Постанова від 17.03.2025 по справі 505/514/25

Справа № 505/514/25

Провадження № 3/505/722/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.03.2025 р. Котовський міськрайонний суду Одеської області в складі:

головуючої судді Павловської Г.В.

при секретарі судового засідання Марченко Н.Б.

прокурора Бургарт О.В.

за участю особи, відносно якої складено адмінпротоколи ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Подільської районної ради Одеської області, голову СФГ «Тріо», який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , військовозобов'язаного, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався відповідальності не притягувався

-за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Подільської районної ради Одеської області, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 05 січня 2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. І ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.

Відповідно до рішення Подільської районної ради Одеської області від 07 грудня 2020 року № І-УІІІ ОСОБА_1 набув повноважень депутата Подільської районної ради Одеської області.

07 грудня 2020 року ОСОБА_2 склав присягу депутата Подільської районної ради Одеської області.

Враховуючи вище викладене, згідно п.п. «б» п. 1 ч. І ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», депутат Подільської міської ради Одеської області ОСОБА_2 відноситься до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на депутата місцевої ради, і він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закон.

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Закону України № 3384-ІХ від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», набрав чинності 12 жовтня 2023 року, та п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

На виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік не пізніше 31 січня 2024 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення ч. І статті 45 Закону, подав відповідну декларацію, лише 05 січня 2025 року о 22 годині 07 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно відповіді на запит ДСР НПУ за підписом керівника управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції А. Ковтуненко (вихідний № 71- 03/4127/20 від 06 лютого 2020року), зазначено, що усі документи, які суб'єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), зберігаються в ITC Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині ITC Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ITC Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб'єктами декларування.

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Подільської районної ради Одеської області, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 05.01.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. І ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані 2 (дві) справи слід об'єднати в одне провадження.

У судовому засіданні прокурор Бургарт О.В. надала письмовий висновок від 27 лютого 2025 року та вказала про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, просила визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 850 гривень.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину щодо вчинення адміністративних порушень за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП визнав. Пояснив, що щорічні декларації особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки він не подав по тій причині, оскільки не знав що потрібно подавати декларацію. Вказав, що в подальшому більш серйозно буде відноситись до цього питання.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 декларації за 2021 рік, 2022 рік встановлений.

Поважні причини несвоєчасної подачі декларації в ОСОБА_1 відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Подільської районної ради Одеської області, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 05 січня 2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайгі Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік та 2022 рік та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Часом вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією є 30 січня 2025 року о 15 годині 58 хвилина та 30 січня 2025 року о 15 годині 59 хвилини, коли ОСОБА_1 не своєчасно подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік та 2022 рік.

Датою виявлення вчинених депутатом Подільської міської ради Одеської області, ОСОБА_1 правопорушень є фактичний момент з'ясування всіх необхідних даних, оскільки лише після їх отримання можливо встановити всі ознаки складу правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що у свою чергу співпадає з датою складання цих адміністративних протоколів, а саме 30 січня 2025 року.

Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне, без поважних причин, подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначений Законом строк, щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік та 2022 рік.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №348/2025 від 30 січня 2025 року; протоколом про адміністративне правопорушення №349/2025 від 30 січня 2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією паспорта ОСОБА_1 , листом голови районної ради ОСОБА_3 №02-19/169 від 06 грудня 2024 року, копією рішення «Про підсумки виробів та визнання повноважень депутатів Подільської районної ради Одеської області восьмого скликання» №І-ІІІ від 07 грудня 2020 року, копією присяги депутата Подільської районної ради Одеської області восьмого скликання» №І-ІІІ від 07 грудня 2020 року, копією рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Подільської районної ради Одеської області восьмого скликання головуючого ОСОБА_4 №І-VІ від 07 грудня 2020 року, копією присяги депутатів Подільської районної ради Одеської області восьмого скликання» № VІІІ від 07 грудня 2020 року, листом заступника керівника Управління - керівника відділу контролю за своєчасністю подання декларацій ОСОБА_5 від 06 серпня 2024 року, копію листа в.о. керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя ОСОБА_6 №47-09/27771/21 від 26 квітня 2021 року.

Відповідно до санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення стягується судовий збір на користь державного бюджету України, у сумі 605 гривень 60 копійок.

Керуючись ст. ст. 33-35, 36, 40-1, 172-6 ч. 1 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок

Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК в Одеській області /м.Подільськ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526, банк отримувача: Казначейство України, номер рахунку (IBAN) UA268999980313090106000015746.

Реквізити для сплати судового збору: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

У графі «призначення платежу» платником повинно бути вказано: судовий збір, його ПІБ, ідентифікаційний номер, номер справи.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, слід негайно подати (надіслати) до суду.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Суддя Г.В. Павловська