Постанова від 21.04.2025 по справі 924/1123/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" квітня 2025 р.Справа № 924/1123/24

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладюка Ю.В., при секретарі судового засідання Жиромській А.Ю., розглянувши матеріали справи

за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький

про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП", м. Хмельницький

Представники сторін:

від заявника (кредитора): Щавінська Т.А. згідно довіреності,

від боржника: не з'явився,

від арбітражного керуючого: Косенко С.Г. (в режимі відеоконференції);

встановив:

Ухвалою суду від 07.01.2025 відкрито провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117); визнати грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області до боржника в розмірі 758971,05 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Косенко Сергія Георгійовича; призначено попереднє засідання.

08.01.2025 судом здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в мережі Інтернет.

Ухвалою суду від 19.03.2025 року задоволено заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький з грошовими вимогами в сумі 203214,16 грн. та 6056,00 грн. витрат по оплаті судового збору до боржника товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП".

За результатами проведення попереднього засідання ухвалою суду від 19.03.2025 визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів до боржника, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП", а саме: грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький в розмірі 758971,05 грн.: 102280,00 грн. (30280,00 грн. - судовий збір, 72000,00 грн. - авансування грошової винагороди арбітражному керуючому) - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 656691,05 грн. основний платіж (податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 297276,05 грн.; податок на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства в сумі 359415,00 грн.) - 3 черга задоволення вимог кредиторів; грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький в розмірі 203214,16 грн.: 6056,00 грн. судового збору сплаченого за подання заяви з грошовими вимогами до боржника (1 черга задоволення вимог кредиторів); 90грн. основного платежу - 3 черга задоволення вимог кредиторів; 203124,16 грн. (пеня, штрафні санкції) - 6 черга задоволення вимог кредиторів. Розпоряднику майна боржника відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства ухвалено організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів. Призначено підсумкове засідання суду на 21.04.2025.

21.04.2025 від арбітражного керуючого - розпорядника майна Косенка С.Г. на адресу суду надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До клопотання додано звіт за підсумками процедури розпорядження майном, в якому, зокрема, повідомлено про направлення запитів з метою розшуку та виявлення майна, що обліковується за боржником відсутність у боржника будь-яких активів, про розгляд вимог кредиторів, про формування реєстру задоволення вимог кредиторів, про аналіз фінансово-господарського стану боржника; протоколи зборів кредиторів ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" від 11.04.2025; заява арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство.

Представник ініціюючого кредитора в засіданні зазначив, що підтримує всі прийняті рішення на зборах кредиторів боржника, про наявність підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Присутній у підсумковому засіданні в режимі відео конференції арбітражний керуючий Косенко С.Г вказав, що підтримує вимоги клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, вважає, що наявні усі підстави для переходу для наступної процедури у справі про банкрутство.

Боржник представника в підсумкове засідання не направив, письмових пояснень не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Частиною 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства регламентовано, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Завдання підсумкового засідання суду полягає у з'ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі (аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 22.04.2021 у справі №918/420/16, від 08.06.2022 у справі №904/6691/20).

У свою чергу, наявність підстав для прийняття відповідного рішення, передбаченого ч. 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, встановлюється методом дослідження вчинених розпорядником майна дій, визначених ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, під час процедури розпорядження майном.

Частиною 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).

У частині 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено обов'язки розпорядника майна під час процедури розпорядження майном, зокрема, проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, встановлювати за результатами його проведення наявність або відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій у разі банкрутства.

