22.04.2025
ЄУН 337/1816/25
1-в/337/66/2025
22 квітня 2025 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі подання ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області про продовження адміністративного нагляду за засудженим ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: м. Запоріжжя, громадянина України, освіта повна середня, зареєстрованого за АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою, АДРЕСА_2 , раніше засудженого:
- 17.09.2004 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ст.186 КК Украйни до 2 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки;
- 19.12.2005 року Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя заст.186 КК України до 4 років позбавлення вол. На підставі ч.4 ст.70 КК України частково приєднано покарання за вироком Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 17.09.2004 року та визначено покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі;
- 10.04.2006 року Жовтневим районним судом м. Запоріжжя за ст.186, ч. 2 ст.190 КК України до 2 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ч.4 ст.70, 71 КК України частково приєднано покарання за вироком Хортицького районного суду м. Запоріжжя в 17.09.2004 року за вироком Орджонікідзевського районним судом м. Запоріжжя в 19.12.2005 року та визначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. Звільнений 10.04.2008 року умовно-достроково. Невідбутий строк покарання 1 рік 4 міс. 29 днів;
- 20.04.2010 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ст.296 КК України до 1 року обмеження волі. На підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з Іспитовим строком 1 рік;
- 04.11.2010 року Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя заст.185, 70 КК України до 3 років обмеження волі. На підставі ст.71 КК України частково приєднано покарання за вироком Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 20.04.201 Ороку та визначено покарання у вигляді 3 років 6 місяців обмеження волі. Звільнений 15.11.2013 року по відбуттю строку покарання;
- 15.09.2015 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя за ст. 186 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі;
- 20.10.2015 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя за ст.15 ч. 2 ст.186, ч.2 ст.186, ч. 1 ст.70 КК України до 4 років 6 місяців
позбавлення волі. На підставі ч.4 ст.70,71 КК України частково приєднано покарання за вироком Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 15.09.2015 року та визначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
-05.06.2020 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч.2 ст.185 КК України, арешт 4 місяці;
-30.11.2020 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч. 3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі.
-12.02.2024 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч.1 ст.309 КК України звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.309 КК України.
14.04.2025 року до Хортицького районного суду м. Запоріжжя надійшло подання т.в.о. начальника ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області полковника поліції ОСОБА_4 , про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 . В обґрунтування подання вказано, що 21.04.2023 року гр. ОСОБА_3 був звільнений з ДУ «Маневицька ВК № 42» по відбуттю строку покарання. Так як гр. ОСОБА_3 , був засуджений до позбавлення волі за скоєння тяжкого умисного злочину, тим самим формально підпадає під дію п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», в зв'язку з чим був поставлений на профілактичний облік у відділі поліції № 5 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області в категорії «формальний нагляд» та перебуваючи на профілактичному обліку в ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ порушив громадський порядок і права інших громадян, вчинивши ряд правопорушень, за поданням відділу поліції № 5 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області Хортицьким районним судом винесено Ухвалу від 27.10.2023 року про встановлення адміністративного нагляду строком на 1 (один) рік.
При постановці на облік в категорії «адміністративний нагляд» гр. ОСОБА_3 , під підпис ознайомлений з правами, обов'язками відповідно до ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» та обмеженнями встановленими по відношенню до нього згідно Ухвали Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 27.10.2023 року (справа №337/5942/23, провадження 1 -в/337/185/2023). Також, попереджений про те, що в разі допущення ним порушень адміністративного нагляду або інших адміністративних та кримінальних правопорушень на протязі строку перебування під адміністративним наглядом, то відділ поліції № 5 Запорізького РУП буде ініціювати подання до Хортицького районного суду про продовження адміністративного нагляду. Постійно з останнім проводилися профілактичні бесіди.
