Рішення від 22.04.2025 по справі 280/2346/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

22 квітня 2025 року Справа № 280/2346/25 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощенного позовного провадження адміністративну справу

за позовом - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Л ОІЛ»

до - Головного управління ДПС у Запорізькій області

про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

31 березня 2025 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Л ОІЛ» (далі по тексту - позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі по тексту - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Запорізькі області № 00187120902 від 10.10.2024.

В обрунтування позовних вимог, Позивач зазначає наступне.

09.12.2024 Товариством з обмеженою відповідальністю «Л ОІЛ» було виявлено в електронному кабінеті платника податків інформацію щодо нарахування штрафу відповідно до податкового повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області № 00187120902 від 10.10.2024.

Податковим повідомленням-рішенням Головного управління ДПС у Запорізькій області № 00187120902 від 10.10.2024, прийнятим на підставі акту фактичної перевірки від 28.08.2024 № 13592/08/01/09/44833862 (далі - Акт) та відповідно до п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, до Позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 40 000,00 грн.

10.12.2024 Позивачем направлено запит до ГУ ДПС у Запорізькій області щодо надання документів, які стали підставою для прийняття зазначеного рішення. З отриманої відповіді вбачається, що Акт перевірки та податкове повідомлення - рішення на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Л ОІЛ» були надіслані поштою, але Позивач їх не отримав.

Під час перевірки встановлено, що за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фінальна, 1-Б, у період з 22.08.2024 по 30.08.2024 Позивач здійснював зберігання та реалізацію пального без отримання відповідної ліцензії на право оптової торгівлі пальним із визначеним місцем здійснення такої діяльності. Це не відповідає дійсності, оскільки ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) за адресою: м. Запоріжжя, Фінальна, буд 1 - Б зареєстровано акцизний склад - «Ємність для зберігання», номер запису в реєстрі - 24630, ідентифікатор об'єкта оподаткування - 9300001, Уніфікований номер акцизного складу - 1020583 який на момент перевірки має стан «будується/готується до введення в експлуатацію».

04 квітня 2025 р. ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі № 280/2346/25 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

14 квітня 2025 р. через систему Електронний суд від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник просить суд - у задоволені позовних вимог відмовити у повному обсязі.

14 квітня 2025 року через систему Електронний суд до суду надійшов відзив на позов, в якому представник просить суд - у задоволенні позовним вимог відмовити у повному обсязі. З позиції Відповідача ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) не надано довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (Довідка № 1) та не зареєстровано рівнеміри-лічильники та витратоміри-лічильники в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Відповідно до Єдиного державного ліцензійного реєстру ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) має ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі № 990614202200903 від 13.07.2022, терміном дії з 13.07.2022 по 13.07.2027.

Також до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, 21.06.2023 внесено запис №7221 про реєстрацію ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) платником акцизного податку з реалізації пального.

Згідно інформації наявної в базах даних ІС «Податковий блок» ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) за адресою: м. Запоріжжя, Фінальна, буд 1-Б зареєстровано акцизні склади:

- 21.06.2023 - Ємність для зберігання, номер запису в реєстрі - 24630, ідентифікатор об'єкта оподаткування - 9300001, Уніфікований номер акцизного складу - 1020583;

- 24.07.2023 - AP1186XF, номер запису в реєстрі - 24820, ідентифікатор об'єкта оподаткування - 3700001, Уніфікований номер акцизного складу - 1020647.

Фактичні обставини справи.

На підставі ст. 19-1, ст. 20, пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75, пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80, пп. 69.2-2, пп. 69.35-1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового Кодексу України, ст.15 Закону №481, ст. 72 Закону №3817, доповідної записки від 20.08.2024 № 794/08-01-09-02-04 керівником ГУ ДПС у Запорізькій області підписано наказ від 22 серпня 2024 року № 1593-П та направлення № 2405, № 2404 про проведення фактичної перевірки ТОВ «Л ОІЛ» (код за ЄДРПОУ 44833862) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фінальна, буд. 1 - Б, з питання здійснення контролю за додержанням суб'єктом господарювання вимог законодавства, які є обов'язковими при виробництві, обліку, обігу, зберіганні та транспортуванні пального; виявлення порушень у сфері виробництва і обігу підакцизних товарів, за період діяльності з 01.06.2024 по 30.08.2024.

Підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту, що відносяться до повноважень митних органів), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.

Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом та законами України (п. 41.5 ст. 41 ПК України).

Податкові органи виконують функції, визначені статтею 19-1 ПК України, зокрема:

здійснюють контроль за встановленими законом строками проведення розрахунків в іноземній валюті, за додержанням порядку приймання готівки для виконання платіжних операцій (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб'єктами господарювання установлених законодавством обов'язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, наявністю торгових патентів (пп.19-1.1.4);

здійснюють ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами і рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та контроль за таким виробництвом (пп. 19-1.1.13);

здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері (пп. 19-1.1.14);

здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального (пп. 19-1.1.16);

проводять роботу щодо боротьби з незаконним виробництвом, переміщенням, обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального (пп. 19-1.1.17).

Відповідно до ст. 62 ПК України, одним із способів здійснення податкового контролю є перевірки та звірки відповідно до вимог цього кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Фактичні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи (абз. 2 п. 75.1 ст. 75 ПК України).

До інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на органи ДПС, зокрема належать Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг Закону» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі - Закон № 265), Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі - Закон № 481) та Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18 червня 2024 року № 3817-IX (далі - Закон № 3817).

Відповідно до п. 80.2. ст. 80 ПК України, фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:

80.2.5. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, та/або масовими витратомірами, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.

Згідно пункту 80.5 статті 80 ПК України, допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81цього Кодексу.

Відповідно до п. 81.1 ст. 81 ПК України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;

службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

Копію наказу отримала та ознайомилась з направленнями 28.08.2024 посадова особа Позивача, Явдошняк Олександра Андріївна що підтверджує особистий підпис в розписках до направлень.

Під час проведення фактичної перевірки ТОВ «Л ОІЛ» (код за ЄДРПОУ 44833862) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фінальна, буд. 1 - Б встановлено, що основний вид діяльності Позивача _46.71 - Оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами.

Відповідно до Єдиного державного ліцензійного реєстру ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) має ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі № 990614202200903 від 13.07.2022, терміном дії з 13.07.2022 по 13.07.2027.

Також до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, 21.06.2023 внесено запис №7221 про реєстрацію ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) платником акцизного податку з реалізації пального.

Згідно інформації наявної в базах даних ІС «Податковий блок» ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) за адресою: м. Запоріжжя, Фінальна, буд 1 - Б зареєстровано акцизні склади:

- 21.06.2023 - Ємність для зберігання, номер запису в реєстрі - 24630, ідентифікатор об'єкта оподаткування - 9300001, Уніфікований номер акцизного складу - 1020583;

- 24.07.2023 - AP1186XF, номер запису в реєстрі - 24820, ідентифікатор об'єкта оподаткування - 3700001, Уніфікований номер акцизного складу - 1020647.

Інформація, наявна в базах даних ДПС (Єдиного реєстру акцизних накладних, СЕАР ПСЕ), свідчить проте, що у перевіряємому періоді ТОВ "ВСТ-ОЙЛ" (код ЄДРПОУ 44882553) в адресу контрагента-покупця ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) складено 22.08.2024 та зареєстровано 23.08.2024 акцизні накладні з номенклатурою товару: дизельне пальне в кількості 26182,17 л (таблиця, стор. 3 Акту).

Також, згідно Єдиного реєстру акцизних накладних встановлено, що ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) в адресу контрагента-покупця ТОВ "АЛІСА СТАР" (код ЄДРПОУ 42435059) складено та зареєстровано 29.08.2024 та 30.08.2024 акцизні накладні на реалізацію дизельного пального в кількості 8475,66 л (таблиця, стор. 4 Акту).

Відповідно до Єдиного реєстру акцизних накладних встановлено, що в перевіряємому періоді підприємство реалізовувало пальне контрагентам-покупцям через декілька днів після отримання пального та станом на кінець перевірки, а саме: 30.08.2024 пальне не було реалізовано в повному обсязі.

