Ухвала від 22.04.2025 по справі 240/6709/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції

22 квітня 2025 року м. Житомир справа № 240/6709/25

категорія 111030600

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нагірняк М.Ф. розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника Позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Губерт" до Головного управління ДПС у Житомирській області Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Губерт" звернулося до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Житомирській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12503760/45072063 від 13.02.2025 року, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №2 від 24.01.2025 року, складеної товариством з обмеженою відповідальністю "ГУБЕРТ".

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Житомирській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12503761/45072063 від 13.02.2025 року, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №3 від 30.01.2025 року, складеної товариством з обмеженою відповідальністю "ГУБЕРТ".

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №2 від 24.01.2025 року, складену товариством з обмеженою відповідальністю "ГУБЕРТ", в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем її подання 28.01.2025 року.

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №3 від 30.01.2025 року, складену товариством з обмеженою відповідальністю "ГУБЕРТ", в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем її подання 03.02.2025 року.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 17.03.2025 року позовну заяву у вказаній справі прийнято до провадження та призначено відкрите судове засідання у справі з викликом сторін до Житомирського окружного адміністративного суду.

18 квітня 2025 року від представника Позивача до суду надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Розглянувши заяву про розгляд справи в режимі відеоконференції, суд зазначає таке.

Статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено право учасників справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови подання відповідної заяви.

Відповідно до ч.8 ст.195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.

Приписами ч.9 ст.195 КАС України передбачено, що копія ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Оскільки законодавством України визначено право учасників справи брати участь у розгляді справи в режимі відеоконференції, то суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника Позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Керуючись статтями 195, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ухвалив:

Клопотання представника Позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.

Провести судове засідання 23 квітня 2025 року о 10:00 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в підсистемі відеоконференцзв'язку "ВКЗ".

Товариству з обмеженою відповідальністю "Губерт" забезпечити участь уповноваженого представника в судовому засіданні, призначеному на 23 квітня 2025 року о 10:00 год в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів "ВКЗ".

Роз'яснити заявнику, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз'яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція проводитиметься в підсистемі відеоконференцзв'язку "ВКЗ", яке може бути встановлене за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати на адресу заявника.

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.

Суддя М.Ф. Нагірняк

Попередній документ
126779142
Наступний документ
126779144
Інформація про рішення:
№ рішення: 126779143
№ справи: 240/6709/25
Дата рішення: 22.04.2025
Дата публікації: 24.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; зупинення, відмова в реєстрації податкових накладних
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (22.09.2025)
Дата надходження: 12.03.2025
Предмет позову: визнання протиправними та скасування рішень
Розклад засідань:
23.04.2025 10:00 Житомирський окружний адміністративний суд
14.05.2025 11:00 Житомирський окружний адміністративний суд
16.07.2025 10:45 Сьомий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУРКО О П
ХАНОВА Р Ф
суддя-доповідач:
КУРКО О П
НАГІРНЯК МИКОЛА ФЕДОРОВИЧ
НАГІРНЯК МИКОЛА ФЕДОРОВИЧ
ХАНОВА Р Ф
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області
Головне управління ДПС у Житомирській області
Державна податкова служба України
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Житомирській області
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДПС у Житомирській області
позивач (заявник):
Товариства з обмеженою відповідальністю "Губерт"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Губерт"
представник відповідача:
Ключник Анастасія Ігорівна
представник позивача:
Кривенко Михайло Петрович
представник скаржника:
Домарацька Вікторія Вікторівна
суддя-учасник колегії:
БОРОВИЦЬКИЙ О А
ВАТАМАНЮК Р В
ХОХУЛЯК В В
ЯКОВЕНКО М М