ЄУН: 336/2815/25
Провадження №: 3/336/2213/2025
Іменем України
18 квітня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк Ольга Ігорівна, розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає у АДРЕСА_1 ,-
На розгляд Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені щодо ОСОБА_1 за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП.
Як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, 24 березня 2025 року старший солдат ОСОБА_1 , призваний під час мобілізації на особливий період, який проходить військову службу на посаді навідника-оператора 1 механізованого відділення 1 механізованого взводу 2 механізованої роти НОМЕР_1 механізованого батальйону ВЧ НОМЕР_2 , в умовах особливого періоду (який настає з моменту введення воєнного стану відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України»), перебував на території тимчасового розташування ВЧ НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння.
Старший солдат ОСОБА_2 був доставлений до медичної роти ВЧ НОМЕР_2 та оглянутий 24.03.2025 року на стан алкогольного сп'яніння, що було підтверджено у Висновку №86 від 24.03.2025 року про результати медичного огляду для встановлення факту перебування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння (2,974 проміле), чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 172-20 ч. 3 КУпАП - поява військовослужбовця на території військової частини в нетверезому стані в умовах особливого періоду.
Стаття 256 КУпАП вказує, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вказує ст. 276 ч. 1 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Натомість в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, тому суд позбавлений можливості визначити підсудність даної справи.
Суд звертає увагу на те, що такі відомості мають бути зазначені саме у протоколі про адміністративне правопорушення та саме особою, яка складає такий протокол, адже саме у такий спосіб вказаною посадовою особою формулюються обставини скоєння правопорушення та визначається склад адміністративного правопорушення, натомість як суд розглядає справу в межах обставин, які викладені саме у протоколі про адміністративне правопорушення та на підставі доказів, які наявні у справі.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам КУпАП та підлягає поверненню для доопрацювання та приведення його відповідність до норм ст. 256 КУпАП шляхом зазначення місця скоєння адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, -
Адміністративну справу щодо ОСОБА_1 за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП повернути до Військової частини НОМЕР_2 для доопрацювання та оформлення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідності до вимог чинного законодавства, зазначення місця скоєння адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Дацюк