Справа № 204/3856/25
Провадження № 1-кс/204/1026/25
10 квітня 2025 року слідчий суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12.07.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України,-
встановив:
До суду надійшло клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12.07.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що Групою слідчих СВ ВП № 3 Дніпровського районного управління поліції № 1 ГУНП в Дніпропетровській області та Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023040000000400 від 12.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України.Нагляд за додержанням законів під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Дніпропетровської обласної прокуратури.
В рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні 03.04.2025 повідомлено про підозру: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що вона підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого: ч. 2 ст. 255 , ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що не пізніше липня 2023 року, більш точна дата та час органом досудового розслідування не встановлена, знаходячись в невстановленому місці, ОСОБА_6 , який є директором КП «Ритуал Сервіс Плюс» КМР, використовуючи свої службові зв'язки серед посадових осіб Криворізької міської ради, діючи умисно, в умовах воєнного стану, з метою особистого незаконного збагачення, переслідуючи корисливу мету у вигляді привласнення бюджетних коштів Криворізької міської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, прийняв рішення про створення стійкого злочинного об'єднання у формі злочинної організації, з метою вчинення, тяжких та особливо тяжких злочинів, які полягали у незаконному заволодінні бюджетними коштами, передбаченими на утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою. Для досягнення злочинного умислу ОСОБА_6 розробив єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації, який полягав в наступних діях: утворення стійкого злочинного об'єднання (злочинної організації) та керівництво ним, підбір співучасників та розподіл функцій кожного із учасників злочинної організації; алучення в якості співучасників злочинів довірених осіб, а саме ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ; налагодження та використання корупційних зв'язків серед посадових осіб Криворізької міської ради, щодо систематичного освоєння та розкрадання бюджетних коштів підконтрольними організатору суб'єктами господарювання; проведення процедур закупівлі послуг та робіт за бюджетні кошти за умовами розробленими учасниками злочинні організації, що містять дискримінаційні вимоги та за завищеною очікуваною вартістю; укладення договорів на виконання робіт та надання послуг із підконтрольними суб'єктами господарювання; організація та контроль за виконанням договір за бюджетні кошти; заволодіння грошовими коштами під час виконання договорів за бюджетні кошти шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів прийняття робіт, надання послуг; виведення коштів з рахунків підконтрольних організатору суб'єктів господарювання в готівкову форму; розподілі коштів (прибутків), одержаних в результаті злочинної діяльності, між членами злочинної організації; забезпечення взаємозв'язку між діями членів злочинної організації та координація їх діяльності; забезпечення постійного та систематичного функціонування злочинної організації, шляхом надання знарядь та засобів для здійснення поточної діяльності: оренда офісних приміщень, забезпечення матеріально- технічною базою, надання транспортних засобів, надання оборотних грошових коштів;здійснення прикриття незаконної діяльності злочинної організації, шляхом реєстрації суб'єктів господарювання на підставних осіб, використання месенджерів для спілкування, інструктажів учасників щодо заходів безпеки, регулярна зміна місць здійснення злочинної діяльності та інше.Розробивши план скоєння злочинів, ОСОБА_6 прийшов до висновку, що для здійснення свого злочинного умислу необхідно залучити осіб, які поділяють його незаконні інтереси і прагнуть до швидкого збагачення, та спільно з ним, під його керівництвом як організатора, виявлять бажання взяти участь у діяльності злочинної організації.Для реалізації свого злочинного плану ОСОБА_6 не пізніше липня 2023 року, (більш точна дата та час органом досудового розслідування не встановлена), знаходячись у невстановленому місці, залучив у статусі виконавців наступних осіб: ОСОБА_5 , яка є начальником відділ благоустрою Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради, ОСОБА_7 , яка є директором ТОВ «ІНТЕРХЕЛП-СЕРВІС», ОСОБА_8 , яка є директором ТОВ «АВТО ТЕМП КР», ОСОБА_9 , яка офіційно працевлаштована у ТОВ "ЕНЖЕЛ ТРАНС КОМПАНІ", ОСОБА_10 , яка є начальником планово-економічного відділу КП «Ритуал Сервіс Плюс» КМР, ОСОБА_11 , який станом на 01.01.2024 був офіційно працевлаштований в ТОВ "РОЯЛ ТРАНС ГРУПП", ОСОБА_12 , який є засновником ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ» та ТОВ «ПАРИТЕТ БУД КР», ОСОБА_14 , який є фізичною особою - підприємцем, ОСОБА_13 , який офіційно працевлаштований у ФОП ОСОБА_14 . ОСОБА_6 довів до відома ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_5 , заздалегідь розроблений план вчинення злочинів у складі злочинної організації. В свою чергу останні дали свою добровільну згоду на участь у злочинному об'єднанні (злочинній організації) в якості виконавців, погодилась виконувати покладені на них функції у злочинному об'єднанні, виконувати окремі вказівки та доручення організатора злочинного об'єднання ОСОБА_6 .