Справа №463/135/25
Провадження №3/463/777/25
21 квітня 2025 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова Стрепко Н.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 українця, громадянина України, безробітного, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в провадженні Личаківського районного суду м. Львова перебувають матеріали справи про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним 16 грудня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 КУпАП.
Оглянувши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Адміністративні матеріали надійшли до Личаківського районного суду м. Львова з Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області 8 січня 2025 року та були призначені до розгляду в судових засіданнях.
Так в судовому засіданні 20 січня 2025 року розгляд справи було відкладено у зв'язку з неявкою у таке особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
В наступному судовому засіданні 30 січня 2025 року розгляд справи повторно було відкладено у зв'язку з надходженням на електронну адресу суду захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності Магарського М.З. про відкладення розгляду.
Водночас, в судове засідання 19 лютого 2025 року особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його захисник, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце проведення такого, повторно не з'явились, про причини неявки не повідомили, клопотання про відкладення розгляду справи не подали.
У зв'язку з зазначеним 19 лютого 2025 року судом було постановлено здійснити привід ОСОБА_1 в наступне судове засідання, призначене на 6 березня 2025 року. Окрім того, судом було здійснено повторний виклик в зазначене засідання ОСОБА_1 та його захисника Магарського М.З. Водночас, вказану постанову виконано не було, самостійно за викликом суду ОСОБА_1 та його захисник в судове засідання, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце проведення такого, нову не з'явились, про причини неявки не повідомили, клопотання про відкладення розгляду справи не подали.
Постановою Личаківського районного суду м. Львова від 6 березня 2025 року матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 КУпАП було повернуто до Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області для встановлення місця перебування особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення з подальшим скеруванням матеріалів справи до суду із одночасним забезпеченням явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
11 квітня 2025 року матеріали справи про адміністративне правопорушення повторно надійшли до Личаківського районного суду м. Львова з Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області разом з супровідним листом начальника Т. Сабаняка та рапортом ДОП СДОП ВП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області Я. Яйко від 20 березня 2025 року у якому останній вказує, що ним здійснювався вихід з метою виконання приводу ОСОБА_1 за адресою проживання останнього, однак вхідних дверей помешкання ніхто не відчинив, на залишені запрошення прибути у службовий кабінет не прибув, при телефонування на номер мобільного телефону абонент не відповідав, тому доставити ОСОБА_1 в судове засідання не представилось можливим, оскільки не встановлено місце його знаходження.
Оглянувши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
За змістом п. 7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Так відповідно до ч. 1 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Водночас згідно з ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтею 51 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
При цьому відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 51 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
При цьому згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 14 КУпАП судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Враховуючи наведене вище, а також те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 51 КУпАП здійснюється за обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, постанову суду від 6 березня 2025 року виконано не було, наведене унеможливлює здійснення розгляду справи у відповідності до вимог закону, в тому числі вирішення питання про закриття провадження у справі у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення у разі спливу такого, а тому суд приходить до висновку, що дані матеріали слід повторно повернути до Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області для належного виконання постанови Личаківського районного суду м. Львова від 6 березня 2025 року, а саме встановлення місця проживання/перебування особи, яка притягається до адміністративної відповідальності з подальшим скеруванням матеріалів справи до суду із одночасним забезпеченням явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст. 51, 256, 260, 277, 268 КУпАП, -
матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області для виконання постанови Личаківського районного суду м. Львова від 6 березня 2025 року, а саме встановлення місця перебування особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення з подальшим скеруванням матеріалів справи до суду із одночасним забезпеченням явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Стрепко Н.Л.