Постанова від 17.04.2025 по справі 741/427/25

Провадження номер 3/741/288/25

Єдиний унікальний номер 741/427/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2025 року Носівський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді - Ляшка Р.С.,

за участю секретаря судового засідання - Гордіної Н.О.,

прокурора - Плоского О.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП відсутній, громадянки України, українки, уродженки с. Мрин Носівського району Чернігівської області, депутата 8-го скликання Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, працюючої вчителем Мринської філії ДПТНЗ «Куликівського професійного аграрного ліцею», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Носівського районного суду Чернігівської області надійшли матеріали про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , яким автоматизованою системою документообігу суду були присвоєні наступні єдині унікальні номери та провадження: 741/427/25 (№ 3/741/288/25), 741/428/25 (№ 3/741/289/25).

В судовому засіданні ОСОБА_1 заявила клопотання про об?єднання справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

На підставі викладеного, суд вважає, що клопотання ОСОБА_1 слід задовольнити, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , за № 741/427/25 (№ 3/741/288/25), 741/428/25 (№ 3/741/289/25), об?єднати в одне провадження, якому присвоїти єдиний унікальний номер 741/427/25.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2024 є суб?єктом відповідальності за правопорушення пов?язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу XIIІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2021 рік, за формою, що визначається Національним агенством з питань запобігання корупції, а саме подала таку декларацію 01.02.2024, хоча зобов?язана була подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2024 є суб?єктом відповідальності за правопорушення пов?язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу XIIІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2022 рік, за формою, що визначається Національним агенством з питань запобігання корупції, а саме подала таку декларацію 01.02.2024, хоча зобов?язана була подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала. Вказала, що не була вчасно проінформована про те, що щорічні декларації за 2021, 2022 роки потрібно подати до 31 січня 2024 року. Правопорушення вчинила не навмисно. Просила застосувати до неї мінімальне стягнення за дані правопорушення.

Прокурор, надавши мотивований висновок щодо наявності в діях депутата 8-го скликання Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень та притягнути її до адміністративної відповідальності. Враховуючи визнання вини, призначити стягнення у мінімальному розмірі штрафу передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що правопорушення, пов?язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ від 20 вересня 2023 року, набрав чинності 12 жовтня 2023 року.

Пунктом 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб?єкти декларування, зазначені у частинах сьомій-чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Отже, ОСОБА_1 як суб'єкт декларування зобов'язана була подати щорічні декларації за 2021, 2022 роки не пізніше 31 січня 2024 року.

Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, безумовно доведена та підтверджується достатніми, належними та допустимими доказами у справі, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією № 48/2025 від 21.02.2025;

- протоколом про адміністративне правопорушення пов?язане з корупцією № 49/2025 від 21.02.2025;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14.01.2025;

- копією рішення (першої сесії восьмого скликання) Мринської сільської ради Носівського району Чернігівської області № 1/1/VIII від 19.11.2020;

- копією списку депутатів, повідомлення про дотримання Закону України «Про запобігання корупції» від 21.01.2021;

- копією рішення (позачергової одинадцятої сесії восьмого скликання) Мринської сільської ради Носівського району Чернігівської області № 2-11/VIII від 24.09.2021;

- копією письмових пояснень ОСОБА_2 від 18.02.2025;

- послідовністю дій користувача, які вчинила ОСОБА_1 (витягом з веб-сайту НАЗК; копіями декларацій).

Оцінивши отримані докази, врахувавши мотивований висновок прокурора щодо наявності в діях депутата 8-го скликання Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області ОСОБА_1 події та складу адміністративних правопорушень, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушниці, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Таким чином, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на користь держави.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 245, 251, 280, 283-285, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про об?єднання справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - задовольнити.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , за № 741/427/25 (провадження № 3/741/288/25), № 741/428/25 (провадження № 3/741/289/25), об'єднати в одне провадження, якому присвоїти єдиний унікальний номер 741/427/25.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення:

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п?ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п?ятдесят) гривень (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 48/2025 від 21.02.2025);

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п?ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п?ятдесят) гривень (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 49/2025 від 21.02.2025).

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі п?ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК у Чернігівській області/ тг м.Носівка/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37972475, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA448999980313000106000025645, код класифікації доходів 21081100.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, р/р UА908999980313111256000026001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі не сплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Носівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Р.С. Ляшко