Об'єднані єдиним планом з розподілом функцій злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам злочинного утворення, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_5 , у період часу з липня 2023 року по грудень 2024 року, систематично здійснювали дії, спрямовані на заволодіння бюджетними коштами, передбаченими на утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою. ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_13 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, організували завищеної очікуваної вартості, та як наслідок укладання наступних договорів по завищеній вартості. ОСОБА_10 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, розробила та надали невстановленій органом досудового розслідування особі, тендерну документацію для проведення процедур публічних закупівель через електронну систему «Prozorro», із наступними ідентифікаторами: UA-2023-01-05-003091-a, UA-2023-07-11-002000-a, UA-2024-01-09-001958-a, замовником яких є Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради, в якій містилися дискримінаційні умови.За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , в період з 20.01.2023 по 30.01.2024 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_14 у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких між Департаментом соціальної політики виконкому Криворізької міської ради та ФОП ОСОБА_14 укладено 3 договори: №19, № 52 та № 22 за предметом: «Послуги з забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців» на загальну суму 3 643 100 грн.У період часу з 20.01.2023 по 25.12.2024 ОСОБА_14 , спільно з
ОСОБА_13 , забезпечили виконання вищевказаних договорів, після чого ОСОБА_9 спільно з ОСОБА_8 підготувала офіційні документи, а саме: акти надання послуг, до яких спільно з ОСОБА_14 внесли завідомо неправдиві відомості, стосовно вартості одного кілометра міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, які у подальшому ОСОБА_14 , зловживаючи своїм службовим становищем, підписав та надав замовнику.В результаті чого, Департаментом соціальної політики виконкому Криворізької міської ради платіжними дорученнями, на рахунок ФОП ОСОБА_14 перераховано грошові кошти на загальну суму 3 086 652, 50 грн.З 20.01.2023 по 25.12.2024 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 плану, здійснила перерахування коштів з рахунку ФОП ОСОБА_14 з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_6 між учасниками злочинної організації Таким чином, ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_14 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного завищення транспортної складової за один кілометр міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, вчинили заволодіння чужим майном, а саме: бюджетними коштами Криворізької міської територіальної громади у особливо великих розмірах, чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради, на загальну суму 969 004, 50 грн. ОСОБА_10 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, розробила та надали невстановленій органом досудового розслідування особі, тендерну документацію для проведення процедур публічних закупівель через електронну систему «Prozorro», із наступними ідентифікаторами UA-2023-08-01-007052-a та UA-2023-08-01-008152-a, замовником яких є КП «Сансервіс» КМР, в якій серед іншого містилися дискримінаційні умови, що унеможливлюють участі у вищевказаній закупівлі інших суб'єктів господарювання.У подальшому ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, створили та завантажили до електронної системи «Prozorro» документи ТОВ «Паритет Буд КР» для участі у тендерних процедурах закупівлі. За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_6 23.08.2023 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ «Паритет Буд КР», директором якого є ОСОБА_12 , у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких, ОСОБА_12 , який є службовою особою ТОВ «Паритет Буд КР» укладено 2 договори з КП «Сансервіс» КМР за предметами «Послуги з поточного ремонту покриття доріжок в сквері станції Кривий Ріг-Головний та площі Привокзальної в Довгинцівському районі м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області» до кошторисної документації яких була внесена завідомо завищену вартість будівельних матеріалів на загальну суму 3 126 483,65 грн. З 23.08.2023 по 09.12.2023 ОСОБА_12 , спільно з ОСОБА_11 , як виконавці, діючи відповідно до раніше обумовленого плану у складі злочинної організації здійснили контроль та організували виконання будівельних робіт за вищевказаними договорами. ОСОБА_8 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, забезпечила комунікацію з посадовими особами КП «Сансервіс» КМР» (замовником) під час безпосереднього виконання робіт з поточного ремонту за об'єктами, та у період підписання актів приймання виконаних будівельних робіт У подальшому, ОСОБА_8 , організувала створення та підписання актів приймання виконаних будівельних робіт та підсумкові відомості ресурсів (витрати за прийнятими нормами) за об'єктами, до яких внесено завідомо неправдиві відомості, стосовно вартості будівельних матеріалів, а ОСОБА_11 надав їх замовнику.