Постанова від 16.04.2025 по справі 537/433/25

Провадження № 3/537/404/2025

Справа № 537/433/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.04.2025 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Зоріна Діана Олександрівна, розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, відомості щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків відсутні, відомості щодо місця роботи відсутні, адреса проживання: АДРЕСА_1 ,

за частиною 5 статті 126, частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

УСТАНОВИВ:

22.01.2025 о 13 год. 58 хв. в місті Кременчуці по вулиці Академіка Герасимовича, будинок 22, водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування таким транспортним засобом. Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги статті 15 Закону України «Про дорожній рух» та вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

22.01.2025 о 13 год. 58 хв. в місті Кременчук по вулиці Академіка Герасимовича, будинок 22, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження медичного огляду на визначення стану сп'яніння в установленому законом порядку водій відмовився. Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

31.01.2025 о 23 год. 05 хв. в місті Кременчуці по вулиці Республіканській, будинок 140, водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування таким транспортним засобом. Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги статті 15 Закону України «Про дорожній рух» та вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

31.01.2025 о 23 год. 05 хв. в місті Кременчук по вулиці Республіканській, будинок 140, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: виражене тремтіння пальців рук, порушення координації. Від проходження медичного огляду на визначення стану сп'яніння в установленому законом порядку водій відмовився. Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суддя вважає, що відповідно до вимог частини 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вищезазначені справи необхідно об'єднати в одне провадження і присвоїти справі номер 537/433/25, номер провадження 3/537/404/2025, оскільки особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються судом.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча був повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, не надав до суду пояснень про причини неявки.

З огляду на те, що при повідомленні судом належним чином про місце і час розгляду справи, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, в судове засідання не з'являється, суд розцінює таку процесуальну поведінку як направлену на умисне, безпідставне затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи. При розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачені статтями 126, 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, законом не встановлено обов'язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Відповідно суду не надано права у разі ухилення від явки на виклик судді цю особу піддати приводу органом внутрішніх справ (Національною поліцією).

З огляду на наведене, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи, нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Суддя, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставини якого викладено у протоколах про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №227484 від 22.01.2025, серії ЕПР1 №235456 від 31.01.2025, суд виходить з наступного.

Частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно положень статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про міжнародні договори України», статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.

У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

У ході здійснення судом провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке проявилось у відмові від проходження огляду на стан сп'яніння, підлягає доведенню факт керування особою транспортним засобом, наявність ознак такого сп'яніння, пропозиція/вимога пройти огляд на стан сп'яніння та факт відмови водія від проходження зазначеного огляду.

Під відмовою від проходження огляду на стан сп'яніння необхідно розуміти свідоме і категоричне не бажання особи пройти відповідний огляд, яке базується на його внутрішньому переконанні про відсутність необхідності проходити цей огляд в силу існування певних мотивів відомих цій особі і може проявлятися як у активній, так і у пасивній формі.

Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України «Про правила дорожнього руху» № 1306 від 10.10.2001 року, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Таким чином норми Правил дорожнього руху встановлюють обов'язок водія, а не право, пройти огляд на визначення стану сп'яніння і жодних винятків для цього (втома, брак часу, не бажання водія) - Правила дорожнього руху не містять.

Згідно зі статтею 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан наркотичного чи іншого сп'яніння. Огляд водія на стан наркотичного чи іншого сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів.

Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до рапорту поліцейського взводу 1 роти 1 Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП капрала поліції Ястребова І. від 22.01.2025, під час несення служби було зупинено транспортний засіб ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 . Під час спілкування з водієм вказаного транспортного засобу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у нього було виявлено ознаки наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук. Водію було запропоновано пройти огляд на визначення стану наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку у лікаря - нарколога в медичному закладі, на що водій відмовився.

Обставина відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на визначення стану наркотичного сп'яніння підтверджується змістом відеозаписів з нагрудної камери патрульного поліцейського від 22.01.2025, на яких зафіксовано повідомлення інспектора патрульної поліції про наявність у водія транспортного засобу ознак наркотичного сп'яніння, запропоновано йому проїхати до відповідного медичного закладу для проходження огляду на стан сп'яніння, відмова ОСОБА_1 від проходження відповідного огляду.

З довідки старшого інспектора відділення адміністративної практики батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області ДПП капітана поліції Галайда О. від 23.01.2025, а також із відповідних копій документів адмінпрактики вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом року притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 19.06.2024 року по справі №537/2722/24 та постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 18.12.2024 року по справі №537/6587/24.

Зазначена у протоколі серії ЕРП1 №227484 від 22.01.2025 від інформація відповідає обставинам, зафіксованим на долучених до протоколу відеофайлах, зокрема пропозицію поліцейського пройти огляд у визначеному законом порядку на визначення стану наркотичного сп'яніння та відмову від такого огляду з боку ОСОБА_1 , що утворює склад правопорушення, передбачений частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Щодо обставин вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вказаних у протоколі серії ЕПР1 №235456 від 31.01.2025, суд виходить з наступного.

Відповідно до рапорту інспектора взводу 2 роти 4 Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП старшого лейтенанта поліції Кузьменко В. від 31.01.2025, під час несення служби було зупинено транспортний засіб ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 . Під час спілкування з водієм вказаного транспортного засобу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у нього було виявлено ознаки наркотичного сп'яніння, а саме: виражене тремтіння пальців рук та порушення координації рухів. Водію було запропоновано пройти огляд на визначення стану наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку в медичному закладі, на що водій відмовився.