Розпорядник майна зазначив про вжиття заходів з виявлення майна боржника, зокрема, були направлені запити до Державної служби геології та надр України щодо наявності у боржника спеціальних дозволів на користування надрами; Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо наявності документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; Державної служби України з питань праці про наявність техніки та обладнання, зареєстрованого за ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП»;Державного космічного агентства України про наявність техзасобів (обладнання, приладів), що підлягають реєстрації; Авіаційна служба України про наявність авіаційного транспорту у боржника; Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку щодо наявності реєстрації цінних паперів, власником яких є ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП»; Головного управління Держгеокадастру України щодо наявності земельних ділянок у розпорядженні ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП»; Регіонального сервісного центра МВС у Хмельницькій області про наявність транспортних засобів; до ВПВР Департаменту ДВС міністерства Юстиції України про надання інформації щодо наявності виконавчих проваджень на користь товариства; ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області щодо наявності зареєстрованих за підприємством технічних засобів (обладнання, приладів); Державну службу морського та річкового транспорту щодо наявності зареєстрованого за підприємством морського або річкового транспорту; Державне агенство меліорації та рибного господарства України, щодо наявності зареєстрованого за підприємством водного транспорту; Управління цивільного захисту Хмельницької області, щодо наявності зареєстрованих та/або закріплених за ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП» об'єктів цивільного захисту; Державної Служби України з безпеки на транспорті щодо наявності ліцензій та дозвільних документів щодо здійснення підприємством перевезень; ГУ ДПС у Хмельницькій обл. про надання інформації по підприємству; ГУ статистики у Хмельницькій області про надання копій фінансових звітів підприємства; СБУ у Хмельницькій області щодо наявності дозволу на проведення діяльності, пов'язаної з державною таємницею; Фонду Державного майна України щодо наявності державної частки.

Крім того, 22.01.2025р. на адресу боржника та на адресу керівника боржника, було надіслано вимоги про надання документації ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП» та прийнятті заходів щодо проведення інвентаризації активів боржника. Листи повернулись без вручення.

У відповідь на запити розпорядника майна отримано відповіді від Державної архітектурно-будівельної інспекції України за вих. ДІАМ № 442/03/18-25 від 31.01.2025р що шляхом перевірки відомостей, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності та його архівній складовій частині, за параметром пошуку «замовник будівництва - ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП» інформації та документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання, станом на дату надання відповіді не виявлено.; Державної митної служби України вих № 19/19-02-04/14/508 від 28.01.2025р., що дані щодо митного оформлення товарів за період з 01.01.2015 по 28.01.2025 не знайдено; Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України вих№1784/02-1-3/15-25 від 05.02.2025р., що за наявною інформацією, яка міститься в електронних версіях Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, відсутні відомості щодо зареєстрованих суден, власником або судновласником яких є/було ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП»; Державної Служби України з безпеки на транспорті за вих.. №975/2.4/15-25 від 04.02.2025р., що станом на 31.01.2025р. ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП» не має чинної ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, а також ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом. Відповідно відсутні дозвільні документи на регулярні міжнародні пасажирські перевезення; Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку за вих.. №10/04/1195 від 28.01.2025р. - не передбачено повноваження Комісії безпосередньо здійснювати облік цінних паперів; від СБУ у Хмельницькій області за вих № 72/26/16-551 від 29.01.2025р. про відсутність дозволу на проведення діяльності, пов'язаної з державною таємницею; від Фонду Державного майна України за вих. №10-17-2-3194 від 04.02.2025р. про відсутність інформації щодо наявності державної частки; від Управління цивільного захисту Хмельницької обласної військової адміністрації вих№101/15-41-1011/2025 від 31.01.2025, щодо відсутності зареєстрованих та/або закріплених за ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП» об'єктів цивільного захисту; від філії «ГІОЦ» АТ «Укрзалізниця» вих№ГІОЦ -50/137 від 28.01.2025р. що інформації про вагони за ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП», як власника, в АБД ПВ немає. Також в інформаційних базах відсутні відомості про зареєстровані локомотиви зазначеного підприємства.

У звіті розпорядник майна зазначив, що ним проведено аналіз фінансово - господарської діяльності боржника, за наявними звітами, що отримано від ГУ ДПС у Хмельницькій області. На запит до ГУ статистики у Хмельницькій області щодо надання копій звітної документації відповіді не отримано (згідно відповіді ГУ Статистики у Дніпропетровській області, звітність підприємством не подавалась).

Розпорядником майна повідомлено, що ним здійснено виїзд за місцем реєстрації боржника, боржник та керівні органи боржника відсутні за місцезнаходженням, майно та майнові активи боржника відсутні та складено інвентаризаційні відомості щодо відсутності майнових активів.

