Ухвала від 16.04.2025 по справі 757/17431/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/17431/25-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2025 року м. Київ

Печерський районний суд міста Києва у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

слідчого - ОСОБА_3 ,

захисника - адвоката ОСОБА_4 , який бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України полковника поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором третього відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12025000000000716 від 19.03.2025 за підозрою

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,

УСТАНОВИВ:

Короткий виклад обставин клопотання

До слідчого судді надійшло клопотання сторони кримінального провадження про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12025000000000716 від 19.03.2025, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

В обґрунтування клопотання вказано, що ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Повідомлення про підозру ОСОБА_7 вручене в порядку, передбаченому ч. 2, 8 ст. 135 КПК України, а саме шляхом публікації в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

20.03.2025 постановою слідчого у кримінальному провадженні підозрюваного ОСОБА_7 оголошено в розшук.

За вказаних обставин сторона кримінального провадження у клопотанні просила надати дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Позиції сторін кримінального провадження

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання, посилаючись на доводи, викладенні в клопотанні.

Захисник, адвокат ОСОБА_4 , заперечував проти задоволення клопотання, оскільки в матеріалах клопотання відсутні докази, що підозрюваний проживає на окупованій території.

Правове обґрунтування

Одними із завдань кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини (ст. 2 КПК України).

Відповідно до положень ст. 297-3 КПК України клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування розглядається слідчим суддею за участі особи, яка подала клопотання, та захисника.

Статтею ст. 297-1 КПК України передбачено, що спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом.

Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 4361, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

Зі змісту ч. 3 ст. 297-4 КПК України видно, що слідчий суддя може відмовити у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування, якщо слідчий не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та/або уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся. Тобто, наявність однієї з трьох умов, у випадку відсутності інших виняткових обставин, які унеможливлюють розгляд таких клопотання, позбавляють слідчого суддю постановити ухвалу про відмову у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування.

Під час вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати наявність достатніх доказів для підозри особи, щодо якої подано клопотання у вчиненні кримінального правопорушення.

Обставини, встановлені слідчим суддею, та мотиви слідчого судді

Заслухавши думку слідчого, пояснення захисника, вивчивши в нарадчій кімнаті клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя доходить такого висновку.

Слідчим суддею установлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025000000000716 від 19.03.2025 за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

За версією органу досудового розслідування, 30.12.2021 громадянин України ОСОБА_7 обійняв посаду Начальника Державної інспекції праці луганської народної республіки - головного інспектора праці, на якій перебував до 18.04.2023.

Відповідно до Указу Голови луганської народної республіки ОСОБА_8 від 26 травня 2021 року № УГ-275/21 та Постанови Голови Уряду луганської народної республіки ОСОБА_9 , від 04 червня 2021 року № 485/21 «Про затвердження Положення про Державну інспекцію праці луганської народної республіки», Державна інспекція праці луганської народної республіки розташована за адресою: 91005, луганська народна республіка, місто Луганськ, Жовтневий район, Квартал 31-й, буд.14.

Також, відповідно до Положення, Державна інспекція праці луганської народної республіки керується нормативно-правовими актами луганської народної республіки та російської федерації.

Діяльність Державної інспекції праці луганської народної республіки координується Міністерством труда та соціальної політики луганської народної республіки.

Одночасно з цим, встановлено, що громадянин України ОСОБА_7 обіймав різні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території Луганської області з 2015 року.

Так, у період з травня 2015 року по березень 2018 року громадянин України ОСОБА_7 обіймав посаду начальника відділу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань луганської народної республіки у м. Ровеньки - самопроголошеному органі, який узурпував виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України Луганської області.

У період з квітня 2018 по травень 2021 року громадянин України ОСОБА_7 обіймав посаду начальника територіального відділення Фонду в м. Ровеньки ГУ «Фонд соціального страхування луганської народної республіки» - самопроголошеному органі, який узурпував виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України Луганської області.

У період з травня 2021 по грудень 2021 року громадянин України ОСОБА_7 обіймав посаду начальника філіалу (територіального відділення) ГУ «Фонд соціального страхування луганської народної республіки» - самопроголошеному органі, який узурпував виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України Луганської області.

30.12.2021 громадянин України ОСОБА_7 обійняв посаду Начальника Державної інспекції праці луганської народної республіки - головного інспектора праці, на якій перебував до квітня 2023 року.

