийнято до розгляду: по ПН/РК від 26.07.2021 № 59 порушено терміни, визначені пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, відправник - ДПС України (реєстраційний номер документа 9007686195) /а.с. 81/.
На звернення ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» від 14.02.2024 № 14/02-1 ДПС України листом від 22.02.2024 № 4814/6/99-00-18-02-02-06 повідомила, що реєстрація податкової накладної № 59 від 26.07.2021, складеної ТОВ «ЮРАЙ ЛТД», зупинена у Реєстрі. Перебіг строку, визначений пунктом 6 Порядку № 520, протягом якого ТОВ «ЮРАЙ ЛТД» має право подати до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів по зупинених податкових накладних, який розпочався з дня, наступного після зупинення податкової накладної, тобто з 27.07.2022 та сплинув 01.01.2024 з урахуванням призупинення перебігу терміну 365 днів, передбаченого пп. 69.9. п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення Кодексу /а.с. 10, зворот - 11/.
Не погодившись із рішенням Головного управління ДПС в Полтавській області про відмову в прийнятті повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим по ПН/РК від 26.07.2021 № 59 (Реєстраційний номер документа: 9007686195 від 24.01.2024), а також рішенням, яке здійснено за результатами автоматизованого моніторингу Державної податкової служби, про зупинення реєстрації податкової накладної №59 від 26.07.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних (Реєстраційний номер документа: 9435263746 від 22.01.2024), позивач звернувся до суду з цим позовом.
ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За змістом підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI об'єктом оподаткування є постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.
Відповідно до абзацу першого пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Абзацами першим, другим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначений Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінетом Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі-Порядок №1165, в редакції, чинній на час спірних правовідносин).
Пунктом 2 Порядку №1165 передбачено, що автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.
Пунктом 7 Порядку №1165 визначено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Пунктами 10 та 11 Порядку №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Додатком 3 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості здійснення операцій.
До критеріїв ризиковості здійснення операцій пунктом 1 віднесено такий: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, регламентований Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 (далі - Порядок №520, у редакції, чинній на час спірних правовідносин).
Пунктами 2-4 Порядку №520 передбачено, що рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг» і “;Про електронні довірчі послуги».
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
За змістом пункту 5 Порядку №520 платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування /пункт 6 Порядку № 520/.
Відповідно до пункту 9 Порядку № 520 (в редакції Наказів Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023, № 394 від 14.07.2023) письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг» та “Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг» та “Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг» та “Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг» та “Про електронні довірчі послуги».
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг» та “;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг» та “;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Згідно з пунктом 10 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку /п. 12 Порядку № 520/.
Згідно з нормами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
ІV. ВИСНОВКИ СУДУ
Аналіз наведених вище положень Порядку №1165 свідчить, що контролюючий орган після надходження податкової накладної / розрахунку коригування до ДПС для реєстрації в ЄРПН, в автоматизованому режимі здійснює її розшифрування та проводить відповідну перевірку, зокрема щодо наявності підстав для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування через відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або через відповідність відображених у ній операції критеріям ризиковості здійснення операцій.
Автоматизований моніторинг відповідності господарської операції, відображеної у податковій накладній, критеріям оцінки ступеня ризиків здійснюється відповідно до ознак, наведених у пунктах 1-6 критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 до Порядку №1156).
У разі, коли за результатами моніторингу господарська операція, відображена у податковій накладній, відповідає критеріям ризиковості здійснення операції (крім податкової накладної, складеної платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку) реєстрація такої податкової накладної зупиняється.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної контролюючий орган зобов'язаний, зокрема, вказати конкретний критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій, на підставі якого зупинено реєстрацію податкової накладної, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку, а також запропонувати платнику надати пояснення та копії документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.
Зі змісту залученої до матеріалів справи квитанції суд встановив, що податковим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної № 59 від 26.07.2021 пункту 1 Критеріям ризиковості здійснення операцій.
Мотивуючи цей висновок, податковий орган зазначив, що обсяг постачання товару/послуги 42.11. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку), показник "D"=1,8019%, "Pпоточ"=0, та на цій підставі зупинив реєстрацію податкової накладної у ЄРПН.