Розпорядник майна у письмовому звіті зазначив, що за результатами проведеного аналізу показників фінансово-господарської діяльності боржника встановлено, що підприємство перебуває у стані надкритичної неплатоспроможності. До цього стану призвело наступне: кредиторська заборгованість за останні три роки виросла; виробничі запаси невідомі; рентабельність виробництва є критично відмінною; необоротні активи критично зменшені; безпідставно виведені основні засоби ТОВ, які ще не замортизовані; частка основних засобів в активах ТОВ зменшена в десятки разів; останнім часом продукція не виробляється; продукція свідомо вироблялася з рентабельністю нижчою за інфляцію та завідомо від'ємною; зміна засновника ТОВ та його перереєстрація за іншою адресою; не надання звітних документів до контролюючих органів;не надання документів та будь-яких пояснень розпоряднику майна; коефіцієнт абсолютної ліквідності практично дорівнює нулю; дебіторська заборгованість невідома та прихована; фінансові результати від виробничої діяльності різко скоротилися та стали критично збитковими. Тобто, фактично підприємство не здійснює господарську діяльність, активи відсутні.

Відповідно до абз. 8 ч. 3ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов'язаний скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань.

Протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення (абз. 1 ч. 1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно з наявним у матеріалах справи протоколом зборів кредиторів, збори кредиторів відбулись 11.04.2025.

Відповідно до абз. 2 ч. 1ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом у попередньому засіданні та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.

Частина 4 цієї статті Кодексу України з процедур банкрутства визначає, що конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів за результатами попереднього засідання господарського суду та кратну одній тисячі гривень.

Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.

Відповідно до частини 2 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, які мають не менше ніж дві третини голосів.

Частиною 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення, зокрема про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду (ч. 7 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).

З матеріалів справи слідує, що відповідно до протоколу зборів кредиторів у справі №924/1123/24 про банкрутство ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП» від 11.04.2025 за участю ГУ ДПС у Хмельницькій області (656781,05 голосів, що складає 100% голосів) вирішено, зокрема, утворити комітет кредиторів у складі однієї особи та включити до складу комітету кредиторів ГУ ДПС у Хмельницькій області, як єдиного конкурсного кредитора; звернутись до господарського суду з клопотанням про введення процедури ліквідації у справі про ТОВ «ТРАНМЕТАЛ ГРУП» та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Косенка С.Г.; схвалено звіт арбітражного керуючого Косенка С.Г. про нарахування та виплату грошової винагороди.

В клопотанні, сформованому через систему «Електронний суд», арбітражний керуючий - Косенко С.Г просить суд, зокрема, про введення наступної процедури у справі про банкрутство ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" - визнання ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та призначення арбітражного керуючого Косенка С.Г. ліквідатором ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП".

Судом береться до уваги, що ухвалами суду від 07.01.2025 та від 19.03.2025 визнано вимоги кредиторів до боржника, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП", а саме: грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області в загальній сумі 968241,21 грн..

Судом враховується, що встановлення факту неоплатоспроможності боржника здійснюється на підставі аналізу активів і пасивів підприємства, зокрема, активи визначаються відповідно до даних інвентаризації майна підприємства, пасиви боржника визначаються згідно затвердженого судом реєстру вимог кредиторів.

Судом береться до уваги відсутність у матеріалах справи доказів наявності у боржника майна, достатнього для задоволення вказаної суми кредиторських вимог. Поряд із цим, за результатами проведеної інвентаризації не встановлено наявність у боржника активів для задоволення вимог кредиторів; доказів поліпшення фінансового становища боржника з моменту відкриття провадження у справі про його банкрутство ані розпорядником майна, ані боржником суду не надано; заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника до суду не надходило.

З аналізу наведеного вбачається наявність ознак які свідчать про стійку фінансову неплатоспроможність боржника, зокрема, наявність значної кредиторської заборгованості; відсутність активів; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

Доказів можливості відновлення платоспроможності боржника суду не надано. Заперечень від учасників справи щодо прийнятих 11.04.2025 рішень зборів кредиторів, а також заявлених клопотань про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури не надходило.

Пунктом 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами.