З 19.04.2023 по 29.02.2024 громадянин України ОСОБА_7 обіймав посаду начальника відділу по нагляду та контролю у сфері праці в луганській народній республіці Південно-Західної міжрегіональної територіальної державної інспекції праці, у зв'язку з реорганізацією Державної інспекції праці луганської народної республіки, відповідно до Указу Голови ЛНР ОСОБА_8 від 29.03.2023 «Об упразднении исполнительных органов государственной власти луганской народной республики».

З 01.03.2024 по теперішній час ОСОБА_7 обіймає посаду заступника керівника Південно-Західної міжрегіональної інспекції праці, заступник головного державного інспектора праці в лнр.

12.04.2022 Указом Голови луганської народної республіки громадянину України № УГ-243/22 громадянину України ОСОБА_7 присвоєно перший класний чин державної цивільної служби луганської народної республіки - дійсний державний радник луганської народної республіки 3 класу.

18.04.2023 Указом Голови луганської народної республіки № УГ-310/23 громадянина України ОСОБА_7 було звільнено з заміщуваної посади державної цивільної служби луганської народної республіки.

З квітня 2023 року громадянин України ОСОБА_7 обійняв посаду начальника відділу по нагляду та контролю в сфері праці в луганській народній республіці Південно-Західної міжрегіональної територіальної державної інспекції праці.

Розпорядженням Голови луганської народної республіки від 17.05.2022 № 40-рг/22 ОСОБА_7 надано допуск до державної таємниці по другій формі та доступ до таких відомостей, що становлять державну таємницю та у таких об'ємах, які необхідні для виконання його посадових (функціональних) обов'язків.

Обіймаючи посаду начальника Державної інспекції праці луганської народної республіки - головного інспектора праці, відповідно до «Положення про державну інспекцію праці луганської народної республіки», затвердженого постановою Уряду луганської народної республіки від 04.06.2021 року № 485/21, ОСОБА_7 реалізовував організаційно-розпорядчі функції, зокрема такі:

?здійснює встановлені законодавство луганської народної республіки та «Положенням про державну інспекцію праці луганської народної республіки» (далі - Інспекція) повноваження керівника виконавчого органу державної влади луганської народної республіки;

?подає до Уряду луганської народної республіки на розгляд пропозиції про граничну чисельність працівників Інспекції;

?затверджує положення про структурні підрозділи Інспекції, посадові регламенти та посадові інструкції працівників, крім заступників начальника Інспекції;

?призначає на посаду та звільняє з посади працівників Інспекції, крім заступників начальника Інспекції;

?вносить по погодженню з Мінпраці лнр Голові луганської народної республіки в Уряд луганської народної республіки проєкти нормативно-правових актів та інші документи з питань, що відносяться до компетенції Інспекції, а також пропозиції по реалізації державної політики в установленій сфері діяльності;

?вирішує, в межах своєї компетенції, питання про заохочення працівників Інспекції, у тому числі представляє їх в установленому законом порядку до заохочення, присвоєння почесних звань, заохоченню у вигляді оголошення подяки;

?приймає рішення про матеріальне заохочення працівників Інспекції, надання їм матеріальної допомоги відповідно до законодавства луганської народної республіки;

?притягує в установленому законом порядку до дисциплінарної відповідальності працівників Інспекції;

?приймає рішення про розподіл бюджетних асигнувань, головним розпорядником яких являється інспекція;

?формує кадровий резерв на відповідні посади в Інспекції;

?видає накази з питань діяльності Інспекції, віднесених до його компетенції, у тому числі спільно з керівниками інших виконавчих органів державної влади, а також затверджує методичні матеріали та рекомендації з питань, віднесених до компетенції Інспекції;

?діє від імені Інспекції без доручення, представляє інтереси Інспекції, розпоряджається в установленому законом порядку її засобами та майном, відкриває рахунки в банках, видає доручення працівникам Інспекції на представлення інтересів Інспекції;

?укладає договори та угоди;

?надає Голові Уряду луганської народної республіки звіти про результати проробленої роботи за звітний період, погоджені з Мінпраці лнр;

?розглядає справи про адміністративні правопорушення в межах повноважень;

?здійснює інші повноваження на підставі законів луганської народної республіки та Уряду луганської народної республіки.