Обставина відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на визначення стану наркотичного сп'яніння підтверджується змістом відеозаписів з нагрудної камери патрульного поліцейського від 31.01.2025, на яких зафіксовано повідомлення інспектора патрульної поліції про наявність у водія транспортного засобу ознак наркотичного сп'яніння, запропоновано йому проїхати до відповідного медичного закладу для проходження огляду на стан сп'яніння, відмова ОСОБА_1 від проходження відповідного огляду.

З довідки старшого інспектора відділення адміністративної практики батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області ДПП капітана поліції Галайда О. від 03.02.2025, а також із відповідних копій документів адмінпрактики вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом року притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 19.06.2024 року по справі №537/2722/24 та постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 18.12.2024 року по справі №537/6587/24.

Зазначена у протоколі серії ЕРП1 №235456 від 31.01.2025 інформація відповідає обставинам, зафіксованим на долучених до протоколу відеофайлах, зокрема пропозицію поліцейського пройти огляд у визначеному законом порядку на визначення стану наркотичного сп'яніння та відмову від такого огляду з боку ОСОБА_1 , що утворює склад правопорушення, передбачений частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, з огляду на досліджені письмові та електронні докази, наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставини якого викладено у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 №227462 від 22.01.2025, суд виходить зі змісту рапорту поліцейського взводу 1 роти 1 Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП капрала поліції Ястребова І. від 22.01.2025, відповідно до якого 22.01.2025, під час несення служби було зупинено транспортний засіб ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 . Під час спілкування з водієм вказаного транспортного засобу ОСОБА_1 було встановлено, що він керував транспортним засобом, будучи позбавленим відповідного права на керування таким транспортним засобом, правопорушення вчинено повторно протягом року.

З довідки старшого інспектора відділення адміністративної практики батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області ДПП капітана поліції Галайда О. від 23.01.2025, а також із відповідних наданих копій документів адмінпрактики вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не отримував, протягом року вчиняв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке встановлена частинами 2-4, 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 21.12.2022 по справі №537/3133/22 позбавлений права керування транспортними засобами строком на п'ять років та постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 19.06.2024 по справі №537/2722/24 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 000 грн. 00 коп.

Щодо обставин вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставини якого викладено у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 №235450 від 31.01.2025, суд виходить зі змісту рапорту інспектора взводу 2 роти 4 Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП старшого лейтенанта поліції Кузьменко В. від 31.01.2025, відповідно до якого 31.01.2025, під час несення служби було зупинено транспортний засіб ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 . Під час спілкування з водієм вказаного транспортного засобу ОСОБА_1 було встановлено, що він керував транспортним засобом, будучи позбавленим відповідного права на керування таким транспортним засобом.

З довідки старшого інспектора відділення адміністративної практики батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області ДПП капітана поліції Галайда О. від 03.02.2025, а також із відповідних наданих копій документів адмінпрактики вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не отримував, протягом року вчиняв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке встановлена частинами 2-4, 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 21.12.2022 по справі №537/3133/22 позбавлений права керування транспортними засобами строком на п'ять років та постановою Крюківського районного суду міста Кременчука від 19.06.2024 по справі №537/2722/24 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 000 грн. 00 коп.

Суд враховує, що частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення України.

Частиною 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.

З огляду на досліджені докази, наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку про доведеність факту повторного протягом року керування ОСОБА_1 транспортним засобом, будучи особою, яка не має права на керування транспортними засобами і, як наслідок, наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, згідно частини 2 статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не враховуються.

Статтею 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи вищевикладене, суддя вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, та накласти на правопорушника стягнення в межах санкції за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки, згідно довідок від 23.01.2025 та від 03.02.2025 старшого інспектора відділення адміністративної практики БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП капітана поліції Галайда О., по обліковим базам даних Національної поліції ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не отримував (в силу частини 2 статті 30 Кодексу України про адміністративні правопорушення позбавлення застосовується до вже наданого даному громадянинові права керування транспортними засобами), та відповідно до бази даних МВС України, транспортний засіб ВАЗ 21061, державний номерний знак НОМЕР_1 , належить ОСОБА_2 , та, таким чином, з наведених обставин вбачається відсутність підстави для вилучення транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1

Cтаттею 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами) передбачено справляння судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв'язку із чим суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 грн. 60 коп.

Керуючись статтями 33, 34, 35, 36, 126, 130, 280, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами), суддя -

УХВАЛИВ:

Об'єднати справу №537/433/25, провадження №3/537/404/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 5 статтею 126 Кодексу України про адміністративне правопорушення, справу № 537/434/25, провадження №3/537/405/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справу №537/911/25, провадження №3/537/516/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 5 статтею 126 Кодексу України про адміністративне правопорушення, та справу №537/913/25, провадження №3/537/517/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 3 статтею 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Присвоїти справі єдиний номер №537/433/25, провадження №3/537/404/2025.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п'ятдесят одну тисячу) грн. 00 коп.

Відповідно до вимог статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення, а саме за частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п'ятдесят одну тисячу) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору в дохід держави.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Стягувач: держава.

Реквізити для сплати штрафу:

Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

Номер рахунку:

№ UA048999980313050149000016001

Код за ЄДРПОУ : 37959255

Отримувач:ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300

Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП)

Реквізити для сплати судового збору:

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001

Код класифікації доходів бюджету 22030106

Призначення платежу 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору)

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, відомості щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків відсутні, відомості щодо місця роботи відсутні, адреса проживання: АДРЕСА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Діана Олександрівна Зоріна