cправа №947/10597/25
провадження №3/947/1728/25
21 квітня 2025 року м.Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Щербіна А.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дату народження в протоколі не зазначено, РНОКПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На адресу суду з ГУ ДПС в Одеській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №27/15-32-07-08-16 від 14.03.2024 вбачається, що головний бухгалтер ТОВ «Землебудсервіс» ОСОБА_1 , порушила порядок ведення податкового обліку, а саме: п.168.1.1 п. 168.1 ст. 168, пп. «е» п.п. 164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст.164, п.167.1 ст. 167, п.176.2 ст. 176, п.188.1 ст.188, п.192.1, ст.192, 198.6, ст.198 п.п.1.4, п.п.1.5 п.16 прим.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення», Податкового кодексу України, в результаті чого було занижено податок на додану вартість, податок з доходів фізичних осіб та військовий збір на підставі акту перевірки від 06.06.2025 року №9835/15-32-07-08-19, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Також в матеріалах справи містяться: довідка №8 від 28.02.2025 року відносно ОСОБА_1 ; копія акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Землебудсервіс».
Частина 1 ст.163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинення, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В той же час, у протоколі не зазначено, в чому полягало порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку зі сторони ОСОБА_1 , тобто формулювання адміністративного правопорушення викладеного у протоколі є неконкретним.
Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, суддя робить висновок, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, через незазначення в чому саме зі сторони ОСОБА_1 полягало порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративні правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 7, 163-1, 251, 252, 280, 283, 284, 288, 289, 291, 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя
1. Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дату народження в протоколі не зазначено, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП - закрити.
2. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
3. Ця постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Щербіна