Про покладення на ОСОБА_7 зазначених організаційно-розпорядчих функцій, як начальника Державної інспекції праці луганської народної республіки - головного інспектора праці, свідчить надходження на його ім'я листів з незаконно створених міністерств, установ, організацій, тощо, а саме: Лист «Министерства образования и науки луганской народной республики (МОН лрн)» від 18.03.2024 № 07-2742; Лист «Управления Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по луганской народной республике» від 27.05.2024 № 87-04-1567-2024; Лист від «Администрации городского округа муниципального образования городского округа города Ровеньки луганской народной республики» від 21.03.2024 № 2101/12.

Одночасно з цим, ОСОБА_7 , як начальником Державної інспекції праці луганської народної республіки - головним інспектором праці луганської народної республіки, з метою виконання основних організаційно-розпорядчих

функцій, за вих.1214/01 від 21.12.2022 на ім'я «Министра труда и социальной политики луганской народной республики ОСОБА_10 » скеровано Лист разом з додатками «План работы ГОСТРУД ЛНР на 2023 г. на 8 л. в 1 экз.» та «Аналитическая записка по итогам работы 2022 г. на 2 л. в 1 экз.».

Також виконання основних організаційно розпорядчих функцій начальником Державної інспекції праці луганської народної республіки - головним інспектором праці висвітлюється на офіційних сторінках зазначеного міністерства в соціальних мережах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на офіційній сторінці Уряду так званої лнр, за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вкладинці «Постанови» за посиланням https://sovminlnr.ru/akty-soveta-ministrov/postanovleniya/24586-ob-utverzhdenii-polozhenia-o-gosudarstvennoy-inspekcii-truda-luganskoy-narodnoy-respubliki.html опубліковано Постанову Голови Уряду луганської народної республіки ОСОБА_9 від 04 червня 2021 року № 485/21 «ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ИНСПЕКЦИИ ТРУДА ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ».

Під час огляду офіційної сторінки «Народного Совета Луганской Народной Респубілки» , за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_3 виявлено публікацію від 03.02.2022 прес-служби Народної Ради лнр щодо проведеної робочої зустрічі з начальником Державної інспекції праці лнр ОСОБА_11 .

Оглядом інформаційної інтернет-сторінки «Новости луганская народная республика ГТРК», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 виявлено публікацію інтерв'ю від 17.08.2022 з Начальником Державної інспекції праці луганської народної республіки - головним інспектором праці ОСОБА_11 .

Оглядом інтернет-сторінки «Федерация независиміх профсоюзов россии», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 , виявлено публікацію від 06.10.2023 щодо підписання Угоди про взаємодію в сфері забезпечення трудових прав та гарантій працюючих між Федерацією професійних союзів лнр та Південно-Західною інспекцією праці, яку представляв т.в.о. заступника керівника - начальник відділу по нагляду та контролю у сфері праці в луганській народній республіці Південно-Західної міжрегіональної територіальної державної інспекції праці ОСОБА_12 .

Оглядом соціальній мережі рф «rutube», за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_6 , виявлено відео сюжет від 10.11.2024 новинного інтернет-каналу «ГТРК лнр», в якому дає інтерв'ю заступник керівника Південно-Західної міжрегіональної інспекції праці, заступник головного державного інспектора праці в лнр ОСОБА_12 .

Отже, громадянин України ОСОБА_7 , обійнявши посаду начальника Державної інспекції праці луганської народної республіки - головного інспектора праці в тимчасово окупованому місті Луганськ Луганської області, своїми умисними діями вчинив колабораційну діяльність, спрямовану на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України..

Дії ОСОБА_7 , які виразились у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, кваліфіковані за ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Повідомлення про підозру ОСОБА_7 вручено в порядку, передбаченому ч. 8 ст. 135 КПК України, а саме шляхом публікації в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Європейський суд з прав людини визначає «кримінальне обвинувачення» як офіційне доведення до відома особи компетентним органом твердження про те, що ця особа вчинила кримінальне діяння, при цьому, в деяких випадках, це може робитися у формі інших заходів, здійснення яких несе в собі таке твердження і, по суті, так само впливає на становище підозрюваного (рішення у справі «Екле проти Німеччини» від 15.07.1982, п. 73).

З огляду на наведене вище, органом досудового розслідування вчинені належні дії, спрямовані на доведення до відому підозрюваного ОСОБА_7 відомостей про існування «кримінального обвинувачення».

