Ухвала від 18.04.2025 по справі 640/11105/22

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

18 квітня 2025 року Справа №640/11105/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитрієва В.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (місцезнаходження м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, ЄДРПОУ 42098368) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Укрпромхім» (місцезнаходження: м. Київ, вул. С. Сосюри, 6, ЄДРПОУ 31988846) про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Укрпромхім» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “Укрпромхім» на користь Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві заборгованість у розмірі 26707,88 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний проводити відшкодовування Пенсійному фонду суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Органами Пенсійного фонду проведено нарахування та направлено відповідачеві розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, проте відповідач вчасно не здійснив відшкодування Пенсійному фонду, в результаті чого утворилася заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій у розмірі 26707,88 грн.

Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.07.2022 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

На виконання положень Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва № 399 справу передано на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.

Ухвалою судді Донецького окружного адміністративного суду від 24.02.2024 вирішено прийняти до провадження адміністративну справу, розгляд справи продовжити суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За приписами статей 9, 77, 80 Кодексу адміністративного судочинства України суд може збирати докази з власної ініціативи.

Ураховуючи, що цей позов подано до суду 20.07.2022, суд з метою з'ясування наявності заборгованості відповідача перед Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві на цей час, вважає за необхідне витребувати докази з власної ініціативи.

Керуючись статтями 2, 5, 9, 72, 77, 80, 126, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати у Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві:

- картку особового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю “Укрпромхім» по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з серпня 2021 року по травень 2022 року станом на 21.04.2025;

- довідку про розмір заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю “Укрпромхім» по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій станом на 21.04.2025.

Зобов'язати надати витребувані документи протягом п'яти днів з дня отримання ухвали суду через систему Електронний суд.

Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя В.С. Дмитрієв

Попередній документ
126730053
Наступний документ
126730055
Інформація про рішення:
№ рішення: 126730054
№ справи: 640/11105/22
Дата рішення: 18.04.2025
Дата публікації: 21.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (28.04.2025)
Дата надходження: 19.02.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій на суму 26 707, 88 грн.