Цими обставинами підтверджується факт зберігання пального за адресою реєстрації і знаходження зареєстрованого акцизного складу Позивача - м. Запоріжжя, вул., Фінальна, буд. 1 - Б. Враховуючи те, що Ємність для зберігання, номер запису в реєстрі - 24630, ідентифікатор об'єкта оподаткування - 9300001, Уніфікований номер акцизного складу - 1020583, зареєстрована як акцизний склад, однак за інформацією від Позивача не введена в експлуатацію, жодних доказів у спростування факту зберігання пального у автоцистерні з номером AP1186XF Позивач також не надав.

Позивач з 21.06.2023 є платником акцизного податку, проводить господарську діяльність шляхом придбання, продажу та зберігання пального за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фінальна, буд. 1 Б та є розпорядником акцизних складів відповідно до вимог пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПК України.

На підтвердження цього, ТОВ "Л ОІЛ" (код ЄДРПОУ 44833862) не надано довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (Довідка № 1) та не зареєстровано рівнеміри-лічильники та витратоміри-лічильники в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Згідно з вимогами пп. 230.1.2 п. 230.1. ст. 230 ПК України, акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір - лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Відповідно до п. 1 розділу І Формату даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944 (далі - Наказ № 944), Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі - електрона база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.

Згідно з п. 1 розділу ІІ Наказу № 944, реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри за формою (далі - Довідка № 1).

Відповідно до пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України, необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20 000,00 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір - лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір - лічильник.

Підсумовуючи викладене, обов'язок суб'єкта господарювання обладнати витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі та відповідальність за невиконання такого обов'язку залежить від наявності у позивача акцизного складу.

Поряд з цим, відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Зазначене в повній мірі відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові від 09.09.2024 у справі № 280/6832/23, де суд прийшов до наступного висновку: з урахуванням вимог статті 77 КАС України, позивач знехтував своїм процесуальним обов'язком доведення обставин, на яких ґрунтуються його вимоги у випадку заперечення проти встановленого факту порушення, при цьому відповідачем обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення виконано.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України до всіх сторін справи, зокрема і до позивача, який нарівні з відповідачем має процесуальний обов'язок доводити обставини, на яких ґрунтуються його вимоги у випадку заперечення проти встановленого факту порушення.

Зі змісту позовної заяви виходить, що Позивачем не надано до суду жодного документального доказу на спростування обставин, викладених в акті перевірки від 28.08.2024 № 13592/08/01/09/44833862.

До того ж, мав місце факт невиконання Позивачем вимог пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України в частині надання документів, що пов'язані з предметом перевірки. 28.08.2025 на адресу ТОВ «Л ОІЛ» було направлено запит про надання документів, екземпляр якого отримала посадова особа Позивача, ОСОБА_1 що підтверджує особистий підпис. Жодних документів, згідно запиту, на адресу ГУ ДПС у Запорізькій області не надходило.

У позовній заяві Позивач стверджує, що не отримував Акт перевірки від 28.08.2024 № 13592/08/01/09/44833862 та податкове повідомлення - рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) від 10.10.2024 № 00187120902. Це також не відповідає дійсності, оскільки, примірник Акту було направлено засобами поштового зв'язку з рекомендованим повідомленням про вручення № 6910415516825 на податкову адресу ТОВ «Л ОІЛ». Поштове відправлення повернулось з відміткою пошти «Повертається, за закінченням терміну зберігання» 20.09.2024.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

Під час розгляду справи відповідач спростував обставини, викладені у позовній заяві.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

З огляду на зазначене, беручи до уваги докази, наявні у матеріалах справи у їх сукупності, зважаючи на те, що суду не надано належних та достатніх доказів, які б свідчили про незаконість прийнятого податкового повідомлення - рішення, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що не підлягають задоволенню у повному обсязі.

З урахуванням викладеного та наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку про відмову у задоволені позовних вимог.

У зв'язку з відмовою позовних вимог, розподіл судових витрат судом не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 6, 8 - 10, 14, 90, 139, 143, 241 - 246 та 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволені позовних вимог ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Л ОІЛ» (69073, м. Запоріжжя, вул. Фінальна, буд. 1 - Б, код ЄДРПОУ 44833862) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69035, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ ВП 44118663) про скасування податкового повідомлення - рішення, - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 22 квітня 2025 року.

Суддя Р.В. Сацький