Справа № 185/4001/25
Провадження № 2/185/4377/25
про залишення позовної заяви без руху
18 квітня 2025 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди,
14 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди.
Позивач посилається на те, що 17 січня 2025 року на перехресті вулиць Дніпровської та Теплої у місті Павлограді Дніпропетровської області водій ОСОБА_2 , керуючи автомобілем Ауді А6, номерний знак НОМЕР_1 , порушив вимоги пункту 12.1 Правил дорожнього руху, внаслідок чого був пошкоджений автомобіль Шкода Октавіа номерний знак НОМЕР_2 , який належить позивачу. Вина відповідача у вчиненні ДТП встановлена постановою суду від 05 березня 2025 року.
Позивач просить стягнути з відповідача вартість відновлювального ремонту автомобіля - 156 726 грн 51 коп, вартість експертизи - 7500 грн, у відшкодування моральної шкоди - 50 000 грн.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
1. Як визначено пунктом 5 частини 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася з вини відповідача, був пошкоджений належний йому транспортний засіб.
При цьому позивач не зазначає у позовній заяві всіх обставин, які мають значення для належного розгляду справи, а саме не вказує, чи був на момент ДТП застрахований належний йому автомобіль, чи мав відповідач поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортний засобів.
Також позивач не вказує, чи звертався він за отриманням страхового відшкодування до страхової компанії або МТСБУ (у разі відсутності чинного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності), чи було виплачено на його користь страхове відшкодування і в якому розмірі.
2. Загальний розмір заявлених позивачем вимог складає 156 726,51 + 7500 + 50 000 = 214 226 грн 51 коп. Отже пропорційно до ціни позову підлягає сплаті судовий збір у розмірі 2142 грн 26 коп.
До позовної заяви додана квитанція про сплату позивачем судового збору у розмірі 1642 грн 27 коп, таким чином підлягає доплаті 499 грн 99 коп.
3. Як визначено частиною 1 статті 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Позивачем не в повній мірі виконані зазначені вимоги процесуального закону, а саме до копії позовної заяви (для відповідача) не доданий повний текст звіту № 170125 суб'єкта оціночної діяльності про вартість матеріальних збитків.
4. Позивач зазначає, що у нього наявні оригінали письмових доказів, копії яких додані до позовної заяви, водночас копія звіту № 170125 суб'єкта оціночної діяльності про вартість матеріальних збитків не містить засвідчення її відповідності оригіналу власним підписом позивача із зазначенням дати такого засвідчення відповідно до вимог абзацу 2 частини 5 статті 95 ЦПК України.
Тому позовну заяву слід залишити без руху, надати строк для усунення недоліків: подання уточненої позовної заяви, доплати судового збору до належного розміру, надання двох копій звіту № 170125 суб'єкта оціночної діяльності про вартість матеріальних збитків, засвідчених власним підписом позивача відповідно до вимог абзацу 2 частини 5 статті 95 ЦПК України (для суду і для відповідача).
Згідно з частиною 2 статті 185 ЦПК України, строк усунення недоліків позовної заяви не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтею 185 ЦПК України, суд
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди.
Надати строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя У.М. Болдирєва