Суд зауважує, що Порядок №1165 не містить вимоги про прийняття контролюючим органом окремого рішення з питання зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.
Водночас, виходячи з наведених вище положень пунктів 10, 11 Порядку №1165, зміст такого рішення наводиться податковим органом у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
При цьому, пунктом 11 Порядку №11 передбачено вимоги до змісту такої квитанції, а саме - у ній обов'язково мають бути зазначені:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Дослідивши залучену до матеріалів справи копію квитанції /а.с. 13, 84/, суд встановив, що у ній зазначено номер та дату складення податкової накладної; критерій ризиковості здійснення операцій, на підставі якого зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованими показниками "D" і "Р"; пропозицію щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Позивачем не надано доказів на спростування відповідності податкової накладної № 59 від 26.07.2021 пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій або на підтвердження того, що податкова накладна відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, що виключає зупинення реєстрації податкової накладної.
Суд зважає на те, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної № 59 від 26.07.2021 не зазначено конкретного переліку документів, необхідних для реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
Наведене, на переконання суду, унеможливлює визначення платником порядку своїх дій, які він має вчинити з метою прийняття контролюючим органом позитивного рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування у ЄРПН.
Суд зазначає, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.
Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права, викладений в постановах Верховного Суду від 03.06.2021 р. у справі № 2040/7098/18, від 01.02.2023 р. у справі № 2240/2900/18, від 23.05.2023 р. у справі № 500/770/21.
Водночас вказані обставини не свідчать про протиправність зупинення реєстрації податкової накладної, натомість підлягають врахуванню під час оцінки рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення, яке здійснено за результатами автоматизованого моніторингу Державної податкової служби, про зупинення реєстрації податкової накладної №59 від 26.07.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних (Реєстраційний номер документа: 9435263746 від 22.01.2024) не підлягають задоволенню.
Оцінюючи рішення (дії) податкового органу щодо відмови в прийнятті повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим по ПН/РК від 26.07.2021 № 59 (Реєстраційний номер документа: 9007686195 від 24.01.2024), суд виходить з такого.
Згідно з пунктом 2 Порядку № 520 рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
У відповідності до пункту 4 Порядку № 520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
За змістом абзацу 1 пункту 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.
У свою чергу відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
За приписами п. 192.1 статті 192 ПК України розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в ЄРПН пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування.
Відповідно до п. 120-1.1. статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема, 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Отже, як податкова накладна, так і розрахунок коригування до неї, можуть бути зареєстровані в ЄРПН не пізніше 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.
Аналогічні роз'яснення надано ДПС України (101.16 Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДПС, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=38103).
При цьому варто зауважити, що Законом № 2118-IX від 03.03.2022, який набрав чинності 07.03.2022, було доповнено підрозділ 10 розділу ХХ пунктом 69, згідно із яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Підпунктом 69.9. пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України було визначено, що для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Законом № 3219-IX від 30.06.2023, який набрав чинності 01.08.2023, внесено зміни до абзацу першого підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, з урахуванням яких передбачено, що тимчасово, до 1 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім визначених випадків.
Крім того, згідно із Законом № 2120-IX від 15.03.2022 статтю 102 ПК України було доповнено пунктом 102.9., яким встановлено, що на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Пункт 102.9 статті 102 виключено на підставі Закону № 3219-IX від 30.06.2023.
Таким чином з 24.02.2022 перебіг строків, встановлених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім визначених випадків, зупинявся, а 01.08.2023 відновилися відповідні строки, зокрема, і строки на подання письмових пояснень та копій документів по податкових накладних, реєстрація яких зупинена.
Зважаючи на те, що податкова накладна № 59 складена 26.07.2021, то, з урахуванням зупинення перебігу строків, термін 365 днів, передбачений пунктом 6 Порядку № 520, завершився 01.01.2024. Письмові пояснення та копії документів по цій податковій накладній, реєстрація якої була зупинена, позивачем подано 24.01.2024, тобто поза межами терміну 365 днів.
