21 квітня 2025 року Справа № 640/38924/21 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сіпака А.В., перевіривши матеріали адміністративної справи №640/38924/21 за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м.Києві ( філія ГСЦ МВС) № 31/26-К-1309 від 27.09.2021 року, яким ОСОБА_1 відмовлено в реєстрації належного їй автомобіля SKODA FABIA, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 ;
зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м.Києві ( філія ГСЦ МВС) зареєструвати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , іпн НОМЕР_2 АДРЕСА_1 автомобіль SKODA FABIA SEDAN, 2007 року випуску, об'єм двигуна 1198, номер двигуна НОМЕР_3 , номер шассі НОМЕР_4 номер кузова НОМЕР_5 кольору.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.02.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та без проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями, передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п'ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Закону України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно-правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399 справу передано на розгляд до Запорізького окружного адміністративного суду.
Справа надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду 14.04.2025, про що свідчить штамп вхідної реєстрації. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано до провадження судді Сіпаці А.В. Отже, справу належить прийняти до провадження судді.
Вирішуючи питання про прийняття справи до провадження, слід врахувати, що відповідно до частини 2 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
За таких обставин, суддя дійшов висновку про наявність підстав для прийняття справи до провадження та здійснення її розгляду спочатку в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.31, 171, 241, 248, 257, 258-262 КАС України, суддя,
Прийняти до провадження матеріали адміністративної справи №640/38924/21.
Розгляд справи проводити спочатку у порядку за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Розгляд справи буде здійснено судом протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня прийняття справи до провадження.
Зобов'язати позивача повідомити суд про актуальність даної справи станом на теперішній час.
Запропонувати учасникам справи у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали надати суду додаткові пояснення у справі щодо позовних вимог та заперечень на них.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.zp.court.gov.ua/sud0870/gromadyanam/csz/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А.В. Сіпака