За допущення порушень адміністративного нагляду а також інших правопорушень Ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 19.11.2024 (справа №337/5652/24, провадження 1-в/337/169/2024) гр. ОСОБА_3 продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
За час перебування під продовженим адміністративним наглядом гр. ОСОБА_3 було допущено 3 правопорушення, а саме: 21.02.2025 року за ч. 1, 2 ст. 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду; 15.03.2025 року за ч. 1,2 ст. 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду; 23.03.2025 року за ч. 1 ст. 51 КУпАП, дрібне викрадення чужого майна.
При спілкуванні з сусідами та рідними, останні пояснили, що за місцем мешкання гр. ОСОБА_3 , характеризується негативно серед мешканців будинку, зловживає спиртними напоями та наркотичними речовинами, конфліктує, не працює, поводить себе агресивно.
Виходячи з вище викладеного встановлено, що гр. ОСОБА_3 , належних висновків для себе не зробив, а також про його небажання стати на шлях виправлення, в зв'язку з чим потребує подальшого профілактичного контролю з боку органів поліції. Судимість гр. ОСОБА_3 , не погашена та не знята у встановлений законом термін.
Представник відділу поліції ОСОБА_5 , в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи у її відсутність, подання підтримує, просить його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_3 , в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення подання не заперечує.
Дослідивши матеріали подання, суд прийшов до наступного.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність вказаних осіб.
Згідно з ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 3 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:
б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства;
в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
ґ) засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи;
д) засуджених до довічного позбавлення волі;
е) звільнених умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд стосовно цих осіб здійснюється виключно в порядку, визначеному статтею 7-1цього Закону.
Згідно з ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але небільше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст. 7 Закону адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Відповідно до ст.10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Оцінивши обставини справи та надані докази, суд вважає необхідним продовжити адміністративний нагляд за засудженим ОСОБА_3 , оскільки він був неодноразово засуджений за умисні злочини до покарання у вигляді позбавлення волі, відбував покарання реально, після звільнення з місця відбування покарання та встановлення адміністративного нагляду, незважаючи на попередження органів Національної поліції, порушував правила адміністративного нагляду, за що притягувався до адміністративної відповідальності.
Вказані обставини свідчать про те, що він залишається бути суспільно небезпечним.
На підставі вищевикладеного, з метою запобігання вчиненню ОСОБА_3 , нових кримінальних правопорушень та здійснення виховного впливу на нього, суд приходить до висновку про доцільність задоволення подання та продовження щодо ОСОБА_3 , адміністративного нагляду строком на шість місяців із застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме, із забороною виїжджати за межі населеного пункту місця проживання, а також перебувати в аеропортах, авто- і залізничних вокзалах, річкових та морських портах без письмового дозволу органу Національної поліції, забороною відвідувати магазини, кафе, бари, ресторани та інші громадські місця, де алкогольні напої реалізуються на розлив, зобов'язанням з'являтись на реєстрацію до органу Національної поліції два рази на місяць.
Враховуючи зазначене вище, суд вважає, що дане подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , з урахуванням обставин, на які посилається ініціатор подання, підлягає задоволенню та ОСОБА_3 , необхідно встановити адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
Керуючись ст. ст. 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі», суд
Подання т.в.о. начальника ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області полковника поліції ОСОБА_4 , про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 , задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд за засудженим ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за АДРЕСА_1 фактично проживаючого за адресою, АДРЕСА_2 ,на строк 6 (шість) місяців та застосувати до нього такі обмеження:
- заборонити вихід з квартири з 22.00 до 06.00 ранку наступного дня за місцем мешкання;
- зобов'язати явкою на реєстрацію в відділ (відділення) поліції НП України (за місцем мешкання) в визначений день тижня 2 (два) рази на місяць;
- заборонити перебування у розважальних закладах та інших закладах, де реалізуються алкогольні напої на розлив;
- заборонити виїзд за межі міста Запоріжжя в особових справах без дозволу посадових осіб, що здійснюють адміністративний нагляд та повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання чи перебування.
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя протягом семи днів з дня її постановлення.
Суддя ОСОБА_1