Справа № 438/540/25
Провадження № 3/438/269/2025
іменем України
17 квітня 2025 року суддя Бориславського міського суду Львівської області Слиш А.Т., за участі секретаря судових засідань Кекош Н.С.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та прокурорів Гуйван Л.В, ОСОБА_2 ,-
ОСОБА_1 в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01 лютого 2024 року о 20 год 37 хв подала на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, підтвердила обставини викладені в протоколу. Пояснила, що звільнилась із займаної посади 31 жовтня 2022 року, їй ніхто не нагадав про обов'язок подати своєчасно декларацію. Просила суд, обрати мінімальну міру покарання.
Прокурори ОСОБА_3 , ОСОБА_2 підтримали поданий висновок та зазначили про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просять обрати покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку управління праці і соціального захисту населення Бориславської міської ради Львівської області, являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік (після звільнення),чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, відповідно до розпорядження голови Бориславської міської ради Львівської області №68-ос від 12 серпня 2021 року ОСОБА_1 головному спеціалісту відділу бухгалтерського обліку управління праці і соціального захисту населення Бориславської міської ради Львівської області продовжено строковий договір за згодою сторін з 15 березня 2021 року по 14 березня 2022 року. Зазначений трудовий договір продовжено на підставі розпорядження голови Бориславської міської ради Львівської області №53-ос від 14 березня 2022 року за згодою сторін з 15 березня 2022 року по 14 березня 2023 року. Розпорядженням голови Бориславської міської ради Львівської області №295-ос від 27 10 жовтня 2022 року ОСОБА_1 була звільнена із займаної посади 31 жовтня 2022 року.
Відповідно, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022рік до 00:00 год.01 лютого 2024 року. Проте, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік - 01 лютого 2024 року о 20 год 37 хв, не своєчасно. Поважні причин щодо несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 роки - відсутні.
Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, у відповідності до положень ст.252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, дії останньої правильно кваліфіковано.
Відповідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З, ч.1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на яку поширюється дія Закону.
Відповідно до ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а». «в»- «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, повноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до диспозиції ч.1ст.172-6 КУпАП адміністративним правопорушенням є несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вимогами ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши та оцінивши у сукупності зібрані і досліджені докази, які не викликають сумнівів у достовірності і допустимості, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушила вимоги ч.1ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_4 доведена зібраними по справі матеріалами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 394 від 03 квітня 2025 року; поясненням ОСОБА_1 у судовому засіданні; результатом пошуку №6 публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій; відомостями ознайомлення ОСОБА_1 із обмеженнями встановленими ЗУ «Про державну службу», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на державну службу та її проходження .
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Судом враховано обставину, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , щире розкаяння винної.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, яка доведена повністю, та накласти в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, як з особи, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та застосовувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
На дану постанову протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Бориславський міський суд Львівської області.
Суддя Андрій СЛИШ