В результаті чого, КП «Сансервіс» КМР» платіжними дорученнями, перераховано на рахунок ТОВ «Паритет Буд КР» грошові кошти на суму 2 437 165, 62 грн. З 23.08.2023 по 09.12.2023 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, здійснила перерахування коштів з рахунку ТОВ «Паритет Буд КР»., з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову, та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_6 між учасниками злочинної організації. Таким чином, ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , повторно, та ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного завищення вартості виконаних робіт, вчинили заволодіння чужим майном у великих розмірах, а саме бюджетними коштами Криворізької міської територіальної громади, чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради, на загальну суму 444 169, 67 гривень.За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_6 , виконавець ОСОБА_9 забезпечила реєстрацію ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ», яке у відповідності до злочинного плану використовувалось для розкрадання бюджетних коштів при наданні послуг з утримання кладовищ. У подальшому, для реалізації плану, розробленого організатором ОСОБА_6 , виконавець ОСОБА_9 залучила довірену особу - директора ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ» ОСОБА_15 , який не був обізнаний із злочинним планом учасників злочинної організації. ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_8 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, розробили та надали ОСОБА_5 , тендерну документацію за предметом закупівлі з ідентифікатором UA-2023-12-22-007295-a, замовником якої є Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради, в якій серед іншого містилися дискримінаційні умови, що унеможливлюють участі у вищевказаній закупівлі інших суб'єктів господарювання. У свою чергу ОСОБА_5 , як виконавець, будучі начальником відділу благоустрою Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором планом, шляхом зловживання своїм службовим становищем, забезпечила перемогу підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ» у вищевказаній процедурі закупівлі, шляхом внесення дискримінаційних умов до технічного завдання. ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, створили та завантажили до електронної системи «Prozorro» документи ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ» ОСОБА_15 для участі у тендерних процедурах закупівлі.За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_6 10.01.2024 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ» у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких, директором ОСОБА_15 , який є службовою особою, укладено договір з Департаментом розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради на загальну суму 38 483 368, 68 грн. З 16.07.2024 по 14.10.2024 ОСОБА_8 , як виконавець, діючи відповідно до раніше обумовленого плану у складі злочинної організації здійснила створення та підписання актів надання послуг з утримання кладовищ, до яких внесено завідомо неправдиві відомості, стосовно об'єму надання послуг з утримання кладовищ та надала їх замовнику.В результаті чого, з 02.08.2024 по 16.10.2024 Департаментом розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради платіжними дорученнями, перераховано на рахунок ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ» грошові кошти на суму 9 293 183, 21 грн. З 02.08.2024 по 16.10.2024 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_6 планом, здійснила перерахування коштів з рахунку ТОВ «ТАЙМ КРІСТАЛ»., з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову, та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_6 між учасниками злочинної організації.Таким чином, ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 повторно, та ОСОБА_5 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного надлишкового перерахування грошових коштів при наданні послуг з утримання кладовищ, вчинили заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах, а саме бюджетними коштами Криворізької міської територіальної громади, чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради, на загальну суму 5 403 876,34 гривень.Загальна сума збитків за 3 епізодами злочинної діяльності, завданих Криворізькій міській територіальній громаді, внаслідок вчинення злочинів становить 6 817 050, 51 (шість мільйонів вісімсот сімнадцять тисяч п'ятдесят гривень, п'ятдесят одна копійка).
