Справа № 175/8954/23
Провадження № 2/204/191/25 р.
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
25 березня 2025 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Самсонової В.В.
за участю секретаря Зайченко О.В.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Дніпрі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності та ділової репутації,-
В провадженні Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності та ділової репутації.
До суду від представника відповідача ОСОБА_3 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, у зв'язку з тим, що ОСОБА_2 проходить військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 та наразі приймає участь у бойових діях.
Позивач та його представник ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Раніше надала заяву до суду заяву, що клопотання представника відповідача просить розглянути без її участі та покладається на розсуд суду.
Відповідач та його представник в судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, суд розглядає справу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у даній справі підлягає зупиненню, з огляду на наступне.
Відповідно до Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану» в Україні введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Строк дії воєнного стану в подальшому продовжено.
Як вбачається з довідки Військової частини НОМЕР_2 Міністерства оборони від 23 березня 2022 року №321 старший солдат ОСОБА_2 перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_2 за загальною мобілізацією з 06.03.2022 року Указом Президента України №69/2022 від 24.02.2022 року.
Згідно п.2 ч.1 ст. 251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Відповідно до ст. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
До припинення перебування ОСОБА_2 у складі Збройних Сил України під час дії воєнного стану, суд позбавлений об'єктивної можливості забезпечити повноту реалізації процесуальних прав учасниками процесу, передбачених ЦПК України, що є одним з основоположних принципів цивільного судочинства.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 перебуває у складі Збройних Сил України під час дії воєнного стану в Україні наявні підстави для зупинення провадження у справі, оскільки за таких обставин ця процесуальна дія є обов'язком суду згідно вимог п.2 ч.1 ст.251 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись п.2 ч.1 ст. 251 ЦПК України, суд, -
Провадження у цивільній справі № 175/8954/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності та ділової репутації - зупинити до припинення перебування ОСОБА_2 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ч. 2 ст. 261 ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день складення її повного тексту, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.В. Самсонова