Справа № 1-24/2002
Провадження № 1-в/591/35/25
22 квітня 2025 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , розглянувши клопотання засудженого ОСОБА_2 про умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби,
встановив:
22 квітня 2025 року до суду надійшла заява ОСОБА_2 , засудженого за п.п. г, е, ж, і ст. 93, ч. 3 ст. 142, ч. 3 ст. 141, ч. 3 ст. 101, ч. 2 ст. 206 КК України (у редакції 1960 року), ч. 3 ст. 357, ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 186 КК України до довічного позбавлення волі, який перебуває в ДУ «Роменська ВК (№56)», і просить звільнити його умовно-достроково від відбування покарання, оскільки він має бажання вступити до лав ЗСУ.
Дослідивши матеріали клопотання, суд приходить наступних висновків.
Згідно ч.1 ст. 81-1 КК України під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, судом може бути застосовано умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом.
Питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби вирішуються судом за клопотанням (поданням) органу або установи виконання покарань. (абз. 4 ч. 1 ст. 539 КПК України)
Таким чином засудженому слід звернутися до адміністрації установи виконання покарань з приводу подачі ними клопотання про умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що дане клопотання засудженого слід повернути.
Керуючись ст.ст.350, 537, 539, 616 КПК України, суддя
постановив:
Клопотання ОСОБА_2 про умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя ОСОБА_1