Справа№751/3388/25
Провадження №2-о/751/113/25
17 квітня 2025 року місто Чернігів
Суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова Маслюк Н. В.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління (Служба) у справах дітей Чернігівської міської ради, відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про усиновлення дітей,
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та внесення відповідних змін до актових записів про народження дітей.
Ознайомившись із заявою та доданими документами, приходжу до висновку, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки оформлена з порушенням вимог, які ставляться до заяви, поданої в порядку окремого провадження.
Частинами 3 ст. 294 ЦПК України визначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з 01.01.2025 року розмір ставки судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, становить: 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 605,60 грн.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Заявник звернувся до суду із заявою про усиновлення трьох дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто, заява містить три вимоги. Однак, судовий збір сплатив за одну вимогу в розмірі 605,60 грн. Відтак недоплата становить 1 211,20 грн.
Таким чином, до заяви слід додати документи, що підтверджують сплату судового збору в розмірі 1 211,20 грн (за дві вимоги) за наступними реквізитами: ГУК у Черніг.обл/Новозав.р-н/22030101, код отримувача - 37972475, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA798999980313191206000025742, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, така заява підлягає залишенню без руху, а заявнику слід надати строк для виправлення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.185, 294, 315, 318, 258 ЦПК України, -
Ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління (Служба) у справах дітей Чернігівської міської ради, відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про усиновлення дітей - залишити без руху.
Запропонувати заявнику в п'ятиденний строк з дня вручення ухвали усунути вказані в ній недоліки.
Роз'яснити, що у разі не усунення недоліків заяви у вказаний строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. В. Маслюк