про відкриття спрощеного позовного провадження
без повідомлення учасників справи
21 квітня 2025 року м. Житомир справа № 240/11017/25
категорія 106020000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання незаконною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Військової частини НОМЕР_1 , у якому просить:
- визнати незаконною бездіяльність командування військової частини НОМЕР_1 , яка виразилась у відмові у звільненні з військової служби штаб-сержанта ОСОБА_1 , на підставі пункту 3 частини 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (з відповідними змінами внесеними згідно ЗУ №3687-IX від 08.05.2024 та ЗУ №3724-IX від 22.05.2024);
- зобов'язати командування військової частини НОМЕР_1 , відповідно до інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України 10.04.2009 №170, вчинити дії пов'язані із звільненням з військової служби штаб - сержанта ОСОБА_1 , на підставі пункту 3 частини 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (з відповідними змінами внесеними згідно 3У №3687-IX від 08.05.2024 та ЗУ №3724-IX від 22.05.2024).
Зазначений спір згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України, належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.
Керуючись статтями 19, 20, 160, 161, 171, 243, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання незаконною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії.
Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач у строк встановлений для подання відзиву, а позивач не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву мають право подати до суду клопотання, про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Р.М.Шимонович