Не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_7 , а виходячи лише з фактичних обставин, які містяться в поданих матеріалах кримінального провадження, слідчий суддя доходить висновку про наявність обґрунтованої підозри про причетність ОСОБА_7 до кримінального правопорушення за викладених у повідомленні про підозру обставин.

Як вбачається із матеріалів клопотання, обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_7 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а саме: протоколами огляду від 01.10.2024, 30.12.2024, 08.01.2025, 09.01.2025 та 10.01.2025, негласних слідчих (розшукових) дій № 38/1/13-3301нт від 13.08.2024, повідомленням про підозру ОСОБА_7 від 10.03.2025, іншими матеріалами кримінального провадження у сукупності.

Окрім того, слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої «обґрунтована підозра», про яку йдеться у ст. 5 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, означає наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати об'єктивного спостерігача, що конкретна особа можливо вчинила злочин.

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» зазначив, що факти, які викликають підозру, не обов'язково мають бути встановлені до ступеня, необхідного для засудження або для пред'явлення обвинувачення, що являється завданням наступних етапів кримінального процесу. Інакше кажучи, слідчий суддя не наділеним повноваженнями щодо оцінки доказів на даній стадії кримінального судочинства та позбавлений можливості надати перевагу одним доказам перед іншими шляхом їх оцінки та аналізу в сукупності. Тобто, слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину. Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення злочину вірогідною та достатньою для здійснення досудового розслідування.

Отже, наведені підстави дають обґрунтовано підозрювати ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, що підтверджується зібраними у ході досудового розслідування матеріалами та доказами, доданими до клопотання стороною обвинувачення, які, у своїй сукупності, вказують на можливу причетність ОСОБА_7 до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

Оскільки, ОСОБА_7 має статус підозрюваного у вказаному кримінальному провадженні, відносно нього може вирішуватись питання щодо надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12025000000000716 від 19.03.2025.

Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

17, 18 та 19 березня 2025 року ОСОБА_7 за викликом до Головного слідчого управління Національної поліції України (м. Київ, пр. Валерія Лобановського, 51) не з'явився, про причини неявки не повідомив. Повістка про виклик підозрюваного опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 13.03.2025 № 53 (7978), та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 11.03.2025 (т. 1, а. с. 41-44).

Постановою слідчого від 20.03.2025 у кримінальному провадженні підозрюваного ОСОБА_7 оголошено в розшук, проведення якого доручено Департаменту кіберполіції Національної поліції України, заведено оперативно-розшукову справу № 25-38/2025 (т. 1, а.с . 37-38, т. 2, с. 99).

Так, чинний Кримінальний процесуальний кодекс України не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особу оголошено у розшук, однак зобов'язує сторону обвинувачення відповідно до ч. 2 ст. 281 КПК України при оголошенні розшуку (державного, міждержавного, міжнародного) прийняти відповідну постанову. Факт прийняття постанови про оголошення розшуку являє собою підставу для його здійснення.

Органом досудового розслідування установлено, що підозрюваний ОСОБА_7 перебуває на тимчасово окупованій території України (т. 2, а. с. 97), на виклики до слідчого не з'являється, а тому, на думку слідчого судді, переховується там від органів досудового розслідування

Наведені обставини дають достатні підстави вважати, що ОСОБА_7 умисно ухиляється від слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності, що є передумовою для здійснення в кримінальному провадженні № 12025000000000716 від 19.03.2025 відносно нього спеціального досудового розслідування відповідно до положень глави 24-1 КПК України.

Отже, враховуючи викладене вище, зважаючи на надані слідчому судді відомості, що свідчать про причетність ОСОБА_7 до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а також враховуючи той факт, що останній свідомо переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, достатньо відомостей вказують на те, що останній оголошений у розшукта перебуває на тимчасово окупованій території України, з метою виконання завдань кримінального судочинства слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав, визначених ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні відносно підозрюваного ОСОБА_13 .

Керуючись ст. 297-1, 297-3, 297-4, 376, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування в кримінальному провадженні 12025000000000716 від 19.03.2025 за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Зобов'язати прокурора у кримінальному провадженні відомості про здійснення спеціального досудового розслідування внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення та не може бути оскаржена, заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1