СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/6447/25
пр. № 3/759/2922/25
10 квітня 2025 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду міста Києва Проскурня Олег Іванович, за участі секретаря судового засідання Козятинського Л.С., прокурора Прокопова О.Е. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, маючи спеціальне звання - «капітан поліції», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення частини 1 статті 45 та абзацу 1 п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 08.05.2025 о 17 год. 24 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну за 2021 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, маючи спеціальне звання - «капітан поліції», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення частини 1 статті 45 та абзацу 1 п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 08.05.2025 о 17 год. 24 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну за 2022 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.
Крім того, ОСОБА_1 , припиняючи з 18.09.2023 діяльність на посаді інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, маючи спеціальне звання - «капітан поліції», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45, п. 2-7 розділу XIII Закону, несвоєчасно без поважних причин подав 14.02.2025 о 14 год. 10 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (декларація типу «при звільненні»), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.
Крім того, ОСОБА_1 , припинивши з 18.09.2023 діяльність на посаді інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, маючи спеціальне звання - «капітан поліції», будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45, п. 2-7 розділу XIII Закону, несвоєчасно без поважних причин подав 08.05.2025 о 17 год. 30 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну за 2023 рік (після звільнення) декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.
ОСОБА_1 не виконав вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7 розділу ХIII Закону, які виникли у нього, як у працівника поліції, відповідну декларацію подав за адресою фактичного проживання, а саме: АДРЕСА_1 , що і є місцем вчинення правопорушення.
Датами вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень є дати несвоєчасного подання ним декларацій, тобто 08.05.2024 та 14.02.2025.
Днем виявлення вчинених правопорушень є дата складання протоколів про адміністративні правопорушення, тобто момент, коли уповноваженою особою, що має право складати протоколи, зібрано та проаналізовано фактичні дані, зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративних правопорушень та оформлено такий висновок у вигляді протоколів, а саме 21.03.2025.
Відповідно до ч. 2 ст, 3 Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VIII) на працівників поліції (поліцейських та державних службовців) поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Крім цього, Згідно з ч. 1 ст. 61 цього ж закону, на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції» та іншими законами України. Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону № 580-VIII, поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу в поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Закону № 580-VIII, поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції.
Так, на підставі наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 29.01.2019 № 68 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 , який прибув з Головного управління Національної поліції у м. Києві, призначено на посаду інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Національної поліції України з 30.01.2019,
Таким чином, інспектор взводу № 2 роти № 1 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Національної поліції України капітан поліції ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону та суб'єктом відповідальності згідно з Приміткою до ст. 172-6 КУпАП, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 45 вказаного Закону.
У відповідності з п. 15 ст. 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 12.09.2023 № 1184 о/с капітана поліції ОСОБА_1 , інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, звільнено з 18.09.2023 відповідно до пункту 7 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"т" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно Закону України № 3384-IX від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, та пп. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (після звільнення) становить не пізніше 31.03.2024, а декларацій за минулі 2021 та 2022 роки, а також декларації при звільненні, яке мало місце у 2023 році до 12.10.2023 - не пізніше 31.03.2024.
Відповідно до публічної частини реєстру декларацій ОСОБА_1 подав декларації за 2021 та 2022 роки, а також декларацію за 2023 рік (після звільнення) 08.05.2024, а декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) лише 14.02.2025
Таким чином усі чотири декларації подані ОСОБА_1 несвоєчасно.
Згідно з інформацією, розміщеною у публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 з 2016 року щорічно подавав зазначені декларації, що свідчить про його обізнаність з вимогами та порядком декларування.
Крім цього, ОСОБА_1 04.09.2023 власним підписом засвідчив ознайомлення із Рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи та Зобов'язання для поліцейських, державних службовців та працівників поліції про дотримання вимог цього Закону.
Також, ОСОБА_1 18.09.2023 власноручно у розписці при звільненні зазначив, що йому доведено вимоги статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо подання декларації про майно та доходи, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК.
Враховуючи, вищенаведене, суддя вбачає, що матеріали справи містять достатньо доказів, що підтверджують те, що поважних причин пропуску строку подання декларацій ОСОБА_1 не мав і йому було відомо про обов'язок подання вищенаведених декларацій у встановлений законом строк.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, підтвердив обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.
Прокурор Прокопов О.Е. в судовому засіданні зазначив про наявність в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши усні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя констатує, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується сукупністю наявних у справі доказів, зокрема:
-протоколами про адміністративне правопорушення, в яких зафіксовані обставини вчинення адміністративних правопорушень.;
-копією декларації ОСОБА_1 щорічної за 2021 рік;
-копією декларації ОСОБА_1 щорічної за 2022 рік;
-копією декларації ОСОБА_1 щорічної за 2023 рік;
-копією декларації ОСОБА_1 щорічної при звільненні;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.03.2025, де він визнає вину та щиро розкаюється у вчиненому;
-листом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 28.02.2025 № 3425-2025 з додатками (накази про призначення, звільнення, рекомендації про обмеження та відповідальність за вчинення корупційних правопорушень);
-листом НАЗК від 14.02.2025 № 47-06/12409-25 з додатком (послідовність дій ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).
З огляду на зазначене, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставини, які перешкоджають притягненню винної особи до адміністративної відповідальності та накладенню адміністративного стягнення, під час розгляду справи не встановлені.
За приписами ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 23, 33, 36, 40-1, 172-6, 280, 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6Кодексу України про адміністративні правопорушення (протоколи №№ 21, 22, 23, 24 від 21.03.2025), та накласти на нього адміністративне стягнення - штраф у розмірі 70 (семидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев'яносто) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва.
Суддя Олег ПРОСКУРНЯ