Підозра, пред'явлена ОСОБА_5 , обґрунтована доказами, зібраними в ході досудового розслідування, зокрема:Протоколами за результатом проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме: аудіо-, відеоконтроль особи відносно ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , у офісних приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 та
АДРЕСА_2 . Протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме: аудіо-, відеоконтроль місця біля офісних приміщень за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 . У ході проведення НСРД встановлено, що вищевказані приміщення використовуються учасниками злочинної організації, як постійне місце роботи протягом усього періоду документування злочинної діяльності фігурантів кримінального правопорушення. Також проведеними НСРД підтверджується здійснення ОСОБА_6 загального керівництво злочинним об'єднанням, здійснення підбору співучасників шляхом призначення на підконтрольних приватних підприємствах довірених осіб, безпосереднє надання ОСОБА_6 вказівок ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , щодо укладення договорів з утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою. Також у ході проведення НСРД підтверджується, що ОСОБА_5 забезпечила перемогу підконтрольного ОСОБА_6 ТОВ "Тайм Крістал", шляхом внесення дискримінаційних умов до технічного завдання до тендерної документації за процедурою закупівлі; відповідальна за формування завищеної вартості предмету закупівлі, під виглядом витребування комерційних пропозицій; умисно не вживала заходів щодо контролю за об'ємами наданих послуг.Протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме: зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 . Протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме: зняття інформації з електронних інформаційних систем відносно ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_10 встановлено, що під контролем організатора ОСОБА_6 , виконавці ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , об'єднані єдиним планом з розподілом функцій учасників злочинної організації, який полягає у незаконному заволодінні бюджетними коштами, передбаченими на утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою. Двома висновком експерта за результатами проведення судової економічної експертизи, в ході проведення яких встановлено надлишкове перерахування грошових коштів при наданні послуг з утримання кладовищ на загальну суму 5 403 876, 34 гривні, та завищення транспортної складової за один кілометр міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців. Загальна сума майнової шкоди становить 969 004, 50 гривні. Двома висновками експерта за результатами проведення судової будівельно - технічної експертизи, в ході проведення яких встановлено завищення вартості на будівельні матеріали. Загальна сума майнової шкоди становить 444 169, 67 гривень,Іншими доказами у своїй сукупності.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 володіє на праві приватної власності:квартира, за адресою: АДРЕСА_3 (Реєстраційний номер майна: 129928).Санкцією ч. 5 ст. 191 КК України передбачено обов'язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. У разі визнання ОСОБА_5 винуватою у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, нерухоме майно може бути предметом конфіскації майна. У зв'язку з чим, прокурор звернувся до суду з даним клопотанням про арешт майна.
Прокурор надав суду заяву про розгляд клопотання без його участі, просив клопотання про арешт майна задовольнити, а також просив розглянути клопотання про арешт майна згідно ч.2 ст.172 КПК України, без повідомлення власника майна.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, вважаю за можливе розглянути клопотання без повідомлення власника майна.
Ознайомившись з матеріалами клопотання, якими обґрунтовується необхідність арешту майна, слідчий суддя приходить до наступного.
Ознайомившись з матеріалами клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно зі ст. 4 Конвенції Ради Європи «Про відмивання, виявлення, вилучення і конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму» (ратифіковану Законом України N 2698-VI від 17.11.2010) - «слідчі і тимчасові заходи» - Кожна Сторона зобов'язана вжити такі заходи, які можуть знадобитися для можливості її здатності швидко визначити, виявити, заблокувати або заарештувати майно, яке підлягає конфіскації для того, щоб, зокрема, сприяти здійсненню конфіскації надалі.
Згідно зі ст. 5 даної Конвенції, держава Україна зобов'язана вжити заходів, які можуть знадобитися для того, щоб забезпечити застосування заходів щодо блокування, арешту та конфіскації також до:a) майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи;b) майна, отриманого із законних джерел, якщо до нього було повністю або частково приєднані доходи, отримані злочинним шляхом; c) прибутку або інших вигод, отриманих від доходів, від майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи, отримані злочинним шляхом, або від майна, до якого залучені доходи, отримані злочинним шляхом.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Згідно ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
За ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Як визначено ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч.4 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Відповідно до ч.5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
За ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
В судовому засіданні встановлено, що Групою слідчих СВ ВП № 3 Дніпровського районного управління поліції № 1 ГУНП в Дніпропетровській області та Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023040000000400 від 12.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України. 03.04.2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255 , ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що підозрювана ОСОБА_5 володіє на праві приватної власності:квартира, за адресою: АДРЕСА_3 (Реєстраційний номер майна: 129928). Санкцією ч. 5 ст. 191 КК України передбачено обов'язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. Незастосування заборони або обмеження користування, розпорядження вказаним майном призведе до їх незаконного відчуження, використання або передачі іншим особам, що також позбавить можливості застосування конфіскації.
Правовою підставою для арешту зазначеного майна є п.3 ч.2 ст.170 КПК України - конфіскація майна як виду покарання.
Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого та прокурора, щодо необхідності накладення арешту на вказане майно, у зв'язку з чим, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 36, 40, 110,131-132, 170-172,309 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12.07.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України- задовольнити.
Накласти арешт на майно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на: квартиру АДРЕСА_4 (Реєстраційний номер майна: 129928), шляхом накладення заборони відчуження, розпорядження зазначеним майном.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1