Справа № 574/108/25
Провадження № 1-в/577/69/25
"17" квітня 2025 р.
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
представника ВПД № 1 (м.Буринь)
Конотопського РВП ГУ НП
в Сумській області ОСОБА_3
особи, щодо якої вирішується
питання про встановлення
адміністративного нагляду ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Конотоп подання начальника ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, раніше неодноразово судимого, останній раз: 24.03.2014 року Путивльським районним судом Сумської області за ч. 3 ст. 186, ч.3 ст. 187, ст.70 КК України до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна,
До Конотопського міськрайонного суду Сумської області надійшло подання начальника ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 . Подання мотивується тим, що 15.11.2019 року ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі, але на шлях виправлення не став, продовжує порушувати громадський порядок, зловживає спиртними напоями, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 12.04.2024 року за ч. 1 ст. 173-2 КпАП України - 30 год. громадських робіт.; 04.07.2024 року за ч. 2 ст. 173-2 КпАП України - 40 год. громадських робіт.; 10.02.2024 року за ч. 1 ст. 178КпАП України - штраф 102 грн. ОСОБА_4 зловживає спиртними напоями, за місцем мешкання характеризується негативно та неодноразово офіційно попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, схильний до вчинення нових кримінальних правопорушень та порушень громадського порядку.
ОСОБА_4 в судовому засіданні проти встановлення адміністративного нагляду не заперечує.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку.
Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Згідно зі ст. 1. ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Звертаючись до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду начальник ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області обґрунтовує його тим, що ОСОБА_4 зловживає спиртними напоями, за місцем мешкання характеризується негативно та неодноразово офіційно попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, схильний до вчинення нових кримінальних правопорушень та порушень громадського порядку
Крім того, суд приймає до уваги, що ОСОБА_4 раніше судимий, схильний до вчинення кримінальних правопорушень, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що свідчить про систематичність та небажання його ставати на шлях виправлення, та вважає, що останній залишається суспільно небезпечним і потребує контролю з боку органів поліції, в зв'язку з чим подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.ст. 3, 4 - 6, 9 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369 - 372, 395 КПК України, суд
Подання начальника ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік.
Застосовувати відносно ОСОБА_4 слідуючі обмеження:
1) прибувати в період нагляду кожну 3 (третю) суботу щомісяця до чергової частини ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області для реєстраційної відмітки;
2) заборонити залишати своє помешкання за місцем проживання в період часу з 22 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. ранку без дозволу відповідної посадової особи ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області;
3) заборонити виїзд за межі пункту проживання в особистих справах на постійне чи тимчасове перебування без письмового дозволу особи ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області. В разі необхідності виїздити за територію пункту проживання, письмово повідомити підрозділ поліції про мету, термін та точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний лист, в якому зробити відповідні реєстраційні відмітки;
4) заборонити відвідувати бари, ресторани, кафе, магазини та інші громадські місця, де алкогольні напої реалізуються на розлив.
Контроль за виконанням даної ухвали доручити ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області.
Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 7 днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, якщо її не скасовано, ухвала набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_1