(про відмову у внесенні виправлень у рішення)
21 квітня 2025 року м. Житомир справа № 240/4087/23
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шуляк Л.А., розглянувши заяву про внесення виправлень у рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність УПСЗН, яка призвела до ненарахування та невиплати з 09.08.2022 щомісячної грошової допомоги, у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ст.37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законодавством на відповідний період та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити таку допомогу.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 13.04.2023 адміністративний позов задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 21 грудня 2022 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов'язано Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області здійснити з 21 грудня 2022 року нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
Через відділ документального забезпечення суду 04.04.2025 від позивача надійшла заява про виправлення описки в рішенні в саме вказати: "Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області" замість "Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області".
Розглянувши подану заяву, суд вважає за необхідне відмовити у її задоволенні з наступних підстав.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Правила статті 253 КАС України передбачають можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного характеру - описки та очевидні арифметичні помилки. Таким чином, умовою для виправлення описки в тексті судового рішення є наявність в ньому помилки чи описки. При цьому, описка полягає у порушенні правил граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, які мають вплив на зміст судового рішення та його виконання.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), не має права змінювати зміст судового рішення, він може лише усунути такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Дослідивши позовну заяву та матеріали до неї суд встановив, що позивач, як зазначалось раніше, звернувся з позовом, в якому самостійно зазначив відповідачем Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Також. відзив на адміністративний позов було надіслано Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Враховуючи вказане, позов розглянуто з врахуванням самостійно визначеного позивачем суб'єктивного кола учасників справи.
В свою чергу, позивач просить змінити рішення, що є недопустимим.
З огляду на наведені обставини, судом не було допущено описок у судовому рішенні, тому відсутні підстави для їх виправлення.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що заява позивача про виправлення описки в судовому рішенні є необґрунтованою та не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 243, 248, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про внесення виправлень у рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 13.04.2023 у справі № 240/4087/23.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Л.А.Шуляк