З огляду на зазначене, суд вважає, що наданими у матеріали справи доказами підтверджується неможливість задоволення вимог кредиторів не інакше, як через застосування до боржника ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 1ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Отже, беручи до уваги протокол зборів кредиторів з рішенням про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та доказів, що свідчать про виявлення кредиторської заборгованості та недостатності майнових активів для її задоволення, відсутність доказів погашення заборгованості боржником, а також відсутність підстав для введення процедури санації, суд вважає за можливе визнати ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру.

З дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута (ч. 1 ст. 59 Кодексу).

Водночас судом враховується, що зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 59 КУзПБ є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, у тому числі реєстраційних та правоохоронних органів. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 14.03.2018 у справі № Б-5022/1359/2011.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про скасування всіх арештів, накладених на майно ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП", та інших обмежень щодо розпорядження майном боржника.

Разом з тим, як передбачено ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, арбітражний керуючий для виконання повноважень ліквідатора призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Як зазначалося вище, згідно з протоколом зборів кредиторів від 11.04.2025, кредитором прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого Косенка С.Г. ліквідатором ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП".

У заяві від 21.04.2025 арбітражний керуючий Косенко С.Г. надає згоду на участь у справі про банкрутство ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП", просить призначити його ліквідатором боржника та повідомляє, що не відноситься до категорії осіб, визначених, зокрема ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.

Інших заяв арбітражних керуючих щодо участі у справі про банкрутство в якості ліквідатора, заперечень щодо призначення ліквідатором боржника - арбітражного керуючого Косенка С.Г до суду не надходило.

З огляду на відповідність кандидатури арбітражного керуючого Косенка С.Г. вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства, суд вважає за можливе призначити ліквідатором ТОВ "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" арбітражного керуючого Косенка Сергія Георгійовича (адреса для листування: 03067, м.Київ, а/с 119; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №645 від 26.03.2013), задовольнивши відповідну заяву.

У статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства визначено повноваження ліквідатора, зокрема, ліквідатор не менш як один раз на місяць подає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів, ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

Суд звертає увагу на те, що згідно ч. 2 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов'язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.

Керуючись ст. ст. 48, 49, 58, 59 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

постановив:

Припинити процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117).

Припинити повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Косенка Сергія Георгійовича (адреса для листування: 03067, м.Київ, а/с 119; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №645 від 26.03.2013).

Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117) банкрутом.

Відкрити відносно товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117) ліквідаційну процедуру на строк, що не може перевищувати 12 місяців.

Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117) призначити арбітражного керуючого Косенка Сергія Георгійовича (адреса для листування: 03067, м.Київ, а/с 119; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №645 від 26.03.2013).

Строк виконання всіх грошових зобов'язань товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117) вважати таким, що настав 21.04.2025.

Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Скасувати арешти, накладені на майно товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117), та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.

Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора посадові особи товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНМЕТАЛ ГРУП" (29019, м. Хмельницький, вул. Нижня Берегова, буд. 42/2; код ЄДРПОУ 44286117) зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

Зобов'язати ліквідатора до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута до 21.04.2026 надати суду звіт ліквідатора про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута відповідно до вимог статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства.

Постанова набирає законної сили 21.04.2025 та може бути оскаржена у строки та порядку, встановлені ст. ст. 256, 257 ГПК України.

Суддя Ю.В. Гладюк

Повний текст постанови складено 22.04.2025.

Віддрук 2 прим:

1 - до справи,

2 - Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради - вул. Соборна, 16, м. Хмельницький, 29013 - реком. з повідом. про вручення.

Заявнику та боржнику ухвалу надіслати до ел. кабінету ЕС.

Направити на адреси електронної пошти:

1) Арбітражному керуючому Косенко С.Г. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ( ІНФОРМАЦІЯ_2 )

2) Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради (cnap@khm.gov.ua)

3) Центральному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (info@km.minjust.gov.ua), (info@kv.minjust.gov.ua)

4) Головному управлінню статистики у Хмельницькій області (gus@km.ukrstat.gov.ua)

5) Відділу Державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (info1@kmm.km.dvs.gov.ua, info2@kmm.km.dvs.gov.ua)

6) Хмельницький міськрайонний суд - inbox@kmm.km.court.gov.ua