Водночас суд зазначає, що Податковий кодекс України не містить норм, які б обмежували строк для подання платником документів з метою реєстрації податкової накладної, натомість аналіз положень Податкового кодексу України свідчить, що податкова накладна і розрахунок коригування до неї можуть бути зареєстровані в ЄРПН не пізніше 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.
Станом на дату подання позивачем письмових пояснень та копій документів (24.01.2024) 1095-денний строк з дня складення податкової накладної № 59 від 26.07.2021 не завершився.
Разом з тим, контролюючий орган штучно скорочує платнику строк на подання пояснень та копій документів щодо зупиненої податкової накладної до 365 календарних днів на підставі норм підзаконного нормативно-правового акта (п. 6 Порядку № 520), який у свою чергу не узгоджується із приписами Податкового кодексу України, який має вищу юридичну силу.
Суд наголошує, що недосконалість законодавства не має призводити до настання негативних наслідків для платника податків, зокрема, щодо виключення можливості подання пояснень та копій документів щодо зупиненої податкової накладної № 59 від 26.07.2021 або її неприйняття контролюючим органом, а також звільнення контролюючого органу від обов'язку прийняття передбачених законом рішень за результатами розгляду пояснень та копій документів.
Згідно з підпунктом 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Податкового кодексу України податкове законодавство України ґрунтується, зокрема, на такому принципі, як презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.
Також на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок ("Лелас проти Хорватії", заява № 55555/08, п. 74, від 20.05.2010; "Тошкуце та інші проти Румунії", заява № 36900/03, п. 37, від 25.11.2008) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що дії Головного управління ДПС у Полтавській області щодо відмови в прийнятті до розгляду повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮРАЙ ЛТД» від 24.01.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної від 26.07.2021 № 59 (реєстраційний номер документа: 9007686195 від 24.01.2024) не ґрунтуються на вимогах законодавства, а тому підлягають визнанню протиправними, а відповідні позовні вимоги - задоволенню.
Обираючи належний спосіб захисту прав позивача, суд бере до уваги, що рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 59 від 26.07.2021 не прийнято, що підтверджено представником Головного управління ДПС у Полтавській області у додаткових поясненнях від 07.04.2025.
За наведених обставин суд вважає за необхідне відповідно до частини 2 статті 9 КАС України з метою повного захисту прав позивача зобов'язати Комісію з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Полтавській області розглянути подане Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮРАЙ ЛТД» повідомлення від 24.01.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної від 26.07.2021 № 59.
Разом з тим, позовні вимоги про зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, подану Товариством з обмеженою відповідальністю “Юрай ЛТД» № 59 від 26.07.2021 датою надходження - 22.01.2024 є передчасними і не підлягають задоволенню, оскільки регіональна комісія наразі не розглянула повідомлення від 24.01.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, за наслідками розгляду якого може прийняти рішення про реєстрацію податкової накладної № 59 від 26.07.2021.
Отже, позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Юрай ЛТД» підлягає частковому задоволенню.
V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За змістом частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При зверненні до суду з цим позовом позивачем сплачено судовий збір у загальній сумі 4844,80 грн: 2422,40 грн - відповідно до платіжної інструкції № 27 від 09.05.2024, 2422,40 грн згідно з платіжною інструкцією № 28 від 17.05.2024.
Враховуючи те, що суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Полтавській області на користь позивача витрати зі сплати судового збору у сумі 2422,40 грн.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРАЙ ЛТД" ( вул. Соборності, буд. 46, офіс 123, м. Полтава, Полтавська область,36003, код ЄДРПОУ 42322645) до Головного управління ДПС у Полтавській області ( вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область,36014, код ЄДРПОУ 44057192), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Полтавській області щодо відмови в прийнятті до розгляду повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮРАЙ ЛТД» від 24.01.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної від 26.07.2021 № 59 (реєстраційний номер документа: 9007686195 від 24.01.2024).
Зобов'язати Комісію з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Полтавській області розглянути подане Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮРАЙ ЛТД» повідомлення від 24.01.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, щодо податкової накладної від 26.07.2021 № 59.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮРАЙ ЛТД» витрати зі сплати судового збору у сумі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